Dostosuj wydruk

Stomatolog z Ursynowa leczył ludzi bez uprawnień!

Stomatolog z Ursynowa leczył ludzi bez uprawnień!

Stomatolog bez uprawnień przez kilka lat leczył zęby ursynowian! Policjanci zatrzymali 49-letniego Sławomira W. z gabinetu przy Surowieckiego. Miał pod opieką ponad pół tysiąca pacjentów, którzy teraz będą przesłuchiwani.

W 2013 roku doktor Sławomir W. decyzją Naczelnej Rady Lekarskiej stracił na 7 lat prawo do wykonywania zawodu stomatologa. Chodziło o błąd w sztuce lekarskiej. Wzięty stomatolog najwyraźniej nie mógł się pogodzić z tą decyzją, bo dalej przyjmował pacjentów w swoim gabinecie przy Surowieckiego oraz kilku innych punktach w Warszawie - m.in. na Woli i w Śródmieściu. Oferował swoje usługi także na popularnym Grouponie.

- Od pewnego czasu do ursynowskich policjantów zaczęły docierać sygnały o mężczyźnie, który nie posiadając uprawnień lekarza stomatologii wielokrotnie udzielał świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego - mówi nadk. Joanna Banaszewska z mokotowskiej komendy policji.

Gdy funkcjonariusze mieli już pewność, że mężczyzna świadczy usługi stomatologiczne nielegalnie, pojechali pod wskazany adres, aby go zatrzymać. W jednym z gabinetów dentystycznych zastali 49-letniego Sławomira W.

Policjanci zabezpieczyli też około 500 kart pacjentów. Trwają przesłuchania świadków, którzy poddali się zabiegom 49-latka a sprawa ma charakter rozwojowy.

Sławomir W. usłyszał cztery zarzuty z art. 58 ust 2 Ustawy o Zawodach Lekarza i Lekarza Dentysty. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

autor: Sławek Kińczyk

Źródło:

Dodano: 2017.01.10

haloursynow.pl © Kinnetic Media sp. z o.o.
Redakcja: ul. Dembowskiego 8, Warszawa, tel: 600 44 11 76