Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1 BORAMED-stała-główna

Trwa zbiórka żywności dla hospicjum przy Pileckiego

› bieżące 2 miesiące temu    1.08.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 3 ocen 4 / 100%
A A A
Zbiórka żywności w hospicjumZbiórka żywności w hospicjum fot. KT

Trwa zbiórka żywności dla pacjentów Hospicjum Onkologicznego. Już kilkanaście osób zjawiło się z produktami dla podopiecznych placówki. Każda pomoc się przyda, bo, jak mówią organizatorzy, żywności nigdy za wiele a zapas pozwoli zaoszczędzić pieniądze na inne potrzeby.

Hospicjum potrzebuje przede wszystkim konserw, serków topionych i pasztetów. Przyda się wszystko, jednak pamiętajmy, że pacjenci najchętniej jedzą rzeczy miękkie - łatwe do przegryzienia.

- Dostaliśmy już m. in. owoce w płynnych zalewach. To świetny pomysł, nasi podopieczni jedzą je z przyjemnością - mówi Marcin Milczarski z Fundacji Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa.

Hospicjum musi szukać pomocy wśród sąsiadów, bo zapasy są na wyczerpaniu. Darczyńcy są więc nieocenieni - bez nich placówka nie przetrwa. Pierwsi sąsiedzi już wsparli pacjentów. Zapasy produktów stale się powiększają.

- Prawdą jest to, że ludzie chętniej dzielą się produktami niż pieniędzmi. Dlatego doszliśmy do wniosku, że warto robić podobne zbiórki nawet raz na kwartał. Dla nas to będzie ogromne odciążenie - dodaje Marcin Milczarski.

Pomóc mogą nie tylko mieszkańcy, ale także firmy i sklepy. Wszyscy, którym los pacjentów hospicjum nie jest obojętny, mogą zgłaszać się z darami do siedziby placówki przy ul. Pileckiego 105.

Do tej pory darczyńcy przynosili - oprócz konserw, serków i pasztetów - pieczywo, makarony, jogurty, owoce, płatki śniadaniowe, chrupki kukurydziane, oliwki czy parówki. Akcja jest bezterminowa.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ asafmve
2 miesiące temu 3
Zbiorka to swietna rzecz, naprawde warto, jednak nie rozumiem, gdzie sa te piniadze z podatkow!!! Tracon sa setki milionow na koscioly i inne glupoty a nie ma na podst. produkty zywieniowe dla umierajacych???
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Katarzyna
2 miesiące temu ocena: 0%  2
JP 100% eloszka
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ student dzienny
2 miesiące temu ocena: 30%  1
Super na najdurniejsze dyrdymały w rodzaju pułki na książki pod Jastrzębowskiego ulicą gdzie nie leży żadna książka tylko ekstrementy, półka zdemolowana od 1 nocy to są grube hajsy. Ale na biednych i umierających to się społeczeństwo musi zrzucać. Wy GNIDY Z RATUSZA BĘDZIECIE CIERPIEĆ ZA TO
odpowiedz oceń komentarz 3 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji