Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ZAMEK-RYN-od-20-11-do-20-12-2017

komentowane

oceniane

Tatry? Tak, i to na Ursynowie! Odwiedź to miejsce także zimą FOTO

› bieżące 17 dni temu    4.11.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 11 / 100%
A A A
 fot. Jan Marcinkiewicz

Nowość w ogrodzie botanicznym PAN w Powsinie. Po raz pierwszy placówka otwiera swe podwoje także w sezonie jesienno-zimowym. W dodatku za darmo! 

Koniec października co roku oznaczał także koniec możliwości zwiedzania ogrodu w Powsinie. Od tego roku jest inaczej - ogród zaprasza ursynowian także w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym.

- To że nie kwitną rośliny, nie znaczy, że miejsce to nie jest atrakcyjne na spacery, do uprawiania nordic walking czy biegania – czyli do wszystkich tych aktywności, którym warszawiacy oddają się przez okrągły rok - mówi Małgorzata Szymańczyk, rzecznik Ogrodu Botanicznego PAN w Powisinie.

Atrakcji jest co nie miara - począwszy od szklarni, w której tropikalny klimat panuje przez cały rok, po przytulną kawiarenkę Cafe Ogród, gdzie serwowane są własnej produkcji słodkie wypieki oraz rozgrzewające herbaty oraz zupy. Oczywiście główną jest spacerowanie po pięknym ogrodzie i podziwianie gatunków roślin z całego niemalże świata. Zimą wrażenie robią ośnieżone "powsińskie Tatry" - czyli kolekcja roślin górskich. Zachód słońca obserwowany z tego miejsca robi piorunujące wrażenie!

Ogród już teraz zaprasza na imprezy zaplanowane na sezon zimowy. 10 grudnia odbędzie się tradycyjny kiermasz świąteczny, a 7 stycznia w Dworku Fangora, w którym latem rozbrzmiewa jazz, odbędzie się pierwszy Koncert Noworoczny. Wkrótce napiszemy więcej o tych imprezach.

Tymczasem zapraszamy do zwiedzania Ogrodu Botanicznego w Powsinie, tak bliskiego każdemu kto mieszka na Ursynowie. Wstęp oraz parking w okresie od 1 listopada 2017 r. do 28 lutego 2018 r. są bezpłatne. Ogród czynny jest: od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-15:30, a w weekendy i święta - 10:00-16:00. W weekendy czynna będzie również szklarnia - wstęp 5 zł (osoby posiadające karnety - wejście bezpłatne). Kawiarnia Cafe Ogród czynna tylko w weekendy w godz. 10:00-16:00.

ZOBACZ ATRAKCJE OGRODU BOTANICZNEGO W SEZONIE ZIMOWYM:

 
Tatry? Tak, i to na Ursynowie! Odwiedź to miejsce także zimą FOTO
fot. Jarosław T. Deluga-Góra
+ 11 głosów: 11 (100%) 0 -
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ boom
13 dni temu 2
A jak tam dojść przez las bo w okolicy będą polowania na dziki i można przez pomyłkę zostać postrzelonym.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mk
16 dni temu 1
Fajnie. Brawo.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji