Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017

komentowane

oceniane

Uwaga! Oszuści znów na Ursynowie. Naciągają na "tańszy prąd i gaz"

› daj znać 21 dni temu    31.10.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 0 ocen 13 / 100%
A A A
zdjęcie poglądowezdjęcie poglądowe fot. pixabay.com

Do mieszkańców bloków przy ul. Żabińskiego zgłosili się przedstawiciele spółki sprzedającej prąd - "Polski Prąd i Gaz". W nieuczciwy sposób nakłaniali do podpisania aneksu do umowy za elektryczność. Podszywając się pod dotychczasowego dostawcę, gwarantowali niższe opłaty - donosi nasza czytelniczka.

- Mówili, że ludzie nie odesłali dokumentów i oni chodzą po domach, aby to uzupełnić – opowiada mieszkanka Ursynowa, pani Jola.

Podpisanie takiej umowy, prowadzi w praktyce do podwójnego płacenia rachunków. Jednej spółce płaci się w ramach nowej umowy, a poprzedniemu dostawcy prądu - z tytułu odszkodowania za zerwanie umowy przed terminem.

To nie nowość

Podobne sytuacje miały już miejsce, postępowanie w tej sprawie trwało od 2015 r. Do Urzędu Regulacji Energetyki i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło ponad 500 skarg. Wiosną tego roku prezes UOKiK nałożył na nieuczciwą firmę karę ponad 10 mln zł za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów i nakazał zaniechanie praktyki. Spółka odwołała się od wyroku, a proceder, jak widać trwa w najlepsze.

- Moi rodzice podpisali taka umowę, ja z uwagi na nie upłynięcie 14 dni od zawarcia umowy, złożę w ich imieniu pisemne odstąpienie i skargę do UOKiKu, ale może artykuł ostrzeże innych przed nieuczciwymi praktykami ze strony tej firmy – mówi pani Jola.

Spółka się tłumaczy

Spółka Prąd i Gaz zapewnia, że pełnomocnicy, którzy zawierają umowy w ich imieniu mają w obowiązku przedstawiać się nie tylko z imienia i nazwiska, ale też mówić wyraźnie jaką firmę reprezentują i jaką ofertę proponują. Ponadto są wyposażeni w identyfikatory. 

- Zależy nam wyłącznie na grupie świadomych i zadowolonych odbiorców naszych usług, dlatego Polski Prąd i Gaz zdecydowanie nie podpisuje się pod opisanym sposobem pozyskiwania klientów - mówi Karolina Kwiecień-Łukaszewska, rzecznik prasowy spółki. - Jeśli jednak faktycznie, któryś z naszych pełnomocników starał się zawrzeć umowę w opisany sposób, będę wdzięczna za podanie więcej szczegółów, dzięki którym moglibyśmy zlokalizować tę osobę i wyciągnąć względem niej konsekwencje – dodaje.

Co robić?

Aby uniknąć trudnej do rozwiązania sytuacji, zawsze prośmy przedstawicieli firmy o identyfikator i uważnie czytajmy co jest na nim napisane. Należy też sprawdzić dokładnie cennik opłat i prowizji. Jeśli mimo to padniemy ofiarą naciągaczy, należy pamiętać, że w ciągu 14 dni od zawarcia umowy na odległość (nie w siedzibie firmy), można od niej odstąpić.

Rzecznik prasowy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Maciej Chmielowski, odsyła oszukanych mieszkańców do miejskiego rzecznika konsumentów albo punktu informacyjnego dla odbiorców energii i paliw gazowych przy urzędzie regulacji energetyki.

+ 13 głosów: 13 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wojtas
15 dni temu ocena: 100%  6
Trzeba być czujnym i sprawdzać czy są tym za kogo się podają. Akurat tańszy prąd można sobie załatwić i to nie jest żadna ściema. U mnie w pracy przeszliśmy na energię dla firm i rachunki są mniejsze także się da.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ IB
20 dni temu ocena: 100%  5
Byli też na ul. Hawajskiej, ale mąż szybko go pogonił
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kenez
20 dni temu ocena: 100%  4
Na Szolc Rogozinskiego też ci oszuści jakiś czas temu byli.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kempatozlyczlowiek
21 dni temu ocena: 50%  3
Największy oszust to burmistrz Kempa! Oszukał mnie. Głosowałam na niego bo wierzyłam że po Guziale posprząta tych kumotów jego i złych urzędników ale on pozatrudniał nowych a z tymi od Guzieła obszedł się bardzo delikatnie. Bo to człowiek zły. Teraz już nie zagłosuje na żadną partię!
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
21 dni temu ocena: 100%  2
A do mnie dzwonił policjant z komendy stołecznej Nowolipie 2 (tak się przedstawił) i mówił, ze moje konto bankowe jest obiektem włamania i zaraz przekaże mi instrukcje co mam zrobić. Niestety chyba nie wykazałem właściwego entuzjazmu do pomocy policji i gość się rozłączył niestety nie przekazując mi tej instrukcji. W kronice kryminalnej powiatu wołomińskiego można przeczytać o takim który wykazał się właściwą empatią i pozostawił 30.000 koło bordowego VW. Niestety pieniądze jeszcze nie wróciły do właściciela. I tak dalej p.s. Fakty powyżej to nie żart.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogna
20 dni temu ocena: 100% 1
Z tym policjantem to już słyszałam od jednej Pani, że dzwonił. Podłączają się pod linię - Ona oddzwaniała na 997 w celu sprawdzenia tożsamości i gość był na linii....Ona z kolei miała odpowiadać na pytania czy w domu jest biżuteria, dewizy, większa gotówka...bo jest taka akcja, że wezmą to w depozyt by starszych ludzi chronić. Czytać i ostrzegać Rodziców, starszych Sąsiadów. Głównie atakują tych co są starsi i mają telefony stacjonarne. Uważajcie i nagłaśniajcie problem