Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-20-11-2017do30-11-2017

komentowane

oceniane

Ursynów ma pieniądze, Wilanów nie. Co z nowym połączeniem?

› bieżące ponad rok temu    14.01.2014
Edyta Piotrowska
komentarzy 8 ocen 2 / 100%
A A A
Mieszkańcy w tej chwili korzystają z tymczasowego połączenia ulicami Rzekotki i PodgrzybkówMieszkańcy w tej chwili korzystają z tymczasowego połączenia ulicami Rzekotki i Podgrzybków fot. EP

Są pieniądze na połączenie Ursynowa z Wilanowem. Urząd Dzielnicy zapowiada, że ma przygotowane środki na wybudowanie ulicy Rosnowskiego. Tyle, że to nie wystarczy. Bo budowę drogi po swojej stronie musiałby sfinansować także Wilanów. Sąsiednia dzielnica nie ma jednak pieniędzy na przedłużenie ulicy, która po wilanowskiej stronie ma nosić nazwę Nowokabackiej.  

Jak ma wyglądać połączenie? Po swojej stronie Ursynów chce wybudować ulice Rosnowskiego, która miałaby przebiegać od Relaksowej do ulicy Gąsek. Jej przedłużeniem, już po stronie Wilanowa, ma stać się ulica Nowokabacka. Jednak z powstaniem tego odcinka drogi mogą być o wiele większe problemy. 

- Po stronie Ursynowa na ulicę Rosnowskiego są wykupione grunty i można przystąpić do realizacji. Nie ma to jednak sensu, bo nie buduje się drogi donikąd. Konieczne jest zapewnienie ze strony Wilanowa lub władz miasta, że znajda się pieniądze na ulicę Nowokabacką – mówi Piotr Skubiszewski, radny dzielnicy Ursynów.

Podobnie sprawę widzi także ursynowski ratusz: „Z posiadanych informacji Dzielnica Wilanów nie ma w Wieloletniej Prognozie Finansowej zabezpieczonych środków pod realizację ul. Nowokabackiej, będącej przedłużeniem na jej terenie ulicy Rosnowskiego. Bez przeznaczenia przez miasto na ten cel środków nieracjonalne jest forsowanie wpisania zadania do planów inwestycyjnych Ursynowa.” - czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

To oznacza, że jeżeli pieniędzy na budowę ulicy Nowokabackiej nie znajdzie Wilanów lub stołeczny ratusz to planowane połączenie po prostu nie powstanie.

O sprawę połączenia zapytaliśmy także urząd dzielnicy Wilanów. Czekamy na odpowiedź, której pomimo wielu prób, na razie nie zdołaliśmy uzyskać. 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pick
ponad rok temu ocena: 67%  2
Taka droga by się przydała. Osobiście wolałbym wzdłuż Ciszewskiego. Ale kazda droga dobra.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ neo
ponad rok temu ocena: 0%  1
Kiedy hgw znajdzie na to kase?
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji