Antyspam
REKLAMAA1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  6
  grudnia
  Środa
  miejsce Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61
  bilety Wstęp wolny
  REKLAMA

  Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Warszawie oraz z partnerami akcji tj. Urzędmi Dzielnic m.st. Warszawy, Biurem Edukacji, Tramwajami Warszawskimi, Bądźmy Razem Bezpieczni, MZA, Fundacją Drogi Mazowsza, Grupą DEKRA w Polsce, od lat działającą na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, Fundacją Jednym Śladem, RCKiK oraz Teatrem Kamienica zainicjowały drugą edycję akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”, która trwać będzie od 6 do 10 grudnia.

  Celem wspólnych działań, jest ograniczenie liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami. Piesi, są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Aby to zmienić wystarczy zastosować jedną z podstawowych reguł bezpieczeństwa „widzieć i być widocznym”.
  W czasie złej widoczności, gdy pieszy nie posiada elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie 20 – 30 metrów. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w odblask, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów, czyli ok. 5 razy szybciej. Dzięki temu, szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności wzrasta.

  Druga edycja kampanii „Świeć blaskiem z odblaskiem”, ruszy w środę, 6 grudnia 2017. Tego dnia, przed siedzibą główną Straży Miejskiej m.st. Warszawy, przy ul. Młynarskiej 43/45, a także przed siedzibami partnerów akcji staną dostarczone przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie choinki, które zostaną przystrojone odblaskami. Każdy, kto chce świecić blaskiem, i dzięki temu być widocznym, będzie mógł otrzymać elementy odblaskowe.

  Choinka stanie też w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przy al. KEN 61, gdzie będzie można odebrać swój odblask!

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0257 sekundy
  do góry strony