Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(6)-od-05-10-do-07-11-2017

Siłownia (nie) dla seniorów. Czy bubel z BP doczeka się poprawek?

› bieżące 6 miesięcy temu    4.04.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 10 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. UD

Seniorzy wciąż czekają na naprawę siłowni plenerowej przy Służby Polsce. Urządzenia dedykowane starszym osobom zostały zamontowane za wysoko, choć urząd dzielnicy twierdzi, że "wszystko jest w porządku". Po naszej interwencji ratusz zlecił audyt urządzeń. Czas płynie, seniorzy chcą ćwiczyć a audyt dopiero został zlecony.

Siłownia plenerowa przy ul. Służby Polsce 1 powstała ze środków z Budżetu Partycypacyjnego. Miała spełniać oczekiwania i możliwości seniorów - to dla nich została wymyślona - uwzględniono to w opisie projektu. Sprzęty zamontowano jednak tak wysoko, że starsi ludzie nie są w stanie się na nie wdrapać. Chcieliby ćwiczyć pod domem, chętnych nie brakuje, jednak nie mogą, bo boją się o swoje zdrowie.

- Bardzo czekałam na to, żeby ćwiczyć u nas. Zrobili siłownię, ale co z tego? Musimy się wdrapywać i uważać, żeby nie połamać nóg - tak jest wysoko - komentuje Anna Majewska, jedna z seniorek.

Dziś siłownia świeci pustkami. Zamiast przyciągać głodnych aktywności, staje się nieużytkiem. - Bardzo rzadko kogoś tu widzę. Ludzie wolą iść kilka bloków dalej, tam mają lepsze warunki - dodaje Anna Majewska. Co ciekawe, na innych siłowniach plenerowych w dzielnicy, seniorzy ćwiczą bez problemu. Są one wręcz oblegane przez mieszkańców z kategorii wiekowej 60+.

Po naszej interwencji urząd dzielnicy stwierdził, że nawszystko jest sprawne a producent sprzętów dostarczył niezbędne certyfikaty. Niestety najwyraźniej seniorzy są innego zdania - prawie nikt tu nie ćwiczy. W lutym, gdy po raz pierwszy napisaliśmy o probemach z siłownią przy Służby Polsce, ratusz obiecał zlecić kontrolę urządzeń. 

- Wykonawca audytu został już wyłoniony. Inspekcja odbędzie się w ciągu kilku najbliższych dni. Dokumentacja ma zostać sporządzona do końca miesiąca - zapewnia Jakub Fiałek z urzędu dzielnicy. 

Sprawdzenie siłowni pod kątem potrzeb osób starszych, co powinno nastąpić już na etapie planowania inwestycji, zajmie więc urzędnikom w sumie aż trzy miesiące - licząc od momentu, gdy zgłosiliśmy sprawę do ratusza. Tempo godne podziwu.

VIDEO: Siłownia tylko dla kaskaderów

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkamka
6 miesięcy temu 10
Dzisiaj Teleexpress poruszał ten problem.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inżynier
6 miesięcy temu 9
ten typ tak ma proszę Państwa, i bardzo proszę nie męczyć Babci !
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiem co mam
6 miesięcy temu 8
Won dziady do kościoła i do łóżka! Gdzie się szlaja i po co zawraca gitarę! Staruchy mają wszystko w tej dzielnicy za darmo. Nawet wydział Kultury ogarnia im darmowe szopki za naszą kasę. Stop rozdawnictw! Stare dziady do domów opieki zamkniętych!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
6 miesięcy temu ocena: 100%  7
Nie wiem o co wielkie halo, Łukasz sprawdzał urządzenia i dla niego były ok.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
6 miesięcy temu 6
Może wysoki jest?
~ adamm
6 miesięcy temu 5
No Łukasz to szuplaków i chucherek nie należy.
~ ala
6 miesięcy temu ocena: 67%  4
Może najpierw zastanówmy się, kto miał pomysł, żeby tworzyć siłownię przeznaczoną specjalnie dla seniorów? Na innych siłowniach ćwiczą wszyscy, a tu jest tylko dla seniorów. W naszej dzielnicy są darmowe zajęcia z angielskiego, gimnastyka i wiele innych zajęć, ale tylko dla "seniorów". Dlaczego tak jest?
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiki
6 miesięcy temu 3
Bo seniorom się "należy" i jest ich na Ursynowie coraz więcej. ... A w większości siła. Dzięki takim zajęciom są taki zajęci, że nie mają czasu na podtrzymywanie relacji ze swoimi wnukami....
~ noname
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
siłownia jest porażką !! Widać że po kosztach zrobione a niektóre urządzenia nie nadaj się do niczego.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
6 miesięcy temu ocena: 0%  1
A co to ich obchodzi, zrobione, zaklepane i dajcie spokój.
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji