REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 kwietnia 2019, 10:20 komentarzy 3

  (AŁ)

  To pierwszy taki test po reformie szkolnictwa. Około 1.300 ursynowskich uczniów rozpoczęło egzamin ósmoklasisty. Pomimo strajku nauczycieli, punktualnie o 9:00 rozpoczął się on we wszystkich 16 dzielnicowych podstawówkach. O nastrojach przed egzaminem z języka polskiego i strajku nauczycieli rozmawialiśmy m. in. z uczniami i rodzicami podstawówki przy ul. Teligi.

  Dziś język polski, jutro matematyka, a w środę język obcy. Uczniowie ósmych klas rozpoczęli egzaminacyjny maraton. To oni są pierwszym rocznikiem, który zdaje takie egzaminy po ostatniej reformie szkolnictwa. Jak zwykle, jedni byli mocno zdenerwowani, inni zaś pełni nadziei, że wszystko pójdzie dobrze. 

  - Nie wiem czy egzamin będzie trudny, ale jestem jak najlepszej myśli. Dzisiaj na nic się nie nastawiam, najprawdopodobniej będziemy musieli napisać rozprawkę. Mieliśmy trochę obaw czy egzamin w ogóle będzie, ale jak widać doszedł do skutku - mówiła Marysia z SP 318.

  Pomimo, że w szkole przy ul. Teligi strajkują prawie wszyscy pracownicy, udało się zapewnić potrzebnych egzaminatorów. W szkole zdaje 59 uczniów.

  - Mamy 5 komisji złożonych z naszych nauczycieli oraz z innych placówek. Egzamin ósmoklasisty jest u nas niezagrożony, natomiast nauczyciele są zdeterminowani, by dalej protestować. Wszystkich nauczycieli bardzo podbudowało piątkowe "Światełko dla edukacji" na placu Zamkowym. My też tam byliśmy - mówi dyrektor SP 318 Renata Podolecka.

  Rodzice, którzy towarzyszyli dziś swoim dzieciom przed egzaminem ósmoklasisty chętnie komentowali ostatnie wydarzenia. 

  - Jestem za strajkiem, ale powinien być dużo wcześniej, gdy wprowadzano reformę bez przygotowania. Nasze dzieci są jej ofiarą. Jestem przerażona, że choć moja córka robi co może, będzie jej trudniej dostać się do wymarzonego liceum ze względu na podwójny rocznik - mówił ojciec jednej z uczennic szkoły przy ul. Teligi.

  Z kolei matka ósmoklasistki mówi, że polska oświata jest na skraju przepaści. Dziwi ją duże niezrozumienie dla nauczycielskich postulatów.

  - Dużo się słyszy, że mało pracują, a jak im się nie podoba, to niech zmienią pracę. To krótkowzroczność. Niskie płace odbijają się na jakości kadry. Najlepsi odejdą, a to spowoduje ogromny spadek poziomu nauczania. Potrzebna jest nie tylko podwyżka płac, ale gruntowna i długofalowa reforma zasad, które dziś rządzą polską oświatą - mówi nam pani Katarzyna. 

  Egzaminy oraz trwający strajk nauczycieli oznaczają, że do przerwy świątecznej szkoły będą zamknięte, w tym roku wypada ona w dniach 18-23 kietnia. Jeśli negocjacje rządu z nauczycielami będą wyglądały jak dotychczas, uczniowie będą mieli wydłużone ferie wiosenne.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~głos rozsądku 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   Jestem za likwidacją szkół państwowych, likwidacją Karty nauczyciela i wprowadzeniem bonów oświatowych, które będą szły za uczniem. Niech nauczyciele zatrudnią się w szkołach prywatnych na umowę o pracę w oparciu o Kodeks Pracy. Wolny rynek zweryfikuje ich kwalifikacje i predyspozycje do nauczania dzieci.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ona 2 3 miesiące temu

   Gdzie są stroje galowe? Co za czasy....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~..... 1 3 miesiące temu

   A to kurtki też mają być galowe? :) Co za czasy....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2695 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO