REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 maja 2022, 13:03 komentarzy 1

  (SK)

  W tym roku znów nie będzie uroczystości rocznicowych na miejscu katastrofy samolotu IŁ 62M "Kościuszko", który spadł na Las Kabacki w 1987 roku. Organizatorzy odwołali tradycyjne spotkanie ze względu na pandemię.

  W przyszłym tygodniu, w poniedziałek 9 maja, obchodzić będziemy 35. rocznicę największej tragedii w historii polskiego lotnictwa cywilnego. Na skraju Lasu Kabackiego spadł samolot IŁ 62M "Kościuszko", na pokładzie którego leciały 183 osoby. Pilotom po serii awarii i pożarów, które zmusiły ich do zawrócenia z trasy lotu do Nowego Jorku, do szczęśliwego lądowania na Okęciu zabrakło zaledwie 40 sekund.

  Co roku na miejscu katastrofy w Lesie Kabackim, przy pomniku i symbolicznym krzyżu odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary. Księża z pobliskiej parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu odprawiają mszę świętą, spotykają się rodziny zmarłych, żyjący świadkowie katastrofy, okoliczni mieszkańcy i przedstawiele władz lokalnych. Są też zawsze pracownicy PLL LOT, którzy oddają cześć załodze "Kościuszki".

  Uroczystości odwołane z powodu pandemii

  W tym roku uroczystości na miejscu katastrofy nie będzie. Ich organizatorka - Sława Mielżyńska-Łykowska, żona nawigatora z załogi tego rejsu, odwołała je.

  - Ponieważ pandemia koronawirusa nadal trwa, jako osoba odpowiedzialna i w porozumieniu z osobami kompetentnymi, odwołuję specjalne uroczystości rocznicowe wraz oprawą muzyczną 9 maja 2022 roku w Lesie Kabackim wraz z mszą świętą polową o godz. 11 - w godzinie katastrofy, i przekładam na rok przyszły, tj. 2023. Proszę nie przyjeżdżać - informuje Sława Mielżyńska-Łykowska.

  W ubiegłym roku i dwa lata temu uroczystości przy pomniku w Lesie Kabackim również się nie odbyły. Organizatorzy mają nadzieję, że za rok, w 36. rocznicę tego tragicznego wydarzenia, uda się zorganizować bardziej uroczyste spotkanie.

  Odbędą się natomiast dwie msze święte w intencji ofiar katastrofy. W parafii w Józefosławiu o godzinie 11 oraz w archikatedrze św. Jana na Starym Mieście o godzinie 19.

  ZOBACZ VIDEO: 30. rocznica katastrofy w Lesie Kabackim (2017). "Do dziś przeżywamy tę tragedię. Tego nie da się zapomnieć"

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kuzynka 1 2 miesiące temu

   jak możliwe ? jaka pandemia? miliony Ukraińców przyjechało bez kontroli,bez kwarantanny i odwołano testy bo są niewiarygodne a tu powołuje się organizator na pandemię ? można by założyć maski,które przecież wg prawdziwych ekspertów też nic nie dają ..nie ma pandemii w galeriach to tym bardziej w lesie ..

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6996 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022