REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Tysiąc osób zmagało się z Kopą Cwila w 21. Biegu Passy. Frekwencja przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zabrakło miejsc dla wszystkich chętnych. Nie zabrakło za to zdrowej rywalizacji i satysfakcji wśród zwycięzców.

  Bieg Passy to impreza o długim rodowodzie. Powstała z inicjatywa tygodnika o tym samym tytule. - Wówczas odbywał się przy ul. Dereniowej. Później pojawiły się kłopoty z zamykaniem ulic, więc impreza trafiła pod Kopę Cwila - wspomina Marek Kondej z gazety Passa.

  Dziś to jedna z największych imprez rekreacyjnych w Warszawie. W tym roku wzięło w niej udział blisko tysiąc zawodników. Najbardziej cieszy wysoka frekwencja wśród najmłodszych - kilkulatków oraz młodzieży szkolnej. Limit miejsc szybko się wyczerpał, więc organizatorzy postanowili przyjąć więcej uczestników niż planowali. Najstarsi zawodnicy będą więc musieli poczekać na swoje medale. Ale uśmiechy dzieci, które z radością i niezwykłą zaciętością rywalizowały na swojej trasie, z pewnością były tego warte.

  - Leon ma starszego brata, który zdobył już trochę medali i pucharów. I on bardzo mu tego zazdrości, więc kiedy jest okazja startuje także Leon - mówi tata Leosia Robińskiego, zwycięzcy z kategorii 5 latków. Chłopiec na co dzień lubi grać w piłkę nożną, ale gdy interesują go także inne dyscypliny sportu.

  Zawodnicy z rocznika 2002 i starsi rywalizowali na dłuższej, liczącej 2,4 km trasie, prowadzącej m.in. po zboczach Kopy Cwila. 

  - Wbieganie na górę było bardzo męczące, ale z górki było już super. Cieszę się, że ukończyłam bieg. A biegam wyłącznie od czasu do czasu, i rekreacyjnie - mówi pani Anna, uczestniczka biegu w kat. open.

  - Cieszę się, że z roku na rok ta impreza staje się coraz bardziej popularna. Dziś wypadła fenomenalnie, mieliśmy ogromną liczbę chętnych - podsumowuje Antoni Pomianowski, zastępca burmistrza Ursynowa.

  Za rok kolejny 22. Bieg Passy, oby przy podobnej złoto-jesiennej pogodzie. Choć jak mówią organizatorzy, to już jest zapewnione. Przez 21 lat tylko raz zdarzyło się, aby biegacze ścigali się w deszczu.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z BIEGU PASSY:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~talencio 3 ponad rok temu

   Wszystko pięknie, gdyby nie konferansjer, który wrzeszczał wniebogłosy tak, ze wszyscy uciekali sprzed sceny i od stolików

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teodor 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Zaczyna się okres złego powietrza. W tej chwili Legionowo i Otwock już na czerwono. My zbliżamy się do pomarańczowego, czyli niezdrowy dla osób wrażliwych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ina 1 ponad rok temu

   Ten zakręt przy drzewie to jakaś porażka

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3511 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020