Antyspam
REKLAMAA1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  9
  grudnia
  Sobota
  godzina 11:00 - 14:00
  miejsce Natoliński Ośrodek Kultury, przy ul. Na Uboczu 3
  bilety Wstęp wolny: obowiązują zapisy
  REKLAMA

  Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach projektu budżetu partycypacyjnego „Przygodowy plac zabaw”, na który zagłosowało 2 190 osób. „Przygodowy plac zabaw” to zajęcia z animatorami, polegające na własnoręcznej budowie przez starsze dzieci i młodzież w wieku od 8 do 15 lat, tymczasowych konstrukcji przestrzennych i sprzętów z drewna, służących zabawie i rekreacji.

  Warsztaty będą odbywały się w soboty, w godzinach 11.00 – 14.00, w Natolińskim Ośrodku Kultury, przy ul. Na Uboczu 3 w niżej wymienionych terminach:

  • 14, 21, 28 października
  • 4, 18, 25 listopada
  • 2, 9, 16 grudnia

  Celem zajęć jest integracja poprzez spędzenie wolnego czasu z rówieśnikami, w sposób pozwalający na ekspresję i trening kreatywności, a zarazem opanowanie umiejętności majsterkowania. Charakter zajęć wymagać będzie przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz efektywnej współpracy w grupach.

  Szczegółowy program warsztatów dostępny jest na stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów www.ursynow.pl oraz na stronie Natolińskiego Ośrodka Kultury www.nok.art.pl

  Rodzice/opiekunowie prawni mogą zgłosić udział dziecka w warsztatach:
  1. telefonicznie pod nr tel. 22 648 65 81
  2. drogą elektroniczną nok@nok.art.pl

  Program warsztatów:

  1. Mój dom i miasteczko – Pod stołem. Każde dziecko uwielbia zabawę pod stołem. Dach z koca, okno i parapet z krzesła. W wyobraźni dziecka ten malutki azyl staje się domem marzeń, sklepem, miejscem spotkań. Na warsztatach poszlibyśmy dalej trochę jak w szuflandii z filmu „Kingsajz” Zrobiliśmy wizualizacje wyobrażeń dziecka. Domy nabrałyby konkretnych kształtów, każde dziecko zrobiłoby miniaturkę samego siebie by móc odwiedzać się nawzajem i podziwiać pod stołowe domy.

  2. Dlaczego abstrakcja ma tyle kantów? Uczestnicy stają się częścią współczesnej sztuki. Zostają zainstalowani w abstrakcyjnym obrazie Tworzą dla siebie kanciaste papierowo-malarskie kostiumy jakby zeszli z kubistycznego obrazu Picassa lub Poula Klee i jego obrazu pt „Maszyna do Świergotania” Dźwięk, forma, kolor i oswajanie sztuki współczesnej. Warsztat muzyczno-plastyczny.

  3. Teatrzyk kukiełkowy. Ten kto pamięta dobranockę „Jacek i Agatka” Gdzie tytułowe postacie były białymi, a może czarnymi rękawiczkami z główkami z piłeczki pingpongowej jak wiele radości daje tworzenie domowego teatru z kukiełkami i scenariuszem własnego pomysłu.

  4. Podwodny świat i łódź podwodna i ryby podwodne. A gdyby zanurzyć się w łodzi podwodnej własnej konstrukcji i spotkać mieszkańców głębin?. Syreny, rekiny ośmiornice. Woda potrzebna była by tylko do rozcieńczenia farb reszta wykonana byłaby z papieru kolorowej folii na reflektory. Zabawa ze światłem i złudzeniami optycznymi.

  5. A co to, to tak Rytmiczna Lokomotywa. Warsztat z udziałem garnków, pokrywek i perkusisty Rytmy w malarstwie rytmy w muzyce rytmy w wierszu jedność sztuk. Rytmiczne kompozycje plastyczne nawiązujące do wyprawy i stukotu kół pociągu.

  6. Na Dworze Królewskim warsztat savoir-vivre. Piękne stroje piękne maniery piękne tańce i po co nam widelec. Również magiczne słowa dziękuje, dzień dobry, przepraszam.

  7. Wikingowie i Smoki. kto wygra? Rogate hełmy wikingów czy kolczaste karki smoków. Skąd w bajkach tyle stworów. Jak oswoić smoka „Wyobraźnia opuszczona przez rozum tworzy potwory, a połączona z nim staje się matką sztuki” -Francesco Goya.

  8. Zabawy pradziadków bez smartphone i prądu. Piłka nożna na stole itd. Szurkowski z kapsla itd. Zawody.

  9. Gra archeologiczna. Poszukiwacze skarbów, mapa, tajemnice, łamigłówki zadania zespołowe.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0245 sekundy
  do góry strony