Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

Wycięli drzewa pod "pas startowy" na Belgradzkiej FOTO

› bieżące 4 miesiące temu    14.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 6 / 50%
A A A
 fot. SK

62 drzewa znikną z terenu pomiędzy kościołem przy Stryjeńskich a Moczydłowską. Właśnie rozpoczęła się budowa 180-metrowego przedłużenia ul. Belgradzkiej. Wycinka ruszyła mimo protestów mieszkańców, którzy chcieli ograniczenia inwestycji.

Drwale właśnie wycinają drzewa i krzewy pod budowę krótkiego, ale bardzo szerokiego dojazdu do budowanego obok ośrodka wsparcia dla niepełnosprawnych. Jedna po drugiej znikają stare robinie i topole oraz krzewy.

- To bardzo smutny widok, nie tak wyobrażaliśmy sobie tę okolicę - mówi nam pani Marta, mieszkanka sąsiedniego budynku przy Moczydłowskiej.

Inwestycji towarzyszyły protesty mieszkańców i części radnych. Odbyły się nawet dwie sesje, na których apelowano o ograniczenie szerokości ulicy lub wyznaczenie innego dojazdu do ośrodka. Burmistrz pozostawał nieugięty - jego zdaniem projektu nie da się zmienić, bo opóźniłoby to budowę ośrodka wsparcia o co najmniej dwa lata. Skąd jednak aż dwa szerokie pasy? 

- To kwestia przepisów. Na skrzyżowaniu wloty z ul. Belgradzkiej muszą być lustrzane, czyli w tym przypadku dwupasmowe - przekonywał burmistrz Robert Kempa.

Nie bez znaczenia jest też lokalizacja ośrodka dla niepełnosprawnych - projektu, który w 2014 roku wygrał głosowanie w budżecie partycypacyjnym.

- Przypomnę, że to "zasługa" środowiska związanego z byłym burmistrzem Piotrem Guziałem, które dziś protestuje przeciwko drodze. Jedynym zgodnym z planem miejscowym dojazdem może być przedłużenie Belgradzkiej, które budujemy - mówi Kempa.

Jednak zdaniem protestujących przeciwko szerokiej arterii "donikąd" mieszkańców, burmistrz miał wybór. Mógł zmienić projekt, nawet kosztem opóźnienia budowy ośrodka albo całościowo rozwiązać problem skrzyżowania.

- Burmistrz wybrał rozwiązanie najprostsze w realizacji - czyli najwygodniejsze dla siebie - choć jednocześnie najbardziej niszczące dla tego zielonego zakątka. Przy okazji zaprzepaścił możliwość ucywilizowania przerośniętego skrzyżowania Belgradzkiej ze Stryjeńskich. Robiąc to, otworzył w dodatku na oścież drogę do dalszego przedłużenia ul. Belgradzkiej - aż do Pileckiego - mówił nam w kwietniu Krzysztof Nawrocki, autor petycji w sprawie drogi, którą podpisało kilkaset osób.

Do października przy Stryjeńskich powstanie więc szeroka na 16 metrów ulica "donikąd" wraz ze ścieżkami rowerowymi. Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Stryjeńskich z Belgradzką.

Dzielnica obiecuje, że w zamian za wycięte drzewa posadzone zostaną nowe - w proporcji 1:1, czyli 62 nowe drzewa oraz ok. 800 sztuk krzewów. Mieszkańców to nie zadawala i nic dziwnego, bo nowych drzew wokół ośrodka w projekcie po prostu nie ma!

- Przy nowej, lepszej, Belgradzkiej żadnych nasadzeń zastępczych plan nie przewiduje. Nasadzenia w zamian za wycinane dziś drzewa miały być przy ul. Rosoła - na tym dokładnie parkingu, którego projekt obecnie zmieniono ...usuwając z niego drzewa - przypomina Krzysztof Nawrocki.

Wszystko wskazuje więc na to, że wraz z budzącymi ogromne emocje inwestycjami w rejonie Stryjeńskich (ośrodek dla niepełnosprawnych przeszedł w poprzedniej kadencji w atmosferze skandalu) dzielnica zafunduje nam kolejny kawałek bez zieleni. Tak jakby wokół było jej za dużo. 

+ 3 głosów: 6 (50%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kolo
4 miesiące temu ocena: 47%  18
Trzeba być debilem,żeby chcieć w poblirzu lasu i terenów wypoczynkowych chcieć tego typu inwestycji. Zbierzmy się razem ,żeby nam nie rozkradli terenów do wypoczynku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 7 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ apka
4 miesiące temu ocena: 53%  17
Pewnie, że gada bzdury, trzeba trochę dobrej woli i rozsądku. A tu kilka pieczeni przy jednym ogniu upiekli, a i księża w tym palce maczali dużo wiernych zajedzie furami pod kościół:(. Co z świat wszystko zabetonować i tłuste dupska samochodami wozić. Ludzie to najwięksi szkodnicy na tej planecie.
odpowiedz oceń komentarz 8 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
4 miesiące temu ocena: 50%  16
Kempa gada bzdury. Można było zrobić węższą drogę.
odpowiedz oceń komentarz 6 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gotm
4 miesiące temu ocena: 80%  15
czemu nie przedłużą tego odcinka aż do Pileckiego?
odpowiedz oceń komentarz 20 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jhgfds
4 miesiące temu ocena: 38% 14
a może jeszcze w Las Kabacki????????????????
~ Ursyniak
4 miesiące temu ocena: 55%  13
Ciekawe , że skrzyżowanie Stryjeńskich z Moczydłowską nie przeszkadza panu burmistrzowi ? Czy to skrzyżowanie spełnia jakiekolwiek normy ?
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kris
4 miesiące temu ocena: 100% 12
zgodnie z planem miejscowym z 2007 po wybudowaniu Belgradzkiej i 2 innych ulic Moczydłowska ma być zamknięta dla ruchu samochodowego
~ Ursyniak
4 miesiące temu ocena: 53%  11
Drugi koniec Belgradzkiej kończy się skrzyżowaniem , gdzie po drugiej stronie nie ma ulicy o dwóch jezdniach . Tak , że ten argument trochę dziwny . Myślę , że tu chodzi przede wszystkim o przedłużenie w przyszłości tej ulicy aż do Pileckiego . Tak myślę , że rozkopią Górkę i wybudują sobie osiedle domków ! Tzw. Parku też nie będzie , zostanie podzielony na działeczki i sprzedany .
odpowiedz oceń komentarz 8 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kolo
4 miesiące temu ocena: 38% 10
święta racja....już gnojki planują dewastację okolilasu
~ Sylwester
4 miesiące temu ocena: 50%  9
Muszą czy nie musza byc te wloty jednakowe to jedna sprawa, ale po co komu budowa elotu za pobad milion zlotych??? Ze niby to dla klirntow osrodka??? Powinna byc kontrola finansow zzielnicy!!!
odpowiedz oceń komentarz 5 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
4 miesiące temu ocena: 90%  8
Ja bym ten ośrodek i skrzyżowanie nazwał "przekręt im. Guziała".
odpowiedz oceń komentarz 9 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 43%  7
Nie po to powstaje POW zeby wciskac tam kawal drogi. Sprawa wyglada na smierdzi z daleka!!!!
odpowiedz oceń komentarz 6 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ El
4 miesiące temu ocena: 55%  6
Skandal!!!! Co na to wladze miasta i ekolodzy???
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ M.
4 miesiące temu ocena: 50%  5
Zrobmy coś!!!
odpowiedz oceń komentarz 5 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chłopek z Moczydła
4 miesiące temu ocena: 57%  4
Chyba krzaki
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hra
4 miesiące temu ocena: 80%  3
Projekt w 2014 wygral? Nazywacie to zwyciestwem? A nie falszerstwem?
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mm
4 miesiące temu ocena: 67%  2
Tylko nie to! Tam tak cudownie kwitły i pachniały akacje...
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ egon o.
4 miesiące temu ocena: 88%  1
a jaką perełką architektoniczną jest ów ośrodek, chlewy na wsi lepiej się prezentują, kto pozwolił na wybudowanie takiej budy? nie wierzę , że ktoś przy tym nieźle nie zarobił, jakieś CBA by się tu przydało
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji