Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1 BORAMED-stała-główna

komentowane

oceniane

W Warszawie staną publiczne alkomaty. Gdzie? Zdecydują mieszkańcy

› bieżące 13 dni temu    8.11.2017
Redakcja Haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 7 / 86%
A A A
 fot. Urząd m. st. Warszawy

Miasto chce stawiać publiczne alkomaty, dzięki którym kierowcy sprawdzą stan trzeźwości. Urządzenia mają być certyfikowane i spełniać wymogi estetyki miejsc publicznych. Pojawią się m.in. na Ursynowie.

Miejskie Biuro Pomocy i Projektów Społecznych chce sprowadzić do Warszawy publiczne alkomaty. - Chcielibyśmy, aby kierowcy mieli możliwość sprawdzenia poziomu alkoholu, aby nie decydowali się na jazdę po spożyciu - mówi Tomasz Pactwa, dyrektor biura.

Do dzielnic trafiło właśnie pismo z prośbą o wskazanie lokalizacji dla alkomatów. Mają to być certyfikowane urządzenia, podobne do tych jakie stosuje policja. Umieszczone zostaną w obudowie, która może być elementem małej architektury. Tzw. alkosłupki będą miały około 2 metrów wysokości. Gdzie powinny stanąć?

- Rozpoczynamy konsultacje na ten temat, najsensowniej byłoby postawić je chyba w okolicach pubów i barów. Jesteśmy otwarci na propozycje - mówi Pactwa.

Również burmistrz Ursynowa zachęca mieszkańców do dyskusji nad lokalizacjami. Pojawią się już pierwsze propozycje - m.in. obok Multikina czy w pobliżu dużych parkingów osiedlowych.

Pilotaż alkotestów ma ruszyć w przyszłym roku - bliżej wakacji. Wcześniej miasto wystąpi do producentów z prośbą o przedstawienie propozycji specyfikacji urządzeń. Prowadzone będą też uzgodnienia z miejskimi architektami, bo alkomaty mają być nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne.

Już wiadomo, że skorzystanie z alkotestu nie będzie darmowe. Opłata będzie jednak przyjmowana elektronicznie i wyniesie wg wstępnych założeń złotówkę.

W ramach profilaktyki antyalkoholowej miasto będzie też zachęcać sklepy monopolowe do montowania własnych alkotestów.

+ 6 głosów: 7 (86%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sarmata
8 dni temu ocena: 100%  4
W ratuszu przy gabinecie burmistrza.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polecana
12 dni temu ocena: 100%  3
Przy Multikino.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AZX
13 dni temu ocena: 100%  2
Na każdym veturillo - nie wypożyczysz roweru jak nie dmuchniesz. Wypożyczenie rowerów spadnie o 30% lub więcej:)
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Greg
13 dni temu ocena: 100%  1
Propozycja:metro Stokłosy obok wypożyczalni stojaków z rowerami na wysokości budynku al.KEN 86 ( w okolicy dużo barów, uczelnia Vistula,dużo sklepów monopolowych, kościół itd.),
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji