Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

Wakacyjne "śmiechowanie" z Kluboteką Dojrzałego Człowieka

› bieżące 4 miesiące temu    15.07.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Fundacja Kluboteka Dojrzałego Człowieka

Śmiech to zdrowie! Fundacja "Kluboteka Dojrzałego Człowieka" organizuje wakacyjne spotkania, które służą wspólnemu "śmiechowaniu". Pomysłodawcy przyznają, że oprócz walorów psychologicznych, szczery i gromki śmiech sprzyja zdrowiu fizycznemu. Drugie spotkanie już dzisiaj!

Zajęcia Kluboteki Dojrzałego Człowieka skierowane są do wszystkich - śmiać się powinien każdy - to międzypokoleniowa zabawa. Ćwiczenia odbywają się na świeżym powietrzu, co dodatkowo uatrakcyjnia formułę i zachęca do treningu przepony.

Przy śmiechu produkujemy endorfiny, czyli hormony szczęścia. Poza tym pracują mięśnie, o których istnieniu nawet mogliśmy nie wiedzieć. Śmiechoterapia funkcjonuje już w wielu szpitalach. Nam zależy na międzypokoleniowym spotkaniu i wspólnym "śmiechowaniu" - tłumaczy Irena Karpowicz, wiceprezes Fundacji "Kluboteka Dojrzałego Człowieka".

Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym - powiedział kiedyś Charlie Chaplin. Warsztaty ze wspólnego "śmieszkowania" mają przypomnieć, że głośny i spontaniczny śmiech nie jest czymś, czego trzeba unikać. Wręcz przeciwnie - im więcej, tym lepiej!

- Zaczęliśmy w zeszłym tygodniu. Pomysł narodził się 2 lata temu. Zorganizowaliśmy pierwsze warsztaty tylko dla seniorów. Oni świetnie opanowali technikę śmiechu i teraz robimy spotkania dla wszystkich dodaje Irena Karpowicz.

Wspólne "śmiechowanie" odbywać się będzie we wszystkie środy lipca i sierpnia w dwóch lokalizacjach. W bieżącym miesiącu od godz. 16:00 do godz. 17:00 w parku Przy Bażantarni i od godz. 18:00 do godz. 19:00 w parku Jana Pawła II. W sierpniu miejsca spotkań się nie zmienią, inne są tylko pory: od godz. 11:00 do godz 12:00 i od godz. 13:00 do godz. 14:00. 6 września będzie ostatnia okazja, by wspólnie się pośmiać - godziny sierpniowe. 

Kluboteka organizuje też zajęcia Qigong. To ćwiczenia, które redukują stres, poprawiają nastrój, koncentrację i sprawność ruchową. W tym przypadku zajęcia odbywają się w wakacyjne czwartki. W lipcu od godz. 16:00 do godz. 17:00, w sierpniu od. godz. 10:00 do godz. 11:00 w parku przy Bażantarni. W parku Jana Pawła II - lipiec od godz. 17:30 do godz. 18:30 i sierpień od godz. 11:30 do godz. 12:30. Ostatnie zajęcia Qigong odbędą się 7 września - obowiązują godziny sierpniowych warsztatów.

 

 

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ KS
4 miesiące temu 2
jest SUPER :) :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ iz
4 miesiące temu 1
to świetna zabawa - już wiem co znaczy zrywać boki ze śmiechu :) :) :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji