REKLAMAA1-PrzedszkoleEDULICA-24-01----24-02-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 października 2019, 08:54 komentarzy 2

  (MZ)

  Jeden z najstarszych mieszkańców Ursynowa zaprasza na niezwykły wieczór. Kazimierz Laskowski, 101-latek, będzie recytował wiersze, śpiewał, opowiadał o swoim ciekawym życiu na Wyczółkach i pokazywał stare zdjęcia. Na koniec przygotował dla swoich gości słodką niespodziankę. Wszystkie te atrakcje w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej.

  Okazja, by poznać tak ciekawego czlowieka zdarza się bardzo rzadko. Był świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych, bo przyszedł na świat  w 1918 roku, kiedy Polska odzyskała po zaborach niepodległość. Mimo sędziwego wieku nadal cieszy się niebywałą pamięcią i chęcią do spotkań z ludźmi oraz dzielenia się opowieściami jak żyło się dawniej. Ale ma też inne talenty.

  - Potrafi pięknie recytować i śpiewać, o czym będzie można się przekonać podczas wzruszającego wieczoru. Usłyszymy też opowieści wyciskające łzy, ale też radosne, zobaczymy niezwykłe zdjęcia. Stulatek poczęstuje gości specjalnymi krówkami - zapowiada Marzena Zientara z DOK Ursynów.

  Pan Kazimierz urodził się we wsi Wyczółki, dziś części Zielonego Ursynowa. Spędził tutaj całe swoje życie, najpierw chodził do szkoły, a potem przez 68 lat pracował na roli. Był też najmłodszym sołtysem w historii tych terenów. Został nim w 1945 r gdy miał 26 lat.

  Wiersze i zdjęcia

  Podczas piątkowego wieczoru 101-latek nie tylko opowie o swoim życiu, ale przytoczy stare anegdoty i teksty, których próżno dziś szukać w książkach i śpiewnikach. Z jego ust usłyszymy recytowane z pamięci m.in. fragmenty „Pana Tadeusza” oraz wiersze „Powrót taty” i „Śmierć Pułkownika”.

  Współprowadzącą spotkanie będzie prawnuczka pana Kazimierza Asia Buszewska. Uczennica 8 klasy szkoły podstawowej przy ul. Tanecznej - tej samej, do której chodził jej pradziadek, a dziś honorowy absolwent. Kolejną atrakcją wieczoru będzie pokaz zdjęć z prywatnego archiwum gospodarza, pokazujące jego życie i pracę. Część z nich to istne przedwojenne perełki.

  Wieczór wspomnień Pana Kazimierza Laskowskiego uświetni występ zespołu "Muzyczne Dokowanie". Spotkanie już dziś, w piątek, 4 października, o godzinie 18:00 w DOK Ursynów, przy ul. Kajakowej 12b. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Znajomy 2 4 miesiące temuocena: 40% 

   A mnie zastanawia co trzeba w życiu złego zrobić, że go tam na górze nie chcą.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ejże! 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Informowanie o danym wydarzeniu tego samego dnia, to zdecydowanie za późno! Gdybym wiedział o tym spotkaniu przynajmniej wczoraj wieczorem, inaczej zaplanowałbym dzisiejszy dzień. Rano nie mam czasu na przeglądanie internetu, bo śpieszę się do pracy, po której mam z resztą inne zajęcia

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4309 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020