Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wygrała z rakiem, teraz ucieka przed bankructwem. Niesamowita reakcja klientów!

› zdrowie i uroda miesiąc temu    21.09.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 16 ocen 17 / 76%
A A A
Joanna przed swoim sklepemJoanna przed swoim sklepem fot. MSO

Od stycznia walczyła z rakiem piersi, a gdy ją wygrała, stanęła na krawędzi bankructwa. Joanna Szewczyk, właścicielka kilku butików na Ursynowie zaapelowała w sieci o pomoc. Zamiast prosić o pieniądze, zwróciła się do klientów po prostu o robienie zakupów. Odzew przerósł najśmielsze oczekiwania!

Drogie Klientki proszę Was o pomoc. Jest mi wstyd, że muszę to robić... Firma jest na krawędzi” – brzmią pierwsze słowa apelu, który Joanna zamieściła na swoim profilu facebookowym. Czekała wtedy w szpitalu na kolejną radioterapię i przeglądała rachunki firmy.

Właścicielka modowych butików Gia La Moda i KeeKaa Królestwo Torebek, znana jest na Ursynowie bywalcom Galerii Ursynów, Galerii Metro i Tesco Kabaty. Na warszawskim rynku działa od 2009 roku.

Obecnie jej główny problem to długi za czynsze, które ma spłacić do końca września w czterech galeriach. Szykuje się do dalszej walki z chorobą i do kolejnych likwidacji. A klientów prosi klientów o… robienie zakupów.

Odzew przekroczył najśmielsze wyobrażenia. Na forach odzywają się tysiące osób chętnych nieść pomoc. Chcą nie tylko zrobić zakupy, ale także wspomóc finansowo, pomóc uruchomić sklep internetowy. Joanna dziękuje, ale nie chce nic za darmo. Prosi o wpłacanie pieniędzy do fundacji wspierających chorych na raka. A klientów zaprasza do sklepów.

Dziś w Galerii Ursynów o godz. 11:00 ruszyła, trwająca do soboty, akcja ratująca sklep Gia. Sprawdziliśmy czy internauci rzeczywiście ruszyli z pomocą, czy też na obietnicach się skończyło.

Przeczytałyśmy o akcji w internecie i... jesteśmy! - mówią Alicja i Asia, które wychodzą ze sklepu z porządnie wypchanymi siatkami. Klientek jest sporo, dużo więcej niż zwykle o tej porze w galeriach handlowych. Dziś za ladą stoi sama właścicielka. Pomaga obsługiwać klientów i dziękuje im za wsparcie.

Jesteśmy świadkami wzruszającego momentu. - Przyszłam tu, bo za parę dni sama odbieram wyniki badań - mówiła ze łzami w oczach klientka, wywołując łzy także u Joanny. Na hasło „rak piersi” jest rabat. Rzadko kto z niego korzysta - przyszli przecież pomóc.

Wraz z falą życzliwości, pokazała się też fala hejtu. Internauci komentują, że właścicielka przepuściła pieniądze i robi akcję marketingową z choroby. Joanna ze spokojem odpiera kolejne zarzuty.

- Jak zaczynałam swoją działalność rozbiłam samochód. Dostawy woziłam, więc sama z Józefowa na rowerze i pociągiem w wielkim plecaku na plecach. Gdybym naprawdę chciała wzbudzić litość, to robiłabym sobie zdjęcia zapłakana podczas kolejnej chemii. Bez włosów albo w szpitalu, kiedy czekałam na wyniki czy jestem już zdrowa - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl.

Teraz głównym celem Joanny jest sprzedanie jak największej ilości towaru i spłata zaległych czynszów. To umożliwi rozwiązanie nierentownych umów i utrzymanie pozostałych sklepów. Zarząd jednej z galerii już zgodził się rozłożyć zadłużenie na raty.

- Nie chcę nic za darmo - podkreśla Joanna. - Kocham to co robię. Mam dwie zdrowe ręce i chęć do pracy!

+ 13 głosów: 17 (76%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Iga
28 dni temu ocena: 100%  16
Życzę zdrowia i mam nadzieję Pani Joanno że następnym razem jak ktoś Panią poprosi o pomoc to pomoże Pani tej osobie. Bo wiem od bliskiej mi osoby ze taka sytuacja miła już miejsce i nie zachowała się Pani na tyle przyzwoicie żeby pomoc. Wiem że sytuacja też wiązała się z czyims zdrowiem. Nasuwa się słowo " karma" ale proszę nie myśleć że chodzi tu o chorobe. Raczej o " proszenie innych o pomoc". Więc tak, życie jest przewrotne. Życzę jeszcze raz zdrowia i wyciągnięcia ważnych wniosków z tej lekcji życia.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
29 dni temu ocena: 60%  15
Dlaczego Pani Joanna nie odpowie wprost na zadane przez Panią Monikę pytanie?
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Joanna
29 dni temu ocena: 100%  14
A może po prostu zostawcie, Panie Miłe Inaczej, sprawę najprościej, jak się da: kto chce - pomaga, kto nie - czyta inne niusy w necie. Przymusu nie ma. Nie macie innego hobby, niż obrabianie bliźnim dupy?
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dorota
29 dni temu ocena: 100%  13
zna się na modzie to niewątpliwe, bardzo ładne ubrania sprzedaje, ale niestety nie na każdą kieszeń, pozytywna strona to że po ciężkich przeżyciach nie załamała się, jest odważna i umie powiedzieć o swojej trudnej sytuacji, potrafi też prosić o wsparcie co wbrew pozorom wcale nie jest łatwe, wiele osób poddaje się,zamyka się w sobie i wpada w depresję, życzę powodzenia i pokonania przejściowych problemów
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ e tam
miesiąc temu ocena: 71%  12
To, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie umiejętnie wykorzystać swoją chorobę do celów marketingowych. Długi zapewne musiały być już wczesniej, bo w gaz, wyb podała, że zachorowała w grudniu 2016 a leczenie rozpoczęła w 2017. Żadna galeria nie wywala już od razu po kilku miesiącach zaległości, tylko rozpoczyna negocjacje. Tu już negocjować z nią nie chcą, bo widocznie długi narosły. Wczoraj dla odmiany ogłosiła, że zepsuł jej się samochód i szuka kogoś kto tanio by go naprawił. Pewnie najlepiej za darmo, bo co za problem znaleźć jakikolwiek warsztat czy podjechać do dealera? I jeszcze jedno- moja znajoma chorowała na raka, w tym samym czasie została zwolniona z pracy i nikt poza jej mężem i bliskimi się o nią nie martwił.
odpowiedz oceń komentarz 12 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa W
miesiąc temu ocena: 56%  11
Przed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle grzeczna i pokorna. Rak piersi to nie wyrok, jest traktowany jak choroba przewlekłą. Z tego się wychodzi. Nie wierze, że osoba tak dobrze prosperująca przez lata, niema żadnych oszczędności.
odpowiedz oceń komentarz 10 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zorro
miesiąc temu ocena: 64%  10
A może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w gorszych sytuacjach życiowych się znajdują niż Pani...
odpowiedz oceń komentarz 9 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiemjakbardzo
miesiąc temu ocena: 100%  9
Pani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ że jak?
miesiąc temu ocena: 82%  8
" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu są zdjęcia bez włosów, na fb też i na insta też.
odpowiedz oceń komentarz 14 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Monika
miesiąc temu ocena: 40%  7
Podstawowe pytanie- czy te długi były już przed zachorowaniem na raka i włascicielka to pomija, sprytnie planując wzbudzenie litości i zakupy większej ilości klientów, czy przestała sobie dawać radę jak zachorowała?
odpowiedz oceń komentarz 16 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Joanna, która pokonała(?) raka
miesiąc temu ocena: 90% 6
Droga Moniko, nie życzę Ci abyś musiała przekonywać się na sobie, swojej córce, czy matce, jak czuje się kobieta od tego jednego, jedynego momentu w życiu, którego kaźda z nas tak się boi - guzka pod palcami dotykającymi piersi i okolic. Co czuje czekając wiele godzin na swoją kolej w dzikim tłumie pod gabinetem onkologa... I potem kiedy słyszy: no tak, Pani Joanno, to niestety zmiana złośliwa... Jak obojętne nagle staje się wszystko wokół, jak myśli przeszkadzają w pracy, jak chciałoby się uciec, schować, przespać problem... Wszystkie problemy wokół wydają się nieistotne i wydumane, obowiązki obojętne, praca bezcelowa... Czasami ten stan trwa tygodnie, czasami miesiące... Wychodzenie z niego jest bardzo trudne. Trzeba nadrobić tyle odłożonych spraw... Bo jednak się przeżyło, bo jednak jest nadzieja... I wtedy każda życzliwie wyciągnięta dłoń jest potrzebna, każde wsparcie ważne... Więc skoro nie potrafisz go dać tej dziewczynie, Moniko, to nie odzywaj sie lepiej w ogóle. I badaj się!
oceń komentarz 18 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ta co wie
miesiąc temu ocena: 71% 5
MONIKO pochyl się nad ludzkim nieszczęściem, nie rozliczaj, dziewczyna zachorowała, pokonała chorobę i jeśli ktoś chce i może pomóc to pomoże, jeśli nie ma kasy to wesprze dobrym słowem czy miłym gestem, ja powiem redukuj koszty, trzymaj się w pionie bo wygrasz ale litości to nie jest czas na tikowanie i wyliczanie kiedy, jak i dlaczego
~ ta co wie
miesiąc temu ocena: 80% 4
MONIKO pochyl się nad ludzkim nieszczęściem, nie rozliczaj, dziewczyna zachorowała, pokonała chorobę i jeśli ktoś chce i może pomóc to pomoże, jeśli nie ma kasy to wesprze dobrym słowem czy miłym gestem, ja powiem redukuj koszty, trzymaj się w pionie bo wygrasz ale litości to nie jest czas na tikowanie i wyliczanie kiedy, jak i dlaczego
~ Twoja imienniczka
miesiąc temu ocena: 75% 3
Nie wierze w to co czytam......jak można być tak bezwzględnym? Czy zastanowiłaś się przez chwilę co wypisujesz za bzdury? Jakim trzeba być podłym człowiekiem, by pomyśleć, że Kobieta naciąga nas Swoją okropną chorobą....nie chcesz nie pomagaj ale i również nie wypisuj tu tych swoich wypocin......wstyd mi, że noszę takie samo imię jak ty.....
oceń komentarz 12 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krysia
miesiąc temu ocena: 62% 2
Ale o co wam chodzi, kobieta spytała czy długi były już przed chorobą czy pojawiły się dopiero w trakcie i to Was tak strasznie ubodło, ze wyzywacie ją od najgorszych? Owszem jest to ważne, bo jesli narobiła ich przed chorobą- to swoim sprytnym apelem chce teraz wzbudzić litość, jesli w trakcie- to faktycznie kobiecie trzeba pomóc. Choć ciuchy ma droższe niż w sieciówkach.
~ Do Krysia
miesiąc temu ocena: 50% 1
Jeśli wypowiedź Moniki: czy te długi były już przed zachorowaniem na raka i włascicielka to pomija, sprytnie planując wzbudzenie litości i zakupy większej ilości klientów - uważasz za zwykłe zadania pytanie bez podtekstu (ze wskazaniem słowa SPRYTNIE) to pozostaję pogratulować.