Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

Super WC na Olkówku bez prądu! Skorzystamy dopiero za półtora roku?

› bieżące 6 miesięcy temu    11.05.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. SK

Nowoczesna toaleta przy placu zabaw na Olkówku wciąż nie działa, bo... nie ma prądu. W wersji "unplugged" może pozostać jeszcze nawet 18 miesięcy! Napięcia nie brakuje za to wśród mieszkańców, którzy liczyli, że z  super WC będzie można skorzystać już wiosną.

Toaleta w sąsiedztwie placu zabaw z popularnymi dinozaurami, stawiana w ramach budżetu partycypacyjnego, pojawiła się w grudniu ubiegłego roku. Do tej pory jest jednak ogrodzona i choć jest już coraz cieplej nie spełnia swojej roli.

- Mam nadzieję, że w końcu zostanie oddana do użytku. To trwa już zdecydowanie za długo, nie rozumiem, co zajmuje tak dużo czasu - skarży się Anna, mama, która często odwiedza plac zabaw na Olkówku.

Jak tłumaczy dzielnica, nowoczesny przybytek wymaga podłączenia do systemu kanalizacyjnego i wodociągowego. Nie to jednak stanowi problem. Zwłoka spowodowana jest... brakiem prądu.

- Czekamy na podłączenie przyłącza przez Innogy Polska i rozpoczęcie dostaw prądu. Urząd dzielnicy podejmuje działania, by stało się to jak najszybciej - mówi Jakub Fiałek z ratusza.

Innogy Stoen Operator twierdzi, że opóźnienie spowodowane jest tym, że ratusz nie zaakceptował lipcowej wersji umowy. Druga propozycja (z listopada) została przyjęta - podpisana umowa trafiła do Innogy 28 kwietnia.

- Teraz czeka nas sporządzenie dokumentacji technicznej. To może potrwać maksymalnie 6 miesięcy. Później okaże się, ile czasu trzeba na podłączenie prądu. Mamy 18 miesięcy na zamknięcie sprawy. Nie oznacza to jednak, że potrwa to tyle - wyjaśnia Jakub Zajdel, rzecznik prasowy Innogy Stoen Operator.

Historia na Ursynowie lubi się powtarzać. Przed wyborami samorządowymi w 2014 roku ówczesny burmistrz Piotr Guział postawił światła na skrzyżowaniu Wąwozowej i Zaruby. Słupy przez parę tygodni także były "unplugged". Gdy opisaliśmy sprawę urząd podłączył sygnalizację do akumulatorów.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bolesław
6 miesięcy temu 5
https://www.youtube.com/edit?o... jakie wc taka Karczunkowska
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matka
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
Nie dziwi nic............
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
6 miesięcy temu ocena: 75%  3
Czym oni się w tym urzędzie Roberta Kempy komunikują ze światem zewnętrznym? Alfabetem Morse'a? W lipcu pierwsza wersja umowy. W listopadzie druga wersja umowy, odesłana do innnogy w kwietniu... Przecież to są w miarę standardowe umowy do załatwienia góra w tydzień w normalnym świecie bez partyjnego nominanta jako lidera. Czy leci z nami pilot?
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szu
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
Taka sama toaleta stoi od miesięcy obok placu zabaw przy ul. Telekiego. Czy tam rownież chodzi o prąd? Czy nie szkoda tych toalet, żeby stały tak długo i niszczały?
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radek
6 miesięcy temu ocena: 100% 1
Na Telekiego to samo.