Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Rozryli ścieżkę, którą budowano rok temu. "Remont dla remontu?"

› bieżące 5 miesięcy temu    5.06.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 4 ocen 10 / 30%
A A A
 fot. nadesłane

Przy al. KEN 103 drogowcy rozryli fragment ścieżki rowerowej. - Remontowali ją rok temu, jest jak nowa, więc po co ją na nowo robią? - pytają mieszkańcy. Dziś po ponownym "remoncie" droga znów służy rowerzystom.

- Czemu ma służyć demolowanie praktycznie nowo wybudowanej ścieżki rowerowej? - pytali nas mieszkańcy w ubiegłym tygodniu.

W końcu maja na wysokości bloku przy al. KEN 103 trwało frezowanie nawierzchni, usuwanie jej i wykuwanie. Roboty szybko okrzyknięto ruchami pozorowanymi, bo ekipa remontowa rzadko pojawiała się na miejscu a jeśli już coś robiła, to bardzo wolno. 

- Około godz. 10:00 rano opuściła miejsce "pracy", do tej pory (godz. 15:00) nie pojawiła się i nic się nie dzieje poza bałaganem i utrudnieniami komunikacyjnymi. Ścieżka jest zamknięta a tak deficytowe w tym rejonie meijsca parkingowe zostały zablokowane zaporami i taśmą. Nikt z nich nie może korzystać - mówi pan Włodzimierz.

Takie utrudnienia trwały przez cały poprzedni tydzień. W piątek w ciągu dwóch godzin na rozrytym podłożonu wylano dywanik asfaltowy i od soboty ścieżka znów służy mieszkańcom. Wciąż jednak pozostaje pytanie - czemu służyły te "manewry"?

- Oczywiście na uprzednio odkrytym odcinku nie wykonano żadnych robót naprawczych - mówi pan Włodzimierz.

Jak się okazało, tygodniowa mrówcza praca nad kilkudziesięciometrowym odcinkiem ścieżki była - zdaniem drogowców - wręcz niezbędna. 

- W tym miejscu zewnętrzny wykonawca sieci energetycznej uszkodził nawierzchnię. W porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich firma ta zleciła Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg odtworzenie nawierzchni - tłumaczy Paweł Olek z ZDM.

Rowerzyści twierdzą jednak, że... żadnego uszkodzenia nawierzchni nie zauważyli. 

+ 3 głosów: 10 (30%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ursynowianin
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
No właśnie ! Co z chodnikami ???
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ piechur
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
Szkoda, że w takim tempie nie remontują uszkodzonych chodników. Piesi znowu na szarym końcu. Mogą sobie łamac nogi , dla nich nie ma kasy.
odpowiedz oceń komentarz 9 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alicja
5 miesięcy temu ocena: 50%  2
Ale ładnie wszystko zalali asfaltem - śladu nie ma! Nawet znaki rowerowe namalowane :-)
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zły porucznik
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
to jest miś na miarę naszych możliwości, sporządzi się protokół zniszczenia i tak dalej - wszystko już to było pięknie wytłumaczone w wielu wspaniałych dziełach polskiej kultury i o polskiej kulturze
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji