REKLAMAA1 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (kadr z serialu "Alternatywy 4", prod. TVP)

  Serial „Alternatywy 4” w reżyserii Stanisława Barei na stałe zapisał się w świadomości Polaków. Niektórzy z nich na pamięć znają całe dialogi i mówią językiem bohaterów serii. Czwarte w ramach cyklu spotkań z okazji 35. urodzin serialu już w tę sobotę w UCK.

  Jedną z bohaterek wydarzenia będzie Krystyna Tkacz – czyli serialowa żona dźwigowego Kotka, w którego wcielił się Kazimierz Kaczor goszczący w UCK w grudniu.

  „Umieraliśmy ze śmiechu”

  W jednym z wywiadów serialowa Kotkowa wspomina, że grając w filmie aktorzy bardzo się pilnowali, by „nie umrzeć ze śmiechu”.  W serialu gra spokojną żonę, żyjącą trochę w cieniu męża. Ale gdy trzeba, to dosypie soli do zupy znienawidzonym współlokatorom Kołkom.

  - Pani Krystyna Tkacz bardzo chętnie i z wielkim entuzjazmem zareagowała na nasze zaproszenie. Ma duży sentyment do serialu i granej przez siebie postaci. My się cieszymy, tym bardziej że ma bardzo napięty grafik  -mówi Bartosz Marzec z Ursynowskiego Centrum Kultury.

  Krystynę Tkacz mogliśmy także oglądać w innym serialu Barei - „Zmiennicy”.  Obecnie aktorka przygotowuje się do roli w „Ożenku” Gogola w debiucie reżyserskim Janusza Gajosa. 

  "Pomysł narodził się przy alkoholu"

  Razem z nią o kulisach powstawania „Alternatywy 4” opowiadać będzie Janusz Płoński dziennikarz, współautor - obok Stanisława Barei i Macieja Rybińskiego - scenariusza kultowego serialu.

  - Pomysł, jak to zwykle bywało w latach 80. narodził się przy alkoholu. Na trzech kartkach napisaliśmy szkic i pocztą wysłaliśmy do TVP na Woronicza - wspominał w wywiadach Janusz Płoński.

  Sobotnie opowieści zapowiadają się zatem bardzo ciekawie. Na pewno będzie mnóstwo humorystycznych wspomnień z planu i nie tylko. Spotkanie jak zwykle poprowadzi Rafał Dajbor, autor książki „Jak u Barei. Czyli kto to powiedział”.

  A odbędzie się ono jak zwykle w Ursynowskim Centrum Kultury przy ul. Gandhi 9 już w tę sobotę o godz. 16. Bezpłatne wejściówki można odbierać w recepcji „Alternatyw” lub online na stronie biletyna.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5286 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022