Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

komentowane

oceniane

Ursynów dzielnicą milionerów – tu mieszkają najbogatsi warszawiacy

› bieżące 8 dni temu    13.11.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 2 ocen 29 / 93%
A A A
 fot. pixabay.com

Jedna szósta najbogatszych warszawiaków mieszka na Ursynowie i w Wilanowie. Każdy z nich zadeklarował ponad milion złotych dochodu. Tu kupują samochody, mieszkania i inne dobra luksusowe. 

Gazeta „Stołeczna” dotarła do informacji z urzędów skarbowych, z których wnika, że na terenie całego kraju 20 tysięcy osób zadeklarowało dochód przekraczający milion złotych. Aż 3,5 tysiąca z nich, mieszka w Warszawie. Wpływa to na rozwój rynku dóbr luksusowych i mieszkań z segementu premium.

Milionerzy z Ursynowa

Wśród naszych najbliższych sąsiadów 670 osób to prawdziwi milionerzy. Urząd Skarbowy Warszawa-Ursynów, w którym zeznania podatkowe składają także mieszkańcy Wilanowa, w zeszłym roku zanotował najwięcej w Warszawie deklaracji na kwotę opiewająca powyżej miliona złotych.

- Najwyższą kwotę dochodu na Mazowszu wykazał mieszkaniec Warszawy. W swoim formularzu PIT 38 zadeklarował roczny dochód w wysokości 200 mln 152 tys. zł – informuje Wiesława Dróżdż z biura prasowego Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Kto bogatemu zabroni?

Według raportu KPMG dotyczącego dóbr luksusowych, najbogatsi Polacy najchętniej wydają pieniądze na luksusowe samochody. W 2016 roku zarejestrowano ich w Polsce prawie 52 tysiące. Kolejnym ulubionym towarem są odzież i dodatki z wyższej półki – 5,5% wartości całego rynku odzieży w Polsce stanowią produkty prestiżowych marek.

Milionerzy chętnie korzystają też z usług hotelarskich i SPA. Za weekend w uznanym ośrodku SPA dla dwóch dorosłych osób, najbogasi płacą średnio 2,4 tys. zł.

Średnie ceny minimalne wybranych usług i produktów luksusowych/KPMG 

Z kolei segment nieruchomości to obszar, w który mocno inwestują milionerzy. Wzrost zapotrzebowania na produkty luksusowe i premium na rynku mieszkań pociągnął za sobą zwiększoną podaż.

- Oferta nieruchomości w Polsce z kwartału na kwartał staje się coraz bogatsza i coraz bardziej urozmaicona – od apartamentów w zrewitalizowanych ekskluzywnych kamienicach po nowoczesne mieszkania w samych centrach dużych miast – mówi Arkadiusz Wojciechowski dyrektor zarządzający, Poland Sotheby’s International Realty.

Propognozy na najbliższe lata zapowiadają się obiecująco zarówno pod względem wzrostu liczby osób zamożnych i bogatych, jak i łącznego dochodu, którym dysponują.

- Prognozujemy, że w 2019 roku w Polsce będzie mieszkać blisko 1,3 mln osób zamożnych i bogatych, a ich dochód netto sięgnie około 220 mld zł. Warto jednak podkreślić, że dane te dotyczą wciąż stosunkowo niewielkiej części naszego społeczeństwa stanowiącej obecnie ok. 3% ogółu – mówi Andrzej Marczak, partner w KPMG w Polsce.

+ 27 głosów: 29 (93%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ M-N
7 dni temu ocena: 100%  4
Czy jakiś z nich mieszka w tym luksusowym apartamentowcu przy Herbsta 4.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek z zwm
8 dni temu ocena: 75%  3
Niedlugo tym milionerem bede ja.:)
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ soros
8 dni temu ocena: 75% 2
gratuluję, a w jakiej branży?
~ Nutka z Wiolinowej
7 dni temu ocena: 67% 1
Jacku, ale przecież wojewoda stwierdził, że nie ma już ZWM, teraz jesteś Jackiem z Morro