Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

Stomatolog z Ursynowa leczył ludzi bez uprawnień!

› bieżące 9 miesięcy temu    10.01.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 3 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. policja

Stomatolog bez uprawnień przez kilka lat leczył zęby ursynowian! Policjanci zatrzymali 49-letniego Sławomira W. z gabinetu przy Surowieckiego. Miał pod opieką ponad pół tysiąca pacjentów, którzy teraz będą przesłuchiwani.

W 2013 roku doktor Sławomir W. decyzją Naczelnej Rady Lekarskiej stracił na 7 lat prawo do wykonywania zawodu stomatologa. Chodziło o błąd w sztuce lekarskiej. Wzięty stomatolog najwyraźniej nie mógł się pogodzić z tą decyzją, bo dalej przyjmował pacjentów w swoim gabinecie przy Surowieckiego oraz kilku innych punktach w Warszawie - m.in. na Woli i w Śródmieściu. Oferował swoje usługi także na popularnym Grouponie.

- Od pewnego czasu do ursynowskich policjantów zaczęły docierać sygnały o mężczyźnie, który nie posiadając uprawnień lekarza stomatologii wielokrotnie udzielał świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego - mówi nadk. Joanna Banaszewska z mokotowskiej komendy policji.

Gdy funkcjonariusze mieli już pewność, że mężczyzna świadczy usługi stomatologiczne nielegalnie, pojechali pod wskazany adres, aby go zatrzymać. W jednym z gabinetów dentystycznych zastali 49-letniego Sławomira W.

Policjanci zabezpieczyli też około 500 kart pacjentów. Trwają przesłuchania świadków, którzy poddali się zabiegom 49-latka a sprawa ma charakter rozwojowy.

Sławomir W. usłyszał cztery zarzuty z art. 58 ust 2 Ustawy o Zawodach Lekarza i Lekarza Dentysty. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hans
7 miesięcy temu 3
to jeden z najlepszych stomatologów w warszawie i polsce , leczy bezboleśnie i bardzo dobrze moi znajomi i rodzina leczyli sie u tego lekarza i wszyscy bardzo chwalą
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AdamEk
9 miesięcy temu ocena: 50%  2
Nawet jeśli są zadowoleni to nie zmienia to faktu, ze nie miał uprawnień do leczenia
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bea
9 miesięcy temu ocena: 78%  1
No ciekawe ciekawe. Niby nie powinien leczyć. Ale interesuje mnie bardzo to, czy te tysiące pacjentów są zadowolone z usług tego lekarza.
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji