Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

"Zielona dzielnica". Ursynów w obiektywie fotografki przyrody. FOTO

› bieżące 6 miesięcy temu    11.04.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. KT

Najurokliwsze zakątki Ursynowa. Wspólna egzystencja wielu gatunków zwierząt i roślin. Dokumentacja życia, ale i pierwiastek niefizyczny, magiczny. Wykorzystanie światła i podkreślanie majestatyczności natury. To wszystko i jeszcze więcej zobaczyć można na wystawie "Zielona dzielnica". Zdjęcia Joanny Antosik tworzą fascynującą opowieść o naszej dzielnicy.

Fotografie, które składają się na wystawę otwartą w poniedziałek na parterze ratusza, powstawały na przestrzeni ostatnich kilku lat. Autorka wyselekcjonowała 28 z nich - Las Kabacki, Las Natoliński, Skarpa Ursynowska - wprawne oko rozpozna kilka miejsc. 

- Mam swoje ukochane miejsca na Ursynowie. Mieszkam i pracuję tu od wielu lat, więc zdążyłam przesiąknąć atmosferą tych przestrzeni. Pomysł na projekt rodził się od dawna, nabierał kszałtu i tempa. Chcę pokazać zapracowanym ludziom, że tutaj można odetchnąć i wyciszyć się - opowiada Joanna Antosik, autorka wystawy.

Autorka jest stypentystką dzielnicy Ursynów. Wygrała konkurs w 2015 roku i dzięki uzyskanemu stypendium, "Zielona dzielnica" z pomysłu stała się wystawą. 

Jak przyznaje autorka jej głównym celem była edukacja ekologiczna i promocja bogatej przyrody Ursynowa.

- Moim narzędziem jest fotografia. Staram się pokazać ludziom zmienność pór roku, kolorów, form, detali. Chcę pokazać, że światy zwierząt i ludzi mogą żyć w symbiozie - dodaje Joanna Antosik.

W poniedziałek na parterze ratusza odbył się wernisaż wystawy. Można ją oglądać do 28 kwietnia. - Zapraszam w fotograficzną podróż po MOIM zielonym Ursynowie - zachęca autorka.

ZOBACZ WYSTAWĘ "ZIELONA DZIELNICA":

 
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Matka
6 miesięcy temu 1
Brawo p.Joanna, że tak powiem, dobra robota!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji