Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1 BORAMED-stała-główna

komentowane

oceniane

Rowerzyści policzeni. Czy pasy rowerowe mają sens?

› bieżące miesiąc temu    20.10.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 0 ocen 47 / 100%
A A A
Pas rowerowy na ul. DereniowejPas rowerowy na ul. Dereniowej fot. Marta Siesicka-Osiak

Ścieżką, jezdnią, pasem czy chodnikiem? Ursynowski rowerzysta staje codziennie przed wieloma dylematami. Na co najczęściej decydują się jeżdżący Cynamonową i Dereniową – zbadało Zielone Mazowsze na zlecenie dzielnicy.

Wyniki badań wskazują, że we wskazanych miejscach, gdzie rowerzyści mieli do wyboru chodnik lub pas wyznaczony na jezdni, częściej wybierano chodnik. Po podsumowaniu okazało się, że łączna liczba osób poruszających się po chodniku to 585 (wyłączając dzieci z opiekunami), a po pasie rowerowym – 418.

Pomiarów dokonano w soboty (23 i 30 września) oraz w niedzielę (1 października). Badania przeprowadzano od godziny 7:00 rano do 19:00. Temperatura wahała się w tym czasie od 6 to 17 stopni.

- Naszym zdaniem pomiary prowadzone na przełomie września i października mogą nie pokazywać pełnego natężenia ruchu rowerowego. Wskazania liczników automatycznych wykazują nawet trzykrotny spadek liczby rowerów w terminach wykonywanych badań dla celów tego opracowania - komentuje wykonawca badania.

Rowerzyści jeżdżący chodnikiem, którzy w takiej sytuacji narażają się na mandat, tłumaczą swoją decyzję m.in. poczuciem bezpieczeństwa lub kwestią przyzwyczajenia. Wąska jezdnia na Dereniowej, usytuowanie przystanków, samochody parkujące równolegle wzdłuż jezdni, nie sprzyjają wg. nich jeździe zgodnej z przepisami.

- Boję się, że ktoś mnie zahaczy albo otworzy mi przed nosem drzwi od samochodu – mówi starszy rowerzysta jadący chodnikiem.

Łączne wyniki badań z ul. Cynamonowej i ul. Dereniowej, źródło: dzielnica Ursynów

Młodsi narzekają na to, że pasy nagle się kończą i nie są jeszcze włączone do sieci ścieżek.

- Kwestia bezpieczeństwa jest w tym przypadku złudna. Statystki pokazują, że do 75% wypadków z udziałem rowerzystów dochodzi właśnie na ścieżkach rowerowych, najczęściej poprzez najechanie boczne – mówi Krzysztof Nawrocki, ursynowski rowerzysta i społecznik. 

- Rowerzyści, którzy całe życie jeździli chodnikiem, muszą przyzwyczaić się do nowej infrastruktury. Jestem pewny, że liczba osób korzystających z pasa będzie z czasem rosła - dodaje.

W ramach przebudowy ul. Cynamonowej i Dereniowej zostały nie tylko wyznaczone pasy rowerowe, ale także przejścia dla pieszych i miejsca parkingowe. Docelowo pasy mają być częścią ursynowskiej rowerowej infrastruktury.

- Naszym zdaniem infrastruktura rowerowa na Ursynowie powinna być oparta o chętnie wykorzystywane przez mieszkańców ścieżki rowerowe, a nie malowane na jezdni pasy rowerowe – komentuje Kamil Orzeł, szef Projektu Ursynów, pomysłodawca liczenia rowerzystów.

O ile wyniki dotyczące liczby rowerzystów korzystających z poszczególnych rozwiązań, nie budzą dużych emocji, o tyle zaskakuje ogólna liczba rowerzystów. Mimo że szczyt sezonu rowerowego już dawno minął, pojawili się w badanej okolicy w łącznej liczbie: 1174.

+ 47 głosów: 47 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (97)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nick
8 dni temu ocena: 100%  97
Gdze jest CBA- na "pasy rowerowe", których już prawie nie widać wydano wiecej niz był z BP- jest bardziej niebezpiecznie niż było...
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ goostav234
12 dni temu ocena: 0%  96
Pasy rowerowe nie ważne, grunt że ruch sie uspokoił. Pozostała jeszce Stryjeńskich do zwężenia.
odpowiedz oceń komentarz 0 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MK
21 dni temu ocena: 18%  95
A czy ktoś sprawdził ile było zgłoszeń do SM z powodu zablokowanych przez samochody pasów rowerowych na tych ulicach? Dane mówią o ponad 100 zgłoszeniach i to tylko w tym roku! Czy to nie jest rzeczywisty powód spychania rowerzystów na chodnik?
odpowiedz oceń komentarz 5 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mdo
21 dni temu ocena: 88% 94
Jaki pomysł i projekt, takie efekty. Jeśli było jak piszesz, to znaczy tyle, że eksperyment się nie udał i rozwiązania są nieakceptowalne dla użytkowników. Trzeba po prostu przywrócić stan poprzedni, a rowerzystom zrobić zwykłą ścieżkę.
oceń komentarz 22 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
21 dni temu ocena: 22% 93
Rozumiem, że to nowy pomysł panów Kempy, Orła i Pomianowskiego? Żeby przywrócić stan poprzedni? Czyli wydac kolejne miliony, po tym jak zrealizowali projekt milion za drogo? Prokuratura sie powinna zająć tą sprawą.
oceń komentarz 5 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ goostav234
21 dni temu ocena: 76% 92
No to zachęcam wszystkich do parkowania na tych pasach :-) tak też możemy wypędzić rowerowe szaleństwo z Ursynowa.
oceń komentarz 16 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mdo
21 dni temu ocena: 88% 91
@ kenez Równa, szeroka ulica bez szlaczków to moja osobista potrzeba. Jeśli chodzi o polit-biurwę możesz brać prokuratora i wsadzać - mi oni do niczego nie potrzebni.
oceń komentarz 14 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
21 dni temu ocena: 33% 90
Zamiast wypędzać rowerowe szaleństwo trzeba odstawić od koryta niekompetentną władze, która nie potrafi zarządzać tak prostymi tematami i jest najzwyczajniej w świecie niegodpodarna.
oceń komentarz 6 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
20 dni temu ocena: 59% 89
Powiedział co wiedział jak to ludzie z otwartego ursynowa... Odstawią to pana skubiszewskiego, dominiaka, lenarczyka, ławrynowicza i spółkę za te „promocje” pasów rowerowych!
oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
19 dni temu ocena: 14% 88
Za realizację pasów rowerowych odpowiada - przewodniczący Zespołu Partycypacyjnego (Kamil Orzeł Projekt Ursynów), burmistrz nadzorujący budżet partycypacyjny (Łukasz Ciołko, Projekt Ursynów) oraz burmistrz do spółki z zdm'em realizujacy tę inwestycję (Robert Kempa, Platforma Obywatelska).
~ Adam
18 dni temu ocena: 83% 87
@kenez - a czy ktoś kiedykolwiek twierdził inaczej? Dodaj tylko że odpowiadają też za to że na 3 innych ulicach tego nie wykonali. Wtedy powiesz prawdę w 100% a nie tylko to co ci potrzebne w propagandzie.
~ kenez
18 dni temu ocena: 33% 86
Ja nie mam problemów z mówieniem prawdy. Nie zrealizowali projektu na pozostalych trzech ulicach, ale nie dlatego - jak próbują wcisnąć gawiedzi, że "pasy to zło i chronią w ten sposób Ursynów przed armagedonem komunikacyjnym" - tylko dla tego, że cały projekt na 5 ulicach został wyceniony przez urzędników na 750 tys. a KEMPA, CIOŁKO i POMIANOWSKI wydali na Cynamonową i Dereniową prawie 2 MLN. Taka to gospodarna władza.
~ Adam
16 dni temu ocena: 67% 85
@kenzez - 750tys to wpisało zielone mazowsze. Wystarczy popatrzeć nawet na projekt na 2018 zwężenia wiaduktu na KEN w stronę Służewia czy inne ich projekty. Czy kasa się skończyła? Idę w zakład że dalej brnęliby w ten kanał gdyby nie protesty mieszkańców (zaczynając od Stryjeńskich). Chciałbym ci również przypomnieć że to ty drzesz się o te pasy po forach halo ursynow z tego co widziałem. Nie kto inny. Mówienie więc teraz że wydali 2 bańki, kiedy ty chciałeś to kontynuować, to czysta abstrakcja.
~ kenez
16 dni temu ocena: 17% 84
750 tys to kwota zweryfikowana i zatwierdzona przez Roberta Kempę, Łukasza Ciołko i ich urzedników. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego Kempa z Ciołkiem realizując projekt za 750 tys złotych dla 5 ulic, wydał niecałe 2 miliony złotych realizaując 2 ulice?
~ Adam
15 dni temu ocena: 80% 83
@kenez - bo jak to powiedział sam burmistrz na spotkaniu z mieszkańcami (awanturze o kasę): „bo projekt BP podczas uzgodnień może się zmienić”. Dla mnie jak i zapewne dla ciebie również te słowa wywołują co najwyżej salwę śmiechu. Nie podoba ci się to idź do prokuratury. Zrobisz wszystkim przysługę.
~ kenez
15 dni temu ocena: 22% 82
Zmienić to się może pogoda. Jak się topi miliony złotych to się nazywa niegospodarność.
~ goostav234
25 dni temu ocena: 69%  81
Jechałem Cynamonową wczoraj i dziś i za każdym razem zero roweraków co jest z wami gdzie sie chowacie?!
odpowiedz oceń komentarz 29 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kaloryfer grzeje
26 dni temu ocena: 81%  80
Takie pasy są bardzo niebezpieczne dla rowerzystów. Pomysł z tymi pasami uważam za niedorzeczny.
odpowiedz oceń komentarz 35 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Specialized
26 dni temu ocena: 21%  79
Liczenie w weekend jest bez sensu bo wtedy wyciągają rowerki tzw. niedzielni rowerzyści, którzy boją się ruchu ulicznego. Jak ktoś rowerem jeździ cały rok to wybiera ulice a nie chodnik...i jeśli na tej ulicy jest wydzielony pas rowerowy, to gwarantuje że nim właśnie będzie się poruszał. Jeżdżę rowerem 12 miesięcy w roku tak jak i samochodem i uważam że pasy rowerowe są bardzo potrzebne.
odpowiedz oceń komentarz 11 42
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
25 dni temu ocena: 79% 78
Cały problem polega na tym że jesteśmy zmuszani do czegoś czego jak widać nie chcemy - czyli pasów rowerowych na jezdni. Jeżeli jeździsz rowerem po ulicy to nikt Ci tego nie broni (nawet przepisy), ale nie zmuszaj do tego innych użytkowników, tj. jak to mówisz niedzielnych rowerzystów, którzy wolą ścieżki rowerowe. Jeździj sobie ulicą ile wlezie i uwierz mi nikt nie będzie na Ciebie trąbił pomimo ścieżki obok. Ale jak dalej będą malowane pasy rowerowe na jezdni to uwierz również w to że innych użytkowników drogi będzie to motywować do skrajnych zachowań przeciwko ogółowi rowerzystów.
oceń komentarz 38 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
21 dni temu ocena: 32% 77
Nie jesteśmy wcale zmuszani. Nikt Cię do niczego Adam nie zmusza, więc nie wmawiaj sobie.
oceń komentarz 6 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
20 dni temu ocena: 71% 76
@kenez - a mogę jeździć rowerem po chodniku czy nie? Czy jestem zmuszony jechać pasem rowerowym zamiast ścieżki które miały być na cynamonowej i Dereniowej? Wiec nie wciskaj ludziom kitu że ten projekt nie zmusza ludzi do czegoś czego nie chcą.
oceń komentarz 12 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Specialized
19 dni temu ocena: 37% 75
"uwierz mi nikt nie będzie na Ciebie trąbił pomimo ścieżki obok"...wolne żarty chyba ktoś tu nigdy rowerem nie jechał, dyskusja z takimi jak Adam nie ma najmniejszego sensu...wiadomo że ścieżka rowerowa jest lepsza niż wydzielony pas...ale lepszy taki pas niż ruch mieszany. Im więcej dróg rowerowych tym większe odciążenie ruchu samochodowego - i każdy ukłon w stronę rowerzystów powinien być mile widziany. "Cały problem polega na tym że jesteśmy zmuszani do czegoś czego jak widać nie chcemy" - mów za siebie "Ale jak dalej będą malowane pasy rowerowe na jezdni to uwierz również w to że innych użytkowników drogi będzie to motywować do skrajnych zachowań przeciwko ogółowi rowerzystów." - wierze jednak, że większość osób wykazuję nieco większą kulturę i tolerancję wobec innych równie pełnoprawnych użytkowników dróg niż ty.
oceń komentarz 7 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
19 dni temu ocena: 18% 74
@Specialized, Adam to troll projektu ursynów, którego życiową misją jest walczyć z inwestycją którą zrealizowała jego koalicja :/
~ Adam
19 dni temu ocena: 80% 73
@specialized - po pierwsze mówię za siebie. Po drugie mieszkańcy Ursynowa już wam pokazali co myślą o tych pasach. Po trzecie to wy rowerzyści non stop wrzucacie filmiki do internetu jak na was plują kierowcy. A zastanawiałeś się dlaczego? Przez wasze zachowanie i w większości brak znajomosci chociażby podstawowych przepisów ruchu drogowego. Po czwarte twój nick mówi wszystko fanatyku rowerowy.
oceń komentarz 12 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
18 dni temu ocena: 82% 72
@kenez - trollem to możesz być wyłącznie ty i twoi koledzy z ou.
~ kenez
18 dni temu ocena: 18% 71
ou nie są moimi kolegami panie trollu projektu ursynów
~ Głos
29 dni temu ocena: 88%  70
Kolejny chory twór zachodu, na marnotrawienie publicznych środków, rowerzyści pomieszczą się wraz z pieszymi na chodnikach, wystarczyło je tylko poszerzyć.
odpowiedz oceń komentarz 50 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mdo
29 dni temu ocena: 94%  69
@ konsultacje społeczne - otóż widzisz Obserwator - na konsultacje mobilizują się aktywiści - wystarczy kilkanaście osób, aby głos innych nie był słyszany - to raz. Dwa - nawet gdyby nie aktywiści, to nigdy nie będzie reprezentatywnego grona - takie prawidła statystyki. Konsultacje to tylko kwit dla biurwy, żeby papiery się zgadzały i nic ponadto. Ewentualnie legitymizacja tego, co tam sobie ci ważnieści wymyślili, jak się pod kranik z środkami podpiąć i trochę śmietany spić.
odpowiedz oceń komentarz 45 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ edek
29 dni temu ocena: 93%  68
Pracuje przy Cynamonowej, rowerzyści tam przede wszystkim jeżdżą chodnikiem, nawet jednemu zwróciłem uwagę, że obok przecież jest ścieżka, to spojrzał na mnie jak na kupe.
odpowiedz oceń komentarz 51 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mdo
miesiąc temu ocena: 92%  67
Ursynów i my - jego mieszkańcy padliśmy ofiarą eksperymentu drogowego. Opinię, że to bezsensowny dramat podziela prawie każdy, ale "rowerowi" krzykacze byli głośniejsi i lepiej zorganizowani. Miejmy nadzieję, że przez tą dezorganizację ruchu nikt nie zginie. Ja osobiście czekam, aż któraś partia w wyborach zadeklaruje odwrót od tego eksperymentu i powrót do normalności.
odpowiedz oceń komentarz 80 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
miesiąc temu ocena: 13% 66
Wystarczy brać udział w konsultacjach społecznych. Na konsultacjach nie brakuje orendownikow zmian, a nie ma tych co są przeciw, a więc wszyscy są za. A potem jest realizacja zgodnie z oczekiwaniem mieszkańców.
oceń komentarz 6 40
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
miesiąc temu ocena: 94% 65
@obserwator - nie każdy jest / chce być społecznikiem. Ja osobiście wolę spędzić czas ze swoją Rodziną niż iść na "jakieś" konsultacje społeczne. Jeżeli zaś są tacy "orędownicy" jak panowie Wałkuski i Nawrocki razem wzięci to już ktoś kiedyś pisał - niech sobie przemeblują mieszkanie a nie Ursynów za NASZE podatki. Przy najbliższych wyborach zapamiętam sobie za to nazwiska panów skubiszewskiego, lenarczyka, dominiaka i ławrynowicza - którzy razem z ww. forsowali te zmiany, baaa, nawet niektórzy jeździli rowerami po tych pasach aby pokazać jakie to cudowne zmiany...
oceń komentarz 63 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
miesiąc temu ocena: 52% 64
mdo ma rację, padliśmy ofiarą eksperymentu drogowego, ale również niekompetencji ekpiy KEMPA (Platofrma Obywatelska) -ORZEŁ (Projekt Ursynów) - POMIANOWSKI (Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa). Panowie zrealizowali 2 razy drożej projekty z masą błędów. Więc zamiast zapamiętywać sobie nazwiska tych którzy go złosili czy byli mu przychylni zapamiętaj nazwiska które go zreazliowały wyrzucając w błoto 2 MILIONY ZŁOTYCH. Także Adam, jak ktoś Cię zapyta komu zawdzięczamy te pasy to odpowiedź brzmi KEMPA, ORZEŁ, POMIANOWSKI.
oceń komentarz 25 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
miesiąc temu ocena: 95% 63
@kenez - patrząc na to forum niejednokrotnie krytykujesz kempe, orła i spółkę. Spoko. Ciało wykonawcze projektu budżetu partycypacyjnego. Pełna zgoda. A teraz przypomnę Ci jednak nazwiska osób które to promują jako rozwiązanie które w żaden sposób nie odpowiada mieszkańcom (z tego co widzę i czytam to przynajmniej większości): Wałkuski (autor projektu, członek zielonego mazowsza), Nawrocki (społecznik - jak to mówią), Smolik (masa krytyczna), Lenarczyk, Skubiszewski, Dominiak, Ławrynowicz, Holdenmajer (otwarty ursynów) - to są ludzie wg mnie odpowiedzialni za ten bajzel. Wymienieni na początku tj. Kempa i Orzeł mieli przynajmniej na tyle instynktu samozachowawczego aby w odpowiednim momencie zacząć to stopować a nie promować organizując przejazdy po pasach. Wymienieni poniżej którzy byli w komisji ds budżetu partycypacyjnego nie mieli nawet tyle odwagi (z wyjątkiem p. Smolika) aby powiedzieć że reprezentują dane ugrupowanie np. otwarty ursynów. I powiedz mi tylko że nie jest to prawda?
oceń komentarz 37 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
miesiąc temu ocena: 94% 62
@kenez - powiedz mi jeszcze tylko co pomianowski miał z tym wspólnego bo nie bardzo kojarzę? Z tego co się orientuję to jest od niedawna dopiero wice...
oceń komentarz 16 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
21 dni temu ocena: 9% 61
Sory Adam ale piszesz głupoty. Budżet Partycypacyjny jest ok, jeśli się go odpowiednio przeprowadza, a w naszej dzielnicy idea BP została skompromitowana przez Kempę i Orła (pozytywna weryfikacja kontrowersyjnych projektów, uwalanie tych niekontrowersyjnych, nie realizowanie projektów, realizowanie innych milion drożej niż zakładano czy pod pretekstem realizacji budowanie drogi, która ma otworzyć zabudowę developerską). Co ma Pomianowski z tym wspólnego? To dzięki głosom jego radnego partyjny urzędnik Kempa został burmistrzem, a jego koleś po szkole średniej wiceburmistrzem odpowiedzialnym za budżet partycypacyjny. Pomianowski został kupiony za stołeczek i jako, że od 2014 roku tworzy koalicję z Platformą Obywatelską - jest wspólwinny tych wszystkich patologii.
oceń komentarz 1 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
20 dni temu ocena: 90% 60
@kenez - BP w dzielnicy Ursynów to farsa w wykonaniu otwartego ursynowa - powiedz kto wchodził w skład ostatniej komisji weryfikacyjnej? Przypomnieć Ci kolegów? Tylko Pan Smolik miał tyle honoru aby powiedzieć że jest z masy krytycznej... A co do tego jak napisałeś że pomianowski dał wskoczyć kempie na stanowisko - dobitnie to świadczy że cię to boli jak i cały otwarty ursynow. Widać jasno kogo reprezentujesz bo mieszkańcy to maja po prostu gdzieś:)
~ kenez
19 dni temu ocena: 0% 59
Adam trollu: 1. coś Ci się pomieszało od tej telewizji, "komisja weryfikacyjna" nie zajmuje się budżetem partycypacyjnym 2. Tu masz link do składu zespołu ds BP (http://ursynow.pl/dla-mieszkancow/dialog-spoleczny/budzet-partycypacyjny/budzet-partycypacyjny-2017/zespol-ds-budzetu-partycypacyjnego-2017/) jak widzisz oprócz polityków z PO, PiSu, nie zabrakło w nim polityków z Projektu Ursynów (Maciej Antosiuk) i z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa (Michał Zenka), *tylko cwaniaczki w zespole występowali jako reprezentanci jakiś fikcyjnych organizacji.
~ kenez
19 dni temu ocena: 0% 58
Chciałem Ci również drogi trollu przypomnieć, że te projekty, które tak hejtujecie, czyli pasy na Cynamonowej i Dereniowej przeszły kiedy przewodniczącym zespołu ds. BP był nie kto inny tylko MACIEJ ANTOSIUK.
~ kenez
19 dni temu ocena: 25% 57
Widzisz trollu, ja reprezentuje siebie i nie podoba mi się, to że platforma obywatelska podkupuje sobie młodych karierowiczów (Antoni Pomianowski), żeby zdobyć władze na Ursynowie i obsadzić fotel burmistrza partyjnym urzędnikiem z Poznania. Jeśli bardzo chcesz wiedzieć, tak boli mnie to upartyjnienie i kolesiostwo ursynowskiego samorządu, które zawdzięczamy Platformie, Projektowi Ursynów i Inicjatywie Mieszkańców Ursynowa :/
~ Adam
18 dni temu ocena: 83% 56
@kenez - nazywanie kogoś trollem trollując innych to hipokryzja. Powiedz mi tylko gdzie tu masz antosiuka i kogoś od orła i kempy: http://ursynow.pl/dla-mieszkan...
~ Adam
18 dni temu ocena: 83% 55
@kenez - taka propaganda w twoim wykonaniu to nic innego jak gra polityczna aby oczernić kempe, orła i spółkę. W d... mam to tak naprawdę tak jak i połowa mieszkańców Ursynowa ale jednego wam nie darujemy - dalszej promocji pasów rowerowych których tu nikt najwyraźniej nie chce. Już ci kiedyś pisałem że orzeł miał chociaż tyle instynktu samozachowawczego że pasy zablokował co jak widać na dobre mu wyszło. Im szybciej to do ciebie dotrze tym lepiej dla Nas - Mieszkańców.
~ Adam
18 dni temu ocena: 83% 54
@kenez - jak cie rajcują gierki polityczne w wykonaniu włodarzy dzielnicy to tylko potwierdza moją tezę że jesteś członkiem „opozycji”. Każdy inny Mieszkaniec Ursynowa ma to w nosie. Głosowali na daną partię - po wygrała i jak to sobie poukładali to ludzi średnio obchodzi.
~ kenez
18 dni temu ocena: 0% 53
Adam trollu, ja nikogo nie oczerniam, tylko przypominam fakty. Twoi idole są na tyle skompromitowani, że naprawdę nie trzeba ich dodatkowo oczerniać. Projekt Ursynów nie uczestniczy w zespole BP18 masz racje, ale Łukasz Ciołko z Projektu Ursynów dalej odpowiada za przeprowadzenie BP na Ursynowie. Przypominam Ci również, że jeden z Waszych liderów - Maciej Antosiuk był przewodniczącym Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w edycji 2015 – 2016,a także wcześniej sekretarz Zespołu w edycji 2014 – 2015. MACIEJ ANTOSIUK I PROJEKT URSYNÓW ODPOWIADAJĄ ZA REALIZACJĘ PASÓW ROWEROWYCH KTÓRE TAK SAMI HEJTUJĄ. OGARNIASZ?
~ Adam
16 dni temu ocena: 100% 52
@kenez - nerwy już puszczają? Idole? Pfff... dobre:) Ja ogarniam temat pasów. Ty za to nie możesz ogarnąć że wszyscy wiedzą za co odpowiada pu a za co cała reszta na czele z ou, masa krytyczna, zielonym itp. Popieraj dalej ludzi którzy skumali się z masa i zielonymi - burdel na Ursynowie gwarantowany.
~ kenez
16 dni temu ocena: 20% 51
Wychodzi na to, że to Projekt Ursynów i Platforma Obywatelska są najbardziej skumani z Zielonym Mazowszem i roweroterrorystami. Nie dość, że realizują ich projekty to jeszcze robią to tak umiejętnie, że robioą to milion złotych drożej. Żebyło było już calkiem zabawnie to jeszcze Kempa z Orłem zlecają za pieniadze z naszych podatków robienie badan przez Zielone Mazowsze. Ogarniasz?
~ Adam
15 dni temu ocena: 80% 50
@kenez - ogarnąć to ty możesz kuwetę po kocie jeśli go masz. Podaj ich do prokuratury i skończ narzekać na coś czego jesteś zwolennikiem.
~ kenez
15 dni temu ocena: 25% 49
Wybacz, że przywołując fakty rozbiłem twoją prostą, czarno-białą wizję świata w drobnym mak. Przykro mi. Może teraz się wykazac i pokazać, że nie jesteś mięczakiem i zgłosić ich do prokuratury. Dasz radę czy dygasz?
~ Adam
15 dni temu ocena: 80% 48
@kenez - przecież to ty miałeś to zgłosić. Widać dygasz bo kolegów utopisz...
~ kenez
14 dni temu ocena: 0% 47
Kempa, Orzeł, Ciołko i Pomianowski, czyli osoby odpowiedzialne za realizacje tych pasów rowerowych nie są moimi kolegami trollu.
~ Kkk
miesiąc temu ocena: 13%  46
Każdy kto jeździ po mieście wie, że DDR w warszawskim wykonaniu to przekleństwo, a zwykle znacznie bezpieczniej jest na pasach rowerowych.
odpowiedz oceń komentarz 6 41
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
miesiąc temu ocena: 93% 45
@kkk - słuchaj to po co malować pasy rowerowe jeżeli zgodnie z przepisami możesz jeździć rowerem po ulicy? Po co wydawać pieniądze? Nie ma ddr - jedź po ulicy. Nikt Ci nie broni. Ale jeżeli jest ddr to jedź po nim a nie jak jakieś 99,9% łamie przepisy bo jak można jechać po kostce "takim rowerem"...
oceń komentarz 40 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
miesiąc temu ocena: 25% 44
@Adam to po co Kempa, Orzeł i Pomianowski wyrzucili w błoto 2 miliony złotych realizując te pasy? Powinni podać się do dymisji Twoim zdaniem?
oceń komentarz 4 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rowerzysta
miesiąc temu ocena: 83% 43
Głupoty piszesz, nawiedzony człowieku.
oceń komentarz 15 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
miesiąc temu ocena: 100% 42
@kenez - realizowali projekt budżetu partycypacyjnego o który dalej walczy p. Wałkuski i spółka. Czy burmistrz powinien odpowiadać za niegospodarność o której piszesz? Tak.
oceń komentarz 16 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
21 dni temu ocena: 8% 41
@adam, realizowali, a właściwie tylko część projektu. Projekt obejmował również Stryjeńskich. Więc nie dość, że nie zrealizowali całego projektu tylko połowę, to jeszcze wydali prawie 1,5 mln złotych za dużo. Burmistrz Kempa i jego zastępcy Orzeł i Pomianowski odpowiadają za niegospodarność.
oceń komentarz 1 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
20 dni temu ocena: 100% 40
@kenez - to zgłoś to do prokuratury. Powiedz mi tylko dlaczego jak ludzie zaczęli protestować przeciwko pasom rowerowym i blokować realizację tego gniota to Ty, Wałkuski i reszta zielonego, masy itp forsowaliscie dalej ten projekt? Jesteś hipokrytą w pełnym tego słowa znaczeniu jeżeli mówisz o kosztach realizacji... Idę o zakład że jesteś członkiem otwartego ursynowa, po stylu wypowiedzi nawet wiem chyba kim, więc nie uprawiaj taniej propagandy politycznej. Tak jak pisałem wcześniej - kempa i orzeł przynajmniej mieli tyle oleju w głowie że zastopowali te wasze fanaberie.
oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
18 dni temu ocena: 0% 39
Adam trollu projektu ursynów. Jak to wytłumaczysz, że projekt zwężenia pasów rowerowych na 5 ulicach urzędnicy przyklepali na kwotę 750 tys zł, a realizacja tego projektu na 2 ulicach z pięciu przez panów KEMPA/ORZEŁ/POMIANOWSKI/CIOŁKO kosztowała 2 MILIONY ZŁOTYCH. Jak to wytłumaczysz? Co się stało z tym milionem? Ktoś go zajmuał? Czy po prostu Kempa jest taki niekompetentny?
~ kenez
18 dni temu ocena: 25% 38
Muszę Cię doinformowac trollu bo brakuje logiki w tych twoch krętactwach - "Kempa i orzeł nie mieli tyle oleju w głowie że zastopowali fanaberie" KEMPIE I ORLE po prostu się hajs skończył, bo zrealizowali 2/5 projektu milion złotych drożej niż sami założyli. Takie geniusze
~ pepe
miesiąc temu ocena: 14%  37
jak oddano ścieżkę rowerową wzdłuż KEN to ruch na niej też był mały... tylko to było już dawno temu. Podobnie będzie z pasami rowerowymi, z czasem wszyscy się przyzwyczaimy. Także ty Stefanie :-) pozdrowienia od rowerzysty, który jest także kierowcą ale przede wszystkim pieszym
odpowiedz oceń komentarz 9 57
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
miesiąc temu ocena: 89% 36
Dziękuję za pozdrowienie, panie multitalent :-) Dobra wiadomość jest taka, że do tej kosmicznej bzdury nie będziemy musieli się za długo przyzwyczajać - zostanie rozmontowana w ciągu kolejnych 2-ch lat.
oceń komentarz 47 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
miesiąc temu ocena: 87% 35
@pepe - wypowiedzi na temat przyzwyczajenia i zasadności tych pasów pozostaw mieszkańcom tych ulic. Pan Wałkuski zaś razem ze swoim kolegą społecznikiem panem Nawrockim powinni w końcu zrozumieć że nie tylko oni korzystają z infrastruktury drogowej w tym rowerowej. Wyniki nomen omen przygotowane przez zielone mazowsze jasno obrazują jakie jest natężenie ruchu rowerowego na tych ulicach (na pasach rowerowych) - prawie zerowe - 3r/h. A jakie jest natężenie ruchu aut - pokazane również podczas forsowania pasów (de facto nawet zaniżone przez nich) - ponad 830poj/h! I co? Wydano 2 bańki dla 3 osób. Gratuluję.
oceń komentarz 41 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WalDo
miesiąc temu ocena: 18% 34
@Adam, ciekaw jestem jak z podzielenia 418/12h wyszło Ci 3? Prekursorowi nowoczesnej arytmetyki gratuluję ;-) Warto też przypomnieć, że badanie było zrobione poza sezonem rowerowym i liczę na jego powtórzenie na wiosnę lub latem, bo myślę, że z 3 (wg nowoczesnej arytmetyki) wzrośnie do minimum 6.
oceń komentarz 3 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
miesiąc temu ocena: 91% 33
@waldo - sorry mój błąd - 418 / 2 (2 ulice) / 3 (3 dni) / 12 (12h) = ~5,8rowerzysty...
oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
miesiąc temu ocena: 96% 32
~ WalDo Ja natomiast liczę na powtórzenie tego badania w lutym :-)
oceń komentarz 26 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
miesiąc temu ocena: 92% 31
Dla zobrazowania wszystkim co oznaczają te wyniki (pomijając pieszych którzy w tym wszystkim są de facto najważniejsi lecz nie zostali policzeni): w ciągu 1 minuty mamy: 13,83poj/min i naciągając w górę 0,1rowerzysty/min. Czy fanaberie pana Wałkuskiego i kolegi społecznika który go broni były warte 2mln PLN? A może warto było za te 2mln wybudować ścieżkę rowerową i ponad 3/4 tej kwoty przeznaczyć na np przedszkola? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie.
oceń komentarz 24 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
21 dni temu ocena: 0% 30
Fanaberie Wałkuskiego były wycenione na 750 tys. Niekompetencja i przewały panów Kempy, Orła i Pomianowskiego poskutowały tym, że projekt z wieloma wadami został zrealizowany za 2 MILIONY ZŁOTYCH.
oceń komentarz 0 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
20 dni temu ocena: 100% 29
@kenez - Pan Wałkuski wraz z zielonym i masą krytyczną bardzo dobrze znali koszty tego projektu więc nie ściemniaj. Nie od wczoraj demolują Warszawę i zdają sobie sprawę z tego że ich fanaberie to nie jest tylko puszka farby.
~ kenez
18 dni temu ocena: 20% 28
Klamiesz Adam trollu. Wałkuski i Zielone Mazowsze wycenili projekt na 750 tys złotych. Taką wycenę przyklepał KEMPA, CIOŁEK, POMIANOWSKI I ORZEŁ. Jesteś w stanie mi wytłumaczyć co TWOI SZEFOWIE zrobili z tym milionem złotych?
~ Adam
17 dni temu ocena: 60% 27
@kenez - to zapytaj tych o których piszesz bo ja ich nie znam. Rozczaruję Cię ponownie - mój szef nawet nie mieszka w PL.
~ kenez
16 dni temu ocena: 25% 26
Też bym się wstydził na Twoim miejscu przyznać, że trolluje na zlecenie orła czy innego ptaka.
~ Adam
15 dni temu ocena: 75% 25
@kenez - ja w przeciwieństwie do ciebie nie muszę się do niczego przyznawać ani nie mam się czego wstydzić.
~ kenez
15 dni temu ocena: 33% 24
Hehe.
~ stefan
miesiąc temu ocena: 88%  23
"Naszym zdaniem pomiary prowadzone na przełomie września i października mogą nie pokazywać pełnego natężenia ruchu rowerowego. Wskazania liczników automatycznych wykazują nawet trzykrotny spadek liczby rowerów w terminach wykonywanych badań dla celów tego opracowania" Dokładnie, pedalarze :-) Policzcie się (albo lepiej - dajcie policzyć) w grudniu. albo styczniu, lutym......
odpowiedz oceń komentarz 29 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stefan
11 dni temu ocena: 50% 22
może w takim razie lepiej policzyć w maju albo czerwcu
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 38%  21
Czy jako dzieci z opiekunem były liczone też 2-3 latki jadące na trojkolowcach???
odpowiedz oceń komentarz 6 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasia
miesiąc temu ocena: 95%  20
Najwięcej wypadków jest na ścieżkach bo najwięcej rowerzystów się po nich porusza, to jakby napisać że najwięcej kolizji z udziałem samochodów jest na ulicach, bardzo odkrywcze.
odpowiedz oceń komentarz 39 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
miesiąc temu ocena: 55%  19
to teraz poprosimy o sprawdzenie ilu kierowców przekracza dozwoloną prędkość na ulicach Ursynowa, oraz jaka część parkujących samochodów jest zaparkowana niezgodnie z przepisami
odpowiedz oceń komentarz 29 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciek
miesiąc temu ocena: 5%  18
Wyniki tego badania udowadniają, że coraz więcej osób korzysta z PDR. Kompromitacja Orła i tej grupy awanturników z PU młodzieżówki PO.
odpowiedz oceń komentarz 3 55
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pełnynocnik_rowerowy
miesiąc temu ocena: 100% 17
peder ??? Nie kojarzy się dobrze ;)
oceń komentarz 34 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czyt.
miesiąc temu ocena: 100% 16
Głupoty piszesz, jest dokładnie odwrotnie :)
oceń komentarz 33 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eagle
miesiąc temu ocena: 2%  15
Kto wydał kasę na to liczenie? Po co to jest?
odpowiedz oceń komentarz 1 47
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
miesiąc temu ocena: 25% 14
Kempa i Ciołko. Na potrzeby propagandy.
~ Monika
miesiąc temu ocena: 94%  13
Nawrocki i Wałkuski niech oddadzą pieniądze podatników za te buble, które tylko im się podobają. I niech sobie jeżdżą w kółko Dereniową i Cynamonową modląc się aby ich nie potracił autobus czy ktoś nie przypieprzył dzwiami od samochodu buhahaha.
odpowiedz oceń komentarz 58 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
miesiąc temu ocena: 26% 12
Wałkuski zgłosił projekt za 756 tys. Dlaczego Kempa z Orłem wykonali ten projekt za 1,7 miliona???
oceń komentarz 7 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo Monika
miesiąc temu ocena: 97% 11
Dokładnie! Co za szczęście, ze zwężania kolejnych ulic udało się zablokować.
oceń komentarz 28 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
miesiąc temu ocena: 21% 10
@Brawo Monika dlaczego Dereniowej i Cynamonowej nie udało się zablokować? Wałek Kempy i Orła kosztował nas prawie 2 banki.
oceń komentarz 5 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kuba
miesiąc temu ocena: 96%  9
A dlaczego panie Nawrocki "musimy" się przyzwyczaić ? a może jednak nie ???
odpowiedz oceń komentarz 65 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czyt.
miesiąc temu ocena: 98% 8
A może niech p. Nawrocki zacznie się pomału przyzwyczajać do politycznego niebytu ...
oceń komentarz 40 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
miesiąc temu ocena: 5% 7
Jak społecznik, ma się przyzwyczaić do politycznego niebytu? Chyba coś Ci się poplątało. Może chodziło Ci o Kamila Orła?
oceń komentarz 2 41
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
miesiąc temu ocena: 71%  6
A teraz poproszę o wyniki niezależnej firmy która w żaden sposób nie jest powiązana z autorem tej bzdury. Zlecić badanie zielonemu mazowszu czyli Walkuskiemu to plucie mieszkańcom w twarz w wykonaniu Kempy!
odpowiedz oceń komentarz 36 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hrabia
miesiąc temu ocena: 74% 5
Oczywiscie! Zlecenie badania do ZM to piramidalna bzdura!
oceń komentarz 31 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
miesiąc temu ocena: 0% 4
Też wydaje mi się to dziwne. Hejterzy od Kempy i Orła wylewają żółć na to zielone mazowsze, a potem jeszcze im płacą z moich podatków? Coś tu nie gra.
oceń komentarz 0 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
miesiąc temu ocena: 94%  3
Wychodzi na to że dziennie ulicą jechało 140 rowerzystów. Dzieląc przez dwie ulice średnio mamy 70 rowerzystów dziennie czyli 35 dziennie w jedną stronę. Czyli 3 rowerzystów na godzinę.
odpowiedz oceń komentarz 30 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ goostav234
miesiąc temu ocena: 90%  2
No pewnie tysiąc roweraków to straaasznie dużo tylko dlaczego co tam jestem to roweraków nie ma? Czerwone mazowsze chyba podkręciło wyniki razy 10
odpowiedz oceń komentarz 37 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
miesiąc temu ocena: 0% 1
goostav dlaczego projekt ursynów zlecania badania zielonemu mazowszu? hejtujecie tych rowerooszołomów a potem im płacicie z moich pieniedzy???
oceń komentarz 0 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji