Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-20-11-2017do30-11-2017

Szermierka króluje w Arenie Ursynów. Zawodnicy z całego świata

› sport 9 miesięcy temu    11.02.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. SK

Przez dwa dni w Arenie Ursynów królować będzie szermierka. Ta królewska dyscyplina sportowa pojawia się na Ursynowie po raz dziesiąty. W sobotę rywalizacje indywidualne a w niedzielę - turniej o Puchar Złotej Drużyny.

To jedna z najważniejszych imprez szermierczych w naszym kraju. Jej patronem jest zmarły w 2008 roku niedościgniony mistrz, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku, Witold Woyda. Doroczne zawody jego imienia organizuje niestrudzenie Tomasz Malanowski, prezes Fundacji im. Woydy.

- Witold Woyda, mój zażyły przyjaciel, był patronem cyklu turniejów dla dzieci i młodzików w wieku 12-14 lat. Turnieje te często odbywały się właśnie na Ursynowie. On tu bywał, fundował dzieciakom nagrody. Gdy zaproponowaliśmy organizację memoriału mistrza olimpijskiego - przystał na to i zawody do dziś są tutaj. Pierwszy Floret obejrzał z daleka przez internet, będąc w Stanach Zjednoczonych. Wtedy był już ciężko chory. Zwycięzca pierwszej imprezy zdążył jeszcze porozmawiać z nim przez telefon... - wspomina Malanowski.

W sobotę w Arenie rywalizować będzie aż 113 szermierzy, młodzi zawodnicy z niemal całego świata, wśród których być może jest przyszły mistrz olimpijski. Powalczą o pozłacany floret i replikę złotego medalu olimpijskiego z Monachium - tego, który zdobył dla Polski Witold Woyda. W ubiegłym roku trofeum zdobył faworyt - Daniel Giacom z Holandii. Drugie miejsce zajął polski zawodnik - Szymon Czartoryjski.

Dla polskich zawodników impreza ma szczególne znaczenie, bo odbywa się pod hasłem: "Szukamy następcy mistrza olimpijskiego". Od 8:00 w Arenie trwają eliminacje grupowe, o 12:30 zaczynają się eliminacje bezpośrednie, o 18:00 finał z udziałem 4 zawodników a o 19:00 dekoracja zwycięzców.

W niedzielę odbędzie się VIII Turniej o Puchar Złotej Drużyny - początek o godz. 8:00. Wystąpi w nim kilkanaście drużyn narodowych, klubowych lub międzynarodowych. Rywalizować będą szermierze z rocznika 2000 i młodsi. Zwycięska drużyna otrzyma pamiątkowy puchar.

Wstęp na trybuny zawodów jest wolny.

VIDEO: Ubiegłoroczny turniej w Arenie Ursynów

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!