REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 września 2019, 13:27 komentarzy 1

  (MT)

  Lider wśród ursynowskich liceów obchodzi swoje 30. urodziny. Przemówienia żołnierzy Batalionu AK „Parasol” oraz występy artystyczne przygotowane przez uczniów - tak Społeczne Liceum Ogólnokształcące świętowało swój jubileusz.

  Obchody trzydziestolecia Liceum im. Batalionu AK „Parasol” rozpoczęła msza święta, w której udział wzięli uczniowie, absolwenci i zaproszeni goście. W ramach uroczystości odbyło się też ślubowanie uczniów klas pierwszych i siódmych.

  Jubileusz miał szczególnych gości. Byli nimi żołnierze Batalionu „Parasol” Armii Krajowej – Maria Wiśniewska ps. „Malina” i Zbigniew Rylski ps.”Brzoza”, a także przedstawiciele władz miasta i dzielnicy. List gratulacyjny nadesłał prezydent Andrzej Duda. Szkole przysłał dar - flagę Rzeczypospolitej.

  - Eksponujcie ją Państwo z dumą i godnością – jako manifestację oddania Polsce i wyraz naszej tożsamości. Jako znak wspaniałego dziedzictwa naszego narodu, w którym tradycja i dokonania Batalionu Armii Krajowej „Parasol”  zajmują wyjątkowe miejsce - napisał prezydent.

  Część oficjalną zwieńczył występ artystyczny przygotowany przez licealistów. Spektakl podejmował wątki, dotyczące historii szkoły, humorystycznie ujmował nauczycieli i młodzież szkolną oraz zawierał piosenki zaaranżowane i wykonane przez uczniów.

  Jak zaznaczają nauczyciele i dyrekcja, o wyjątkowości Społecznego Liceum Ogólnokształcące nr 4 nie świadczą tylko wysokie miejsca w rankingach, ale przede wszystkim wartości, jakie stara się ono wpoić młodzieży.

  - Najważniejsze są wartości. Nasz patron zobowiązuje nas do przekazywania zasad szacunku wobec drugiego człowieka. Na uczniach ciąży duża odpowiedzialność przestrzegania tych zasad, ale muszę przyznać, że w pełni się z niej wywiązują – mówi Anna Kulesza, dyrektor liceum przy Hawajskiej 14a.

  - Jesteśmy postrzegani jako kulturalni ludzie. Myślimy, że to kultura osobista uczniów i absolwentów, to najlepsza wizytówka tej szkoły - przyznają Staszek i Aleksander, uczniowie SLO nr 4.

  Historia liceum "Parasola" sięga 1989 roku. Wydarzenia społeczno-polityczne z tamtego okresu umożliwiły powstanie niepublicznej szkoły pod patronatem Społecznego Towarzystwa Oświatowego, które z nadzieją na poprawę jakości edukacji, a także statusu materialnego nauczycieli, zaczęło tworzyć nowe placówki oświatowe. Jedną z pierwszych było właśnie liceum przy ul. Hawajskiej. Później prowadzenie szkoły przejęło Autorskie Towarzystwo Edukacyjne, założone przez nauczycieli i rodziców uczniów. We wrześniu 2007 roku szkoła zyskała patrona - żołnierzy Batalionu AK „Parasol” - którego pamięć kultywują.

  Dowodem wysokiego poziomu nauczania są miejsca w czołówce ogólnopolskich zestawień szkół niepublicznych oraz klasyfikacji maturalnych. Od 2013 szkoła pochwalić się może tytułem Złotej Szkoły nadanym przez Fundację Perspektyw.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Pamiętliwy 1 ponad rok temuocena: 29% 

   LO przy Hawajskiej zajęło budynek bardzo dobrego państwowego żłobka, przez co rodzice nie mieli szans na żłobek dla swoich maluchów. Takie to były czasy. Przekręty i kombinacje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4568 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022