Dostosuj wydruk

RANKING LICEÓW: "Parasol" znów górą, "Kamyk" trzyma formę

RANKING LICEÓW:

Pięć szkół z Ursynowa znalazło się w 90-tce najlepszych liceów ogólnokształcących w Warszawie wg najnowszego rankingu "Perspektyw". Na czele - jak od lat - społeczny "Parasol". Tym razem znacznie gorzej poradziły sobie szkoły publiczne.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" co roku ogłasza rankingi najlepszych szkół w Polsce. Już od 26 lat organizacja publikuje też listę najlepszych warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Dziś przedstawiła najnowszą - opartą o wyniki nauczania w roku szkolnym 2015/2016. Ranking powstał wg ściśle określonych kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%), oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

Wśród 90 najlepszych warszawskich szkół znajduje się 5 liceów z Ursynowa - w tym dwa publiczne.

Ranking na Ursynowie otwiera - od lat najwyżej notowane - Społeczne LO nr 4 im. Batalionu AK "Parasol" z Hawajskiej - 11. miejsce w Warszawie, które w tym roku - po kilku latach spadków - zanotowało awans o 11 oczek. 

O sukcesie mogą mówić pracownicy i uczniowie prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II przy Grzegorzewskiej. Placówka awansowała na 24. miejsce w rankingu warszawskim. W ubiegłym roku była na 34. pozycji.

Nieco niżej niż w poprzednim roku (27. miejsce, w 2016 r. - 25.) uplasowało się publiczne LXX Liceum im. A. Kamińskiego przy Dembowskiego. Trzeba przyznać jednak, że od dwóch lat popularny "Kamyk" utrzymuje się w trzeciej dziesiątce, a wcześniej bywał najwyżej w czwartej.

Na końcowych miejscach rankingu warszawskiego znajdują się jeszcze dwa licea z Ursynowa: Niepubliczne L.O. im. Stefana Kisielewskiego, które debiutuje na 73. miejscu oraz LXIII L.O. im. Lajosa Kossutha, które spadło z 65. na 81. miejsce.

RANKING PERSPEKTYW - WARSZAWSKIE LICEA 2017:

autor: Sławek Kińczyk

Źródło:

Dodano: 2017.01.10

haloursynow.pl © Kinnetic Media sp. z o.o.
Redakcja: ul. Dembowskiego 8, Warszawa, tel: 600 44 11 76