Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

Turniej piłkarski dla Nikodema. Grasz? Pomagasz!

› bieżące 8 miesięcy temu    17.03.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. mama Nikosia

8 kwietnia zostanie rozegrany charytatywny turniej piłkarski, który ma pomóc choremu dziecku z Ursynowa. Mały Nikodem cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną, która spowodowana jest uszkodzonym chromosomem. Kochasz piłkę i chcesz pomagać? To świetna okazja, żeby włączyć się do gry.

Nikodem ma już rok, ale sprawność psychoruchowa rozwija się u niego w dużo wolniejszym tempie niż u zdrowych dzieci. Chłopiec jest jednak wytrwały, podobnie jak jego rodzice.

- W maju usłyszeliśmy pierwszy, głośny śmiech Nikodema. Mamy lepszy kontakt, a on staje się pogodniejszy, co jest dla nas najważniejsze i cieszy jak nic innego - mówi Agnieszka Karolak, mama chłopca.

Malec od urodzenia wędruje po szpitalach. Uszkodzenie chromosomu, które występuje u Nikodema jest bardzo rzadkie i drastycznie obniża jego możliwości ruchowe i percepcyjne. Nikoś wymaga stałej rehabilitacji i opieki genetyka, neurologa, okulisty, immunologa, neurologopedy - wiąże się to z dużymi kosztami. Rodzice chcą, aby ich synek mógł chodzić i komunikować się normalnie - to ich największe marzenie.

Chłopiec robi duże postępy, zauważają to i specjaliści i rodzice. - Nauczył się trzymać butelkę, zachowuje kontakt wzrokowy i rozpoznaje nas, to bardzo duże zmiany - dodaje mama. Jeśli jednak Nikoś ma rozwijać się dalej, potrzebuje wsparcia finansowego. 

SportLiga.pl organizuje dla potrzebującego dziecka turniej piłkarski. Rozgrywki odbędą się 8 kwietnia na boisku przy ul. Na Ubocze 9. Wpisowe nie może być mniejsze niż 100 zł - górnej granicy nie ma - szczodrość i chęć niesienia pomocy nie znają limitów. Zwycięzca zgarnie cenną nagrodę - 1899 zł zniżki na jeden sezon w SportLiga.pl. Rejestracji drużyn można dokonać tutaj.

Portal Haloursynow.pl jest patronem medialnym turnieju.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkanka
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Brawo Nikoś dasz radę!
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji