Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017

komentowane

oceniane

Truciciele psów znów na Ursynowie! Uwaga na czworonogi

› bieżące 2 miesiące temu    7.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
2-letnia Elza padła ofiarą trucicieli2-letnia Elza padła ofiarą trucicieli fot. nadesłane

Truciciele psów ponownie dają o sobie znać. Mieszkanka dzielnicy znalazła kabanosy, które naszpikowano gwoździami. W porę zainterweniowała i uratowała własnego psa a znalezisko wyrzuciła do śmietnika. Apelujemy o wzmożoną czujność podczas spacerów z czworonogami. 

Nocny spacer jednej z mieszkanek Ursynowa mógł zakończyć się tragicznie. Kobieta wyszła z psem, ten na trawniku znalazł kabanosy, w które powbijano gwoździe.

- Było już dość późno. Spacerowałam z psem przy ul. Służby Polsce 1. Mój pies wywąchał kabanosy. Na szczęście szybko zainterweniowałam i ich nie zjadł. Na szczęście - bo były naszpikowane gwoździami. Ktoś z premedytacją chce mordować niewinne zwierzaki - mówi Anna, mieszkanka.

Kobieta wykazała się refleksem i przytomną reakcją. Wyrzuciła znalezione pułapki do pobliskiego śmietnika. Zadbała, żeby żaden zwierzak nie padł ofiarą trucicieli.

 

fot. nadesłane, kabanosy naszpikowane gwoździami

W lipcu pisaliśmy o podejrzanej parze, którą kamery zarejestrowały przy ul. Pustułeczki. Kobieta i mężczyzna - oboje między 40. a 50. rokiem życia - rozrzucili w zaroślach kawałki mięsa, które były naszprycowane trutką. Wtedy ich ofiarą padłą 2-letnia suczka Elza - na szczęście błyskawiczna pomoc weterynarza ocaliła życie zwierzaka. Para zwyrodnialców poruszała się srebrnym oplem - zafirą lub agilą - do dziś nie została złapana. 

Nie wiemy, czy kabanosy z gwoździami przy Służby Polsce są kontynuacją działalności tej samej pary. Metoda jest podobna, apelujemy więc o wzmożoną uwagę podczas spacerów. Możliwe, że na Ursynowie pojawili się kolejni truciciele.

W ostatnim czasie pojawiają się też fałszywe informacje o podrzuconych trutkach, rozpropagowywane na Facebooku w celu zyskania popularności i łowienia lajków pod postami. Tak czy owak - uważajcie na swoje zwierzęta!

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kaganiec
2 miesiące temu ocena: 100%  6
Może wystarczy trzymać psa na smyczy a nie luzem "bo przecież on nie gryzie". Nie wiem jakie są motywacje tych zwyrodnialców ale moda na przestrzegania prawa i psy w kagańcach lub na smyczy były by miło widziane. Jeżdżę na rowerze z dzieckiem i co chwila muszę zmieniać trasę bo psy biegają luzem jak na wsi jakiejś. Sam mam psy od zawsze i zawsze na smyczy.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Myszka
2 miesiące temu ocena: 0%  5
Nogi powyrywać z d... takim gościom.
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Myszka
2 miesiące temu ocena: 0%  4
Nogi powyrywać z d... takim gościom.
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olo
2 miesiące temu ocena: 50%  3
W zeszlym tygodniu znalazlem kielbase naszpikowana szklem:(:( przy ul.Dembowskiego 4.Oczywscie wywalilem JA.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zosia
2 miesiące temu ocena: 20%  2
Też w tych okolicach znalazłam kabanosy z gwoździami. Mam dwa psy i nie sposób trzymać je ciągle na smyczy. Co możemy w tej sprawie więcej zrobić?
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matka
2 miesiące temu ocena: 50% 1
Jak można być tak okrutnym.