Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017

Wrzesień pełen imprez i gwiazd! Geppert, Biedrzyńska, Moskwa...

› bieżące 2 miesiące temu    6.09.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 3 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. mat. prasowe

Edyta Geppert ze swoimi największymi przebojami, recitale sióstr Biedrzyńskich oraz aktora Roberta Moskwy. Koncerty muzyki poważnej, projekcje opery i baletu. To plany dzielnicy na inaugurację nowego sezonu kulturalnego. Poznajcie szczegóły!

Wakacje obfitowały w wydarzenia plenerowe - koncertów i pikników było bez liku, ogromną popularnością cieszyły się dzielnicowe potańcówki - kontynuowane w tym miesiącu. Również jesień w ursynowskiej kulturze zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. A we wrześniu tradycyjnie odbędzie cykl imprez rozpoczynających sezon.

- Staramy się, by poziom imprez był jak najwyższy, dlatego pojawią się znane nazwiska. Nie zabraknie też akcentów związanych z jubileuszem 40-lecia Ursynowa - zapowiada wiceburmistrz Łukasz Ciołko.

Niewątpliwą gwiazdą inauguracji sezonu będzie piosenkarka Edyta Geppert. Wystąpi w czwartek, 14 września w ursynowskim Multikinie, a zaśpiewa swoje największe przeboje czyli m.in. "Och, życie kocham cię nad życie" czy "Nie żałuję". Artystka znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar - wykonuje piosenki Agnieszki Osieckiej, Jacka Cygana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego czy Andrzeja Poniedzielskiego - dlatego nazywana jest królową polskiej piosenki poetyckiej. 

Wejściówki na recital Edyty Geppert będzie można zdobyć wysyłając od 7 września do 10 września maila do urzędu dzielnicy - przeprowadzone zostanie losowanie. Szczegóły w naszym kalendarzu imprez.

Ze swoimi recitalami we wrześniu wystąpią też na Ursynowie znani aktorzy. 16 września w bibliotece przy ul. 6 sierpnia o godz. 17:00 pojawi się Robert Moskwa, znany ostatnio głównie z serialu "M jak Miłość".

- Podczas recitalu artysty usłyszymy znane i lubiane polskie przeboje w zupełnie nowych, czasem zaskakujących aranżacjach - mówi z-ca burmistrza Łukasz Ciołko.

Będą to piosenki m.in. Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty i zespołu Skaldowie. A że podczas swoich występów artysta nawiązuje świetny kontakt z publicznością, szykuje się doskonały koncert! Wstęp jest wolny.

Tego samego dnia w Natolińskim Ośrodku Kultury o 18:00 wystąpi również znana aktorka - Adrianna Biedrzyńska wraz ze swoją siostrą Joanną, która będzie akompaniować jej na fortepianie. W repertaurze - ulubione piosenki artystki m.in. autorstwa Osieckiej, Laskowika, Zbigniewa Górnego czy Jeremiego Przybory. 

- Będzie to muzyczna podróż z odrobiną liryki i nutką sentymentu, przepełniona barwnymi wspomnieniami - zapowiada aktorka. Mamy nadzieję, że nie zabraknie osobistych odniesień do Ursynowa - Adrianna Biedrzyńska, podobnie jak jej siostra, mieszka w naszej dzielnicy. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w NOK od 13.09 od godz. 18:00.

Wydarzeniem inauguracji będzie niewątpliwie koncert "Tribute to Nalepa" w wykonaniu zespołu Oldbreakout złożonego z członków dawnej, niezwykle popularnej grupy Breakout, w tym naszych sąsiadów. Wystąpią w Domu Kultury Imielin już 15 września o godz. 19:00. A zabrzmią najnowsze kompozycje blues-rockowe i stare przeboje zespołu Breakout, m.in. „Modlitwa”, „Oni zaraz przyjdą tu”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Pomaluj moje sny”. 

- Naszą muzykę nazywam polskim bluesem. Anglicy przerobili blues czarnych na swoją modłę, a Tadek na swoją. Ja bym powiedział też, że jest to rock-blues - mówił w „Muzycznej Jedynce” Tadeusz Trzciński. Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w  DK Imielin od 13.09 od godz. 18:00.    

Już 10 września, w najbliższą niedzielę na początek inauguracji w dolnym kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN 101 o godz. 16:30 przed ursynowską publicznością wystąpi Łomżyńska Orkiestra Kameralna. Zespół ma ogromne osiągnięcia muzyczne. A podczas konertu zagra m.in. "Concerto Lendinum" ursynowskiego kompozytora Sławomira Czarneckiego. Wstęp wolny.

Tegoroczona inauguracja to także projekcje spektakli opery i baletu w Multikinie. 11 września - opera Nabucco w wykonaniu The Metropolitan Opera prosto z Broadwayu w Nowym Jorku, 12 września - projekcja wystawy Leonardo Da Vinci z Palazzo Reale w Mediolanie, a 13 września - projekcja baletu na najwyższym poziomie, czyli Jezioro Łabędzie w wykonaniu Teatru Bolszoj.

Na uwagę zasługują także spektakl teatralny 17 września w Domu Sztuki - "Was na to zdieś priwiezli, sztob wy podochli" w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę oraz spotkanie z Januszem Płońskim - współscenarzystą serialu "Alternatywy 4", który w bibliotece na Barwnej 12 września o 18:00 opowie o swojej książce. To przewodnik po serialu, tłumaczący realia sprzed 40 lat. Zapowiada się bardzo ciekawie!

Informacje o wszystkich wydarzeniach inauguracji sezonu kulturalnego oraz o tym jak zdobyć na nie wejściówki można znaleźć w naszym "Kalendarzu Imprez". Imprezy odbędą się pod patronatem medialnym Haloursynow.pl. Bądźcie czujni - będziemy mieli do rozdania wejściówki na niektóre z nich!

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mamma mia
2 miesiące temu ocena: 100%  3
No i co ? Tydzień po terminie zapowiedź, zamiast relacji z koncertów. Czy te koncerty się nie odbyły ? Czy coś nie tak poszło ?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SKANDALISTA
2 miesiące temu ocena: 83%  2
Czyli nic nowego. Dziadki z ratusza dają moją kase na dziadowską szopkę dla emerytowanych partyjniaków i innych ramoli. ZGROZA.pl
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ teen
2 miesiące temu ocena: 86%  1
To oni jeszcze żyją?
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji