REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-01----31-01-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lipca 2019, 14:13 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ZDM)

  Miejscy drogowcy postawią na Ursynowie kolejne lampy doświetlające przejścia dla pieszych. W tym roku pojawią się one w 10 nowych lokalizacjach.

  Pierwsze doświetlenia zebr pojawiły się na Ursynowie już w 2015 roku. Prawdziwy wysyp nastąpił jednak dwa lata później. Drogowcy miejscy i dzielnicowi postawili wówczas 25 lamp, a w ubiegłym roku aż 39. To efekt realizacji kolejnych projektów do budżetu partcypacyjnego zgłaszanych przez ursynowskich społeczników, m.in. Piotra Gąsowskiego czy Antoniego Pomianowskiego, który już w 2014 roku nakłaniał drogowców polepszania oświetlenia przejść dla pieszych.

  W tym roku Ursynów zyska doświetlenie w kolejnych 34 lokalizacjach. Dziesięć z nich właśnie ogłosił Zarząd Dróg Miejskich, który podpisał już umowy na ich montaż. Lampy staną w ciągu 5 najbliższych miesięcy. 

  - Przejścia, które zostaną doświetlone będą wyposażone w dodatkowe słupy i oprawy oświetleniowe, zaprojektowane tak, aby oświetlały pieszego na przejściu. Oprawy które montowane są na niższych słupach kierują światło pod odpowiednim kątem bezpośrednio na zebrę. Oznacza to, że pieszy podczas pokonywania jezdni jest doświetlany z boku, co bardzo poprawia jego widoczność. Oprawy tych latarni wyposażone są w żarówki LED, które pozwalają uzyskać jaśniejsze światło przy mniejszym zużyciu prądu - informuje ZDM.

  W całej Warszawie drogowcy planują doświetlić blisko 400 miejsc. Około 200 z nich zyska lepszą widoczność przy pomocy istniejących latarni, na których montowane będą dodatkowe oprawy.

  - Jest to metoda tańsza i bardziej doraźna, możliwa do zastosowania tam, gdzie istnieją latarnie ustawione bezpośrednio przy przejściu dla pieszych - przekonują drogowcy.

  Lista 10 przejść na Ursynowie, które zostaną doświetlone w ciągu najbliższych miesięcy:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~eliza 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Na Pięciolinii przy przystanku jest takie doświetlenie. Jednocześnie ostro na niebiesko świeci ruchoma reklama kliniki stomatologicznej, aż oczy bolą od tego światłopląsu. Zwłaszcza po deszczu pięknie te światła odbijają się na środku ulicy. Powinno się zakazać takich reklam przy ulicach.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PawełA. 4 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Różowe latarnie to można zapomnieć. Co da oświetlenie samego przejścia dla pieszych, kiedy wcześniej i później jest ciemno? Nic nie da albo niewiele. Oświetlenie powinno zaczynać się przynajmniej 100 m wcześniej. Wtedy motocyklista pędzący ponad 150 km/h będzie miał możliwość jakoś zareagować. Mieszkam na Ursynowie (Kabatach) od prawie 20 lat. Wypadki jak były, tak są, mimo tych lamp, oświetleń etc. A nie daj Boże, instalacja ma awarię. A ludzie przyzwyczajają się, że jest trochę bezpieczniej. Szkoda gadać, należy zmienić system. Wszędzie "leżący policjanci", poza przelotówkami (Stryjeńskich, Rosoła) ale nie KEN.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swiss 3 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Polaczki i Tak nie maja kultury by zatrzymywas die na przejsciach dla pieszych i przepuszczac pieszych wiec i To nie ma sensu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~więcej światła 2 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Każde przejście powinno być maksymalnie oświetlone! Zamiast wydawać kasę na tęczę na pl. Zbawiciela i na pilnujących ją całodobowo strażników, na palmę na rondzie de Gaulla, na tęczowe flagi na budynku ursynowskiego ratusza i na lgbt to już od wielu lat najwyższym priorytetem z nieograniczonymi subwencjami powinno być bezpieczeństwo pieszych tam, gdzie krzyżują się ich drogi z blachosmrodami.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~katrina 1 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Co to znaczy przejście przy Lokajskiego 6 i 22? Chodzi o przejścia przez Rosoła czy o ten mikroskopijne zebry na uliczkach dojazdowych? Bo jeśli to drugie to wstyd się czymś takim nawet chwalić.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3088 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020