Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

Sezon na grzyby w pełni! W sklepie na Kabatach zabrakło... octu

› bieżące 23 dni temu    30.09.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 0 ocen 5 / 80%
A A A
 fot. nadesłane przez czytelnika

Sezon grzybowy trwa w najlepsze. Pogoda sprzyja, grzybiarze nie próżnują, a koszyki pękają w szwach. Nie wszystkie sklepy były na to przygotowane, w niektórych zabrakło... octu!

Czego, jak czego, ale octu w naszych sklepach nigdy nie brakowało. Życie potrafi jednak zaskoczyć. W tym roku wysyp prawdziwków i kozaków, ściągnął do lasów połowę mieszkańców Ursynowa.

- Kolejne udane grzybobranie! Wynik: 118 prawdziwków (rekord: w jednym miejscu 14 sztuk) i wiele... wiele innych! - chwalą się mieszkańcy i przesyłają imponujące zdjęcia zbiorów.

W związku z prawdziwym wyspem grzybów po deszczu, doszło do naprawdę zaskakującej sytuacji. W jednym z ursynowskich hipermarketów półki z ocetem świeciły pustkami.

Podobnie sprawa ma się z suszarkami do grzybów. Są nieosiągalne!

- Gdy zadzwoniłam do RTV EURO AGD, żeby zarezerwować sobie suszarkę, okazało się, że jest jedna i to na Kasprzaka – mówi pani Basia, która w ten weekend liczy na powtórkę grzybobrania z zeszłego tygdonia.

Podobne sygnały trafiają do nas od czytelników. Z powodu braku suszarek, biorą się za igłę z nitką i suszą grzyby tak jak robiły to nasze babcie. Reszta trafia do słoików.

Dobrze, że chociaż zaczęli grzać, będzie jak suszyć - pisze pan Andrzej. - Lepszy rydz niż nic!

Warto pamiętać, że na grzybobranie wybieramy się raczej poza teren Warszawy.

- W weekendy obserwujemy naprawdę duży ruch w lasach miejskich. Przypominamy jednak, że ich znaczny obszar to tereny chronione i rezerwaty przyrody. Polecamy grzybobranie, ale fotograficzne. Zbieranie grzybów jest zabronione – mówi Damian Całka z Lasów Miejskich Warszawy.

A Lesie Kabackim możemy sfotografować kilkadziesiąt różnych gatunków grzybów, trafimy nie tylko na tradycyjne kapeluszniki na trzonkach, ale np. na „kozie brody”.

- Wyjątkowo wysypało w tym roku, a sezon grzybowy nadal trwa. Znalezione na Kabatach okazy naprawdę mogą zaskoczyć róznorodnymi kolorami i formami – dodaje Całka i zachęca do wizyt w ursynowskim lesie.

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!