Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

"Zapobiegajmy, leczmy, wspierajmy". Zajęcia dla dzieci dotkniętych syndromem FAS

› bieżące ponad rok temu    23.09.2016
Artur Łokietek
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. pixabay

Stowarzyszenie "Pozytywna Przestrzeń" rusza z programem mającym poprawić sytuację dzieci dotkniętych syndromem FAS. Alkoholowy Zespół Płodowy jest już zauważalnym problemem, także na Ursynowie.

Syndrom FAS (ang. Fetal Alcohol Syndrome - Alkoholowy Zespół Płodowy) to poważna i nieuleczalna choroba. Powodem jej występowania jest picie alkoholu podczas ciąży. Na Ursynowie problem ten też występuje, dlatego "Pozytywna Przestrzeń" organizuje specjalne zajęcia dla dzieci i ich rodziców lub opiekunów.

- Badania pokazują, że problem FAS jest bardzo powszechny, a jednocześnie rzadko diagnozowany, co potwierdzają rozmowy z pedagogami lub dyrektorami ursynowskich placówek. Zdarza się, że FAS mylony jest często m.in. z ADHD - mówi psychoterapeutka Anna Wieczorek, która prowadzi zajęcia dla dzieci.

Głównym celem takiego programu jest pomoc dzieciom chorym na FAS. Muszą się one nauczyć koegzystowania z rówieśnikami, działania w grupie czy też integracji sensorycznej. Słowem: lepszego codziennego funkcjonowania. Do stowarzyszenia należą specjaliści zajmujący się podobną problematyką, choćby psychoterapeuci z ośrodków terapii uzależnień.

Na Ursynowie prowadzone będą dwa rodzaje zajęć - dla rodziców i dzieci. Te pierwsze mają pomóc w wychowywaniu dzieci objętych syndromem FAS i przewidują pracę w grupach, rozmowy w parach, scenki czy też wymienianie się własnymi doświadczeniami. Zajęcia dla dzieci obejmują głównie prace w grupach i pomagają sprostać codziennym problemom, a także zapobiegać zachowaniom ryzykownym w przyszłości.

Zajęcia dla rodziców odbędą się w soboty: 22 października, 5 i 26 listopada i 10 grudnia w godzinach 9:00 - 14:00, dla dzieci zaś w określone dni tygodnia - czwartki lub piątki. Jest to cykl 12 spotkań trwających po 2 godziny.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne i odbędą się w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym przy ul. Dereniowej 52/54. Informacje i zapisy: pod numerami telefonów 790-010-405 lub 696-879-313 oraz mailowo: pozytywnaprzestrzen@gmail.com.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!