REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2019, 09:05 komentarzy 15

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Szkoła Podstawowa nr 340

  Szkoła Podstawowa nr 340 (SK)

  Szkoła przy ul. Lokajskiego słynie nie tylko z tego, że jest największą podstawówką w Warszawie, ale także z licznych inicjatyw proekologicznych. Dzięki jednej z nich - oraz ogromnemu wsparciu mieszkańców Ursynowa – do placówki trafiły właśnie filtry antysmogowe.

  W nowy rok szkolny Szkoła Podstawowa nr 340 weszła wyposażona w filtry antysmogowe. Wszyscy mają nadzieję, że nie będą one często używane, ale zimą mogą okazać się bezcenne.

  Smog został uznany przez Światową Organizację Zdrowia za jedno z 10 zjawisk i chorób, które będą najgroźniejsze dla ludzi w 2019 roku. Uczniowie i rodzice z SP 340 od lat starają się o to, by choć w swoim najbliższym otoczeniu, ograniczyć wpływ szkodliwych cząstek w atmosferze.

  Dlatego na początku tego roku postanowili zgłosić autorski projekt „Ekologicznie z Tesco działamy i smogowi się nie damy” w ramach akcji „Ty decydujesz – my pomagamy” i zawalczyć o wsparcie mieszkańców w zdobyciu filtrów powietrza.

  W wybranych sklepach mieszkańcy, którzy zrobili zakupy, mogli oddawać głosy na poszczególne projekty zgłoszone przez rozmaite instytucje, w tym SP 340.

  fot. Od pomysłu rodziców, przez głos mieszkańców, po filtry w szkole.

  - Projekt, który opracowałam i zgłosiłam do konkursowej kapituły dzięki Państwu zdobył rekordowe poparcie - ponad 33 tysiące głosów. Dzięki tak dużemu odzewowi i poparciu projektu, na tle wielu innych równie wartościowych, zdobyliśmy pierwsze miejsce. Cel został osiągnięty i filtry są już w szkole – mówi Dorota Makarewicz z Rady Rodziców, inicjatorka akcji.

  5 tysięcy, które było nagrodą dla zwycięscy, pokryła zakup pięciu urządzeń. Filtry trafią do wspólnych przestrzeni, czyli do świetlic. A ponieważ szkoła przy Lokajskiego ma tych świetlic aż siedem, w planach jest doposażenie pozostałych dwóch pomieszczeń.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 66

  • 49
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~gości 15 10 miesięcy temuocena: 12% 

   Filtr antysmogowy?? za 1000PLN. A może chodzi o oczyszczacz powietrza? A skąd środki na czyszczenie filtra w takim oczyszczaczu? Znając życie, nikt ich nie będzie czyścił, ba, nawet nie będzie wiedział, że coś takiego trzeba zrobić. Po pół roku to będzie źródło kurzu, grzyba i zarazków. Ale ważne, że Tesco.....

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 14 10 miesięcy temuocena: 79% 

   Dlaczego takiej mocy nie miały głosy sprzeciwu przeciw tranzytowi od Kabat po Dolinkę i Puławską?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Infrastruktura 13 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Niestety plany zagospodarowania przestrzennego z póżniejszą realizacją to zupełnie co innego jak możliwość korzystania z różnego rodzaju grantów, nagród w ramach działalności konkursowej fundacji dla wszystkich chętnych,którzy często bez efektów końcowych podejmują trud opracowania z myślą o grupach, do których to jest kierowane

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~filtr 12 10 miesięcy temuocena: 22% 

   Grunt to układy. Najpierw umieścić w Tesco projekt, później na niego zagłosować i zgarnąć kasę. Tylko że jedna szkoła w dzielnicy niewiele zmienia. Pogratulować pomysłowości inicjatorom. Z punktu widzenia ogółu nic się nie zmienia poza tym, że zakupy w Tesco mogłyby być nieco tańsze gdyby nie zakup filtrów i realizacja kilku innych projektów - wyłącznie dla wybranych a nie dla wszystkich.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fajt 11 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Jeszcze tylko poprawcie tego "zwyciesce".

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zlikwidować sklep? 10 10 miesięcy temuocena: 57% 

   To może zostanie jeszcze zgłoszony postulat likwidacji sklepu do którego autami przyjeżdżają kupujący i parkują wokół niego. Można też zlikwidować sąsiednie garaże podziemne w budynkach wokół szkoły z których wyjeżdżają setki aut

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 9 10 miesięcy temuocena: 24% 

   Nie posuwajmy się do absurdu. Ograniczenie do minimum ruchu samochodów do szkoły , poza koniecznymi wyjątkami np. dzieci niepełnosprawne, powinno wystarczyć, żeby można było normalnie mieszkać. Poza tym, na szczęście Biedronki już nie ma, więc złomy już tu nie zajeżdżają, a garaże podziemne są pustawe, bo lokatorzy nie wykupili miejsc parkingowych. To po ta złośliwość? Trochę mało widać rzeczywistości patrząc z Kabat, prawda?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karol K. 8 10 miesięcy temuocena: 84% 

   Super. Czy inne szkoły też mogą starać się o takie urzadzenia?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 7 10 miesięcy temuocena: 32% 

   Świetnie, dzieci mają filtry a okoliczni mieszkańcy wdychają tony spalin z setek samochodów, którymi rodzice zwożą dzieci do szkoły. Może dzielnica zadba też o ich zdrowie? Proponuję zlikwidować parking przed szkołą i przywrócić tam teren zielony zrabowany mieszkańcom pod asfalt. Dzieci dla zdrowia mogą chodzić do szkoły pieszo. Albo dojeżdżać autobusem, który staje tuż obok. Będzie mniej smogu i filtry nie będą już potrzebne. Nie chcemy być ofiarami wygodnictwa rodziców!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kkkk 6 10 miesięcy temuocena: 31% 

   Codziennie okolo 8, korek pod szkola, zeby dowiezc pociechy pod furtke :-). Samochody rodzicow smogu nie produkuja ? Pachna podczas stania w kolejce ? Rodzice cechuja sie nie tylko wygodnictwem, to jest czysta glupota i skazywanie swoich dzieci na choroby.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 5 10 miesięcy temuocena: 27% 

   wow, patrząc po ilości negatywnych komentarzy to prawda strasznie w oczy kole.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 4 10 miesięcy temuocena: 42% 

   Gorąco popieram! Pieszo do szkoły chodziłem od 1 klasy podstawówki i żyję! Nikt nie był do szkoły podwożony, tylko pieszo lub komunikacja miejska. W klasie były maksymalnie dwie nieco grubsze osoby. I wszyscy wtedy ćwiczyli na "wuefie", ba - czekało się na jakiś ruch.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 3 10 miesięcy temuocena: 83% 

   Jakoś ci miłośnicy trawnika od początku ochoczo korzystają z parkingu wybudowanego na potrzeby szkoły, utrudniając dojaz dzieci. Dopóki nie zostanie oddana szkoła na Zaruby dzieci z najdalszych zakątków Kabat będą dowożone na Lokajskiego. Rodzice muszą jeszcze zdążyć do pracy, często na ósmą rano. Po wpuszczeniu tranzytu staje się to bardzo trudne.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 2 10 miesięcy temuocena: 22% 

   Zabierz sobie na Kabaty swój cenny parking razem ze szkołą molochem i całym bałaganem. Będzie super, a ty będziesz miał to czego ci brakuje. A i pracę sobie przenieś, żebyś nie musiał do niej dojeżdżać.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really? 1 10 miesięcy temuocena: 32% 

   Likwidować skutki zamiast przyczynę??? No cóż...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4177 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020