REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Roman Wilhelmi - kadr z serialu

  Roman Wilhelmi - kadr z serialu "Alternatywy" (TVP)

  Napisał biografię najbardziej znanej postaci serialu "Alternatywy 4". Z okazji 35-lecia premiery serialu spotka się z ursynowianami. UCK "Alternatywy" zaprasza na wieczór z Marcinem Rychcikiem, autorem biografii Romana Wilhelmiego. Bezpłatne wejściówki są jeszcze dostępne.

  Dzięki „Alternatywy 4” nasza dzielnica trafiła do historii popkultury. Do dziś serial jest doskonałym źródłem wiedzy o absurdach życia w PRL i codzienności Polaków z lat 80. XX wieku. Pierwszy odcinek produkcji został wyemitowany w Telewizji Polskiej jesienią 1986 roku.

  W związku z 35. rocznicą premiery Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” postanowiło zapraszać aktorów i twórców pracujących ze Stanisławem Bareją. Spotkania prowadzi Rafał Dajbor, autor książki "Jak u Barei".

  O Aniele słów kilka

  W UCK gościły już Hanna Bieniuszewicz i Tatiana Sosna-Sarno - odtwórczynie ról Ewy - striptizerki oraz sekretarki ze spółdzielni. Anegdoty o serialu opowiadał też Kazimierz Kaczor - serialowy Zygmunt Kotek, operator dźwigu.

  Na sobotnim spotkaniu o Stanisławie Aniele i wcielającym się w niego wybitnym aktorze Roamnie Wilhelmim, który zmarł blisko 20 lat temu, opowie twórca biografii artysty Marcin Rychcik i kolega Wilhelmiego z teatralnej sceny - Maciej Rayzacher.

  - Nikodem Dyzma, Stanisław Anioł - Roman Wilhelmi zapisał się w naszej zbiorowej pamięci dzięki tym i wielu innym telewizyjnym rolom, a także kapitalnym kreacjom teatralnym. Był nie tylko wielkim aktorem - był również miotanym wątpliwościami człowiekiem - tak opisuje Wilhelmiego autor jego biografii.

  Zaraz po rozmowie uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć trzeci odcinek serialu, który rozsławił Ursynów. Bezpłatne wejściówki na spotkanie "Jak u Barei" w sobotę, 15 stycznia o godz. 16 można już dziś odebrać w recepcji „Alternatyw” lub online na stronie biletyna.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4282 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022