REKLAMAA1 SWYFT 24.10.2021 - 23.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Izabela Kuczaba vel Kuciabińska (pierwsza od prawej) w trakcie biegu na 3000 metrów

  Izabela Kuczaba vel Kuciabińska (pierwsza od prawej) w trakcie biegu na 3000 metrów (FB/53. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Włocławek 2021/Kowalsky Photos)

  Sukces 15-letniej ursynowianki! Podczas Mistrzostw Polski Izabela Kuczaba vel Kuciabińska zdobyła 3. miejsce w biegu na 3000 metrów. To pierwsze takie osiągnięcie młodej zawodniczki, a – jak zapewnia jej trener – to dopiero początek.

  Izabela Kuczaba vel Kuciabińska swoją przygodę z biegami rozpoczęła w wieku 10 lat. Teraz, po 5 latach treningów i przygotowań, widać efekty jej pracy. Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski do lat 18 w lekkoatletyce organizowanych 28-30 lipca we Włocławku zdobyła brązowy medal w biegu na 3000 metrów. Na starcie pojawiły 24 zawodniczki, jednak to młoda ursynowianka stanęła na trzecim stopniu podium.

  - Z początku nie nastawialiśmy się na medal. Wiadomo, jadąc na mistrzostwa, zawsze jedzie się z nastawieniem na medal, ale byliśmy świadomi, że Iza jest młodsza i jeszcze słabsza fizycznie od pozostałych zawodniczek. Wyjazd traktowaliśmy bardziej jako okazję do zdobycia doświadczenia – mówi Maciej Topolewski, trener zdobywczyni 3. miejsca.

  Dlatego też wynik 15-letniej ursynowianki jest niesamowitym sukcesem. Młoda zawodniczka na co dzień trenuje w Klubie Sportowym Czempion prowadzącym swoją sekcję na Ursynowie. Natomiast swoje umiejętności szlifuje na trasach w Lesie Kabackim. Już wcześniej osiągała sukcesy na wielkich imprezach – 4. miejsce w Mistrzostwach Polski U-16 2020 oraz 5. miejsce w halowych Mistrzostwach Polski U-18 2021 - a teraz pierwszy raz stanęła na podium.

  Iza w czasie biegu na 3000 metrów podczas Mistrzostw Polski U-18. fot. FB/53. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Włocławek 2021/Kowalsky Photos

  "Istny majstersztyk!"

  Co ciekawe, treningi pod kątem biegów średnio- i długodystansowych zaczęła dopiero 3 lata temu. Wówczas to trener młodej biegaczki zauważył predyspozycje Izy do dłuższych wyścigów. I – jak widać – nie pomylił się, co 15-letnia ursynowianka udowodniła podczas ostatnich zawodów.

  - Pomysł Izy na ten bieg to istny majstersztyk. Rozegrała to naprawdę bardzo profesjonalnie. Już na pierwszym okrążeniu oderwała się wraz z dwiema innymi zawodniczkami od pozostałych i tak zostało do końca. Na ostatnich 200 metrach zaczęły się ścigać. Iza również próbowała, ale jeszcze trochę odstaje – relacjonuje Topolewski.

  Jak przekonuje trener 15-latki, o wyniku zadecydował głównie starszy wiek rywalek. Iza przebiegła dystans 3 km w czasie 9 minut i 56,03 sekund, ustanawiając tym samym swój życiowy rekord. Zdobywczyni pierwszego miejsca wyprzedziła biegaczkę z Ursynowa o zaledwie jedną, a drugiego o pół sekundy.

  - Iza ma ogromny talent i potencjał, którego nie chcemy zmarnować. Na razie nie trenuje tyle, ile by mogła. Chodzi o to, by rozwija się systematycznie i bez pośpiechu. To w przyszłości da jeszcze lepsze wyniki – zapewnia Topolewski.

  Nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne sukcesy Izy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.389 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021