Dostosuj wydruk

Wiceprezydent Warszawy z kontrolą na Ursynowie. Sprawdzał śmietniki

Wiceprezydent Warszawy z kontrolą na Ursynowie. Sprawdzał śmietniki

Ursynowskie śmietniki przyciągnęły do dzielnicy samego wiceprezydenta Warszawy, Jarosława Dąbrowskiego. Metrem przyjechał na Ursynów specjalnie po to, by sprawdzić co się dzieje w altankach.

- Nowy system napotyka trudności. Firmy na ten moment nie spełniają oczekiwań. Mam nadzieję, że to sytuacja przejściowa – mówi Jarosław Dąbrowski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. Zapowiedział też, że dziś na Ursynowie zaczynają się kontrole: - Dostaliśmy sporo uwag ze strony mieszkańców, szczególnie mieszkańców Ursynowa. Jesteśmy tu dziś by sprawdzić jak wygląda sytuacja na terenie dzielnicy. Urzędnicy wychodzą zza biurek, by sprawdzić czy informacje o zalegających odpadach są prawdziwe. Przeprowadzimy taką wizytację i będziemy starali się żeby uciążliwości jak najszybciej zostały zakończone – mówił Jarosław Dąbrowski.


Urzędnicy sprawdzali stan altanek śmietnikowych, dostępność wymaganych pojemników oraz przestrzeganie ustalonej w harmonogramach częstotliwości odbierania śmieci z poszczególnych nieruchomości. Podkreślali też, że w przypadku wystąpienia nieprawidłowości, na firmę może zostać nałożona kara lub nawet zerwana umowa.

Zdziwiony kontrolą był burmistrz Ursynowa, Piotr Guział: - Dzisiaj wiceprezydent Warszawy biega od śmietnika do śmietnika i osobiście sprawdza jak nowy system działa. Od wiceprezydenta nie oczekujemy tego, żeby sprawdzał osobiście śmietniki – mówi burmistrz dzielnicy. I dodaje, że zgłoszeń o nieprawidłowościach jest dużo: - Codziennie takich skarg trafia do urzędu 70. To jest 70 różnych budynków wielorodzinnych i problem dla wielu mieszkańców. Oczekiwałbym od miasta rozwiązania problemu, a od wiceprezydenta Jarosława Dąbrowskiego przeprosin dla mieszkańców.

O tym, że Ursynów do zmian nie jest gotowy pisaliśmy już wielokrotnie. Dzień przed wprowadzeniem zmian informowaliśmy o brakujących pojemnikach, złych kolorach i braku oznaczeń. Wtedy stołeczny ratusz nie był aż tak chętny do przeprowadzenia kontroli.

autor: Edyta Piotrowska

Źródło:

Dodano: 2014.02.06

haloursynow.pl © Kinnetic Media sp. z o.o.
Redakcja: ul. Dembowskiego 8, Warszawa, tel: 600 44 11 76