REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 lutego 2019, 09:04 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (KT)

  Już w najbliższy weekend w Arenie Ursynów odbędzie się kolejna edycja młodzieżowego turnieju szermierczego o „Floret Witolda Woydy”. Zawody te są jednocześnie memoriałem poświęconym pamięci byłego złotego medalisty olimpijskiego z 1972 roku. W turnieju udział weźmie ponad 160 młodych zawodników z roczników 2002 i młodszych.

  Turniej rozgrywany jest już po raz dwunasty. Odbywa się pod hasłem: „Szukamy następcy mistrza olimpijskiego”. Będzie składał się z dwóch części - turnieju indywidualnego oraz drużynowego. Zawody potrwają przez dwa dni. W sobotę, 9 lutego odbędzie się rywalizacja pojedyncza. Z kolei w niedzielę, 10 lutego przyjdzie czas na zmagania drużynowe, których stawką jest Puchar Złotej Drużyny.

  - Szykuje się nam rekordowa liczba uczestników. Polska reprezentacja ma prawo wystawić aż 64 szermierzy i wydaje się, że uda nam się wypełnić ten limit. Będziemy przez to najliczniej reprezentowaną nacją. Przewidujemy ponad 160 zgłoszeń indywidualnych. Termin ich składania upływa na dzień przed rozpoczęciem zawodów, czyli 8 lutego – mówi Tomasz Malanowski, prezes fundacji im. Witolda Woydy, organizator zawodów.

  Kibice z naszej dzielnicy będą zapewne mocno wspierać Tymona Lewickiego, który będzie reprezentował Polskę, a na co dzień trenuje w klubie D’Artagnan Ursynów. Polskich akcentów będzie jednak dużo więcej – także jeśli chodzi o faworytów imprezy. Zeszłoroczny turniej okazał się szczęśliwy dla Adama Podralskiego, który stał się trzecim w historii polskim zwycięzcą zawodów indywidualnych podczas memoriału.

  - Polak ma szansę wygrać ponownie i możemy o tym powiedzieć bez zbędnej bojaźni. To może być zresztą pierwszy przypadek, że drugi raz z rzędu ktoś zwycięży w turnieju indywidualnym. Adam Podralski stoi zatem przed ogromną szansą – podkreśla Malanowski. 

  Młodzi szermierze będą rywalizowali z zawodnikami z Belgii, Białorusi, Kanady, Chile, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Wlk. Brytanii, Iranu, Irlandii, Izraela, Włoch, Łotwy, Holandii, Rumunii, Słowacji, Turcji, USA. Po raz pierwszy wystąpi reprezentacja Uzbekistanu. Organizatorzy spodziewają się także przyjazdu zawodników z Niemiec oraz Ukrainy. 

  Turniej w Arenie Ursynów stanowi element przygotowania polskiej drużyny kadetów i juniorów do zawodów rangi mistrzowskiej. Polska drużyna kadetów zajmuje pierwsze miejsce w rankingu europejskim. Będzie zatem chciała się zaprezentować jak najlepiej. Przypomnijmy też, że mistrzostwa świata kadetów i juniorów odbędą się w tym roku w Toruniu.

  - Warto podkreślić też, że po raz pierwszy będziemy mieli do dyspozycji wideoarbitraż. Pomoże on sędziom w półfinałach i finałach, będzie ewentualnie weryfikował ich decyzje. W przypadku spornych sytuacji, będzie możliwe skorzystanie z tej pomocy dwa razy w ciągu jednej rundy. Pracujemy też nad tym, aby skorzystać z nowego telebimu zamontowanego w Arenie – publiczność również będzie wtedy mogła zobaczyć powtórki analizowanych zdarzeń – mówi Tomasz Malanowski. 

  Na najlepszych zawodników czekają nagrody – wykonane z brązu medale, kryształowe puchary, dyplomy i nagrody Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Najważniejszym laurem będzie oczywiście Złoty Floret z klingą wykonaną ze 24-karatowego złota. Trofeum to ma imitować floret Witolda Woydy. Nagrodą Grand Prix będzie natomiast replika złotego medalu wywalczonego przez patrona imprezy podczas igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku. 

  - Fundacja co roku stara się też nagrodzić wybitne postacie z grona szermierczego medalem Witolda Woydy – w tym roku takie wyróżnienie zostanie przyznane po raz szósty. Nie chcemy zdradzać, kogo nagrodzimy w tym roku. Już mogę jednak zapowiedzieć, że planowana jest ceremonia wręczenia takich medali. Odbędzie się ona w trakcie finału turnieju indywidualnego – zapowiada organizator.

  Atrakcje przygotowane zostały również dla widzów. W trakcie zmagań odbędzie się losowanie upominków fundowanych przez PKOl – oficjalnych znaczków z igrzysk olimpijskich, elementów wyposażenia olimpijczyka, zawieszek, smyczy, pamiątkowych długopisów oraz albumów poświęconych igrzyskom. 

  Przebieg imprezy będzie można śledzić na trybunach w Arenie Ursynów. Wstęp jest wolny. Więcej o programie imprezy na www.sport.ursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~sekretarz KC 1 6 miesięcy temu

   nalęży zakazać tego babrbarzyństwa! uczyć dzieci od najmłodszych lat takiej agresi? a tyle mówi sie o mowie nienawisci! a tu takie coś! nie słowa lecz czyny!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2667 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019