Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1 BORAMED-stała-główna

komentowane

oceniane

Siłownia plenerowa dla par. Pomysł świetny, a co z wykonaniem? VIDEO

› inwestycje miejskie 7 dni temu    14.11.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 4 ocen 11 / 91%
A A A
Marta i Filip Dominik testują siłownię plenerowąMarta i Filip Dominik testują siłownię plenerową fot. KTT

Ursynów ma już pierwszą siłownię plenerową dla par. Na łące u zbiegu Rosoła i Migdałowej udostępniono mieszkańcom 10 sprzętów, które mają służyć wspólnym ćwiczeniom. Czy pomysł działa w praktyce? Do testów zaprosiliśmy parę, która żyje sportem, a ich spostrzeżenia będą cenne dla wszystkich, którzy mają ochotę na gimnastykę w duecie.

Od początku listopada u zbiegu Rosoła i Migdałowej można korzystać z plenerowej siłowni dla par. Choć nie da się ćwiczyć na wszystkim - jeden ze sprzętów wciąż jest owinięty taśmą ochronną - to reszta czeka na tych, którzy chcą wspólnie spędzić aktywny czas na powietrzu. Projekt siłowni powstał w ramach budżetu partycypacyjnego, a jego realizacja kosztowała ok. 120 tys. złotych.

Pora na przetestowanie sprzętu. Do testów zaprosiliśmy zapalonych ćwiczących - Martę i Filipa, którzy są parą. Pierwsze uwagi pojawiają się już po kilku minutach spędzonych na siłowni.

- Pomysł jest świetny, ale realizacja gorsza. Trudno znaleźć balans, przez co ćwiczenia robi się w niewłaściwy sposób. Na jednej z maszyn nie jestem w stanie przyjąć poprawnej pozycji, bo nie wyprostuję się na tyle, żeby złapać za poręcz. Rozstaw bioder jest skonstruowany chyba dla potężnie zbudowanych osób - mówi Marta Dominik, instruktorka zumby i uczestniczka biegów z przeszkodami.

Według Marty i Filipa, testerów siłowni, sam pomysł jest znakomity. Parze najbardziej spodobała się ławeczka połączona z rowerkami.

- Ławeczka jest przezabawna, można wspólnie pojechać i przy okazji potrzymać się za ręce - dodaje Marta. 

Testujący docenili też jakość i solidne wykonanie sprzętów. Stwierdzili, że będą służyć latami - wyglądają na mocne. Największym minusem jest jednak niepraktyczność urządzeń. 

- Są tu rozstawy, które nie są uniwersalne i nie każdy da radę ćwiczyć. Brakuje dodatkowych obciążeń przy rowerkach, więc jeśli ktoś chciałby utrudnić sobie ćwiczenie, to nie ma takiej możliwości - zauważa Filip, który regularnie startuje w biegach przełajowych z przeszkodami.

Ostatecznie testerzy dają plusa, bo sam ruch jest najważniejszy. Liczą jednak, że niedoskonałości da się jeszcze skorygować. 

VIDEO: TESTUJEMY SIŁOWNIĘ PLENEROWĄ DLA PAR!

+ 10 głosów: 11 (91%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bożena
6 dni temu ocena: 33%  4
Świetny filmik, brawo Kuba.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elo
6 dni temu ocena: 0%  3
Hej tam, jest dobrze, a może będzie jeszcze lepiej.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
7 dni temu ocena: 25%  2
Ludziska musza się przyzwyczaić do wszystkiego co nowe.
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hbk
7 dni temu ocena: 100%  1
Przechodziłem dziś koło siłowni. Odnoszę wrażenie, że najbardziej okupowanym sprzętem są 2 ławki przy siłowni. Stojący obok kosz (za mały) zapełniony był pozostałościami po libacjach; śmieci rozsypują się po okolicy. Tam konieczne jest codzienne sprzątanie, które przydałoby się również między ścieżka pieszo-rowerową a płotem domków jednorodzinnych na wysokości siłowni.
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji