REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Łukasz Moch)

  Ponad 270 zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski wzięło udział w dorocznym biegu ku pamięci Tomasza Hopfera, ursynowianina, dziennikarza sportowego, lekkoatlety oraz twórcy Maratonu Warszawskiego.

  Urodzony w 1935 roku Hopfer był jednym z najbardziej popularnych komentatorów sportowych epoki PRL. W latach 70-tych – razem z Bożeną Walter, Tadeuszem Sznukiem i Edwardem Mikołajczykiem - prowadził w TVP blok publicystyczno-rozrywkowy „Studio 2”. Odnosił również sukcesy sportowe jako dwukrotny mistrz Polski w sztafecie 4x 400 m. Organizowane w Powsinie biegi to już 38 lat sportowej tradycji, a także jedna z największych imprez lekkoatletycznych na Ursynowie.

  Zawody, połączone z Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych, rozpoczęły się od startu rocznika 2009-2012 na dystansie 600 metrów. Dzieci starsze o rok lub dwa miały natomiast do przebiegnięcia pełny kilometr. Wśród dziewcząt najszybsza okazała się Maja Łuczko z czasem 3:35 min., a wśród chłopców Mikołaj Olejnik, któremu przebiegnięcie 1000 m zajęło 3:15 min.

  Najmłodsi startujący z pewnością zaskoczyli wszystkich wyrównanym poziomem rywalizacji. Na odcinku 600 m Michalina Wróblewska, Lena Dąbrowska oraz Nikola Omen osiągnęły niemal identyczne wyniki z jedynie sekundową różnicą pomiędzy kolejnymi miejscami na podium. Również wśród chłopców Michał Stefański prześcignął drugiego w kolejności Krzysztofa Chrapka tylko o dwie sekundy.

  Młodziki z rocznika 2005-2006 mieli do pokonania 1 500 m (dziewczęta) oraz 2 000 m (chłopcy). Ten drugi dystans to tak, jakby przebiec się ze stacji metra Ursynów na Imielin. Różnice w czasach poszczególnych zawodników powinny więc być zauważalne, tym niemniej Piotr Kleczewski i Jan Stańczuk uzyskali na tym polu identyczny wynik 6:48 min!

  - Memoriał dla klubowiczów AKL Ursynów jest przygotowaniem do eliminacji mistrzostw Polski juniorów, które ruszają 21 marca. To ich pierwszy, poważny start w nowym sezonie i szansa na medal na poziomie makroregionu – tłumaczy Stanisław Kostaniak, wiceprezes klubu i współprganizator zawodów.

  Jakkolwiek trofea zdobyte wśród młodzieży i starszych uczestników imprezy dla wielu są okazją do wywalczenia życiówek, motywacją do sprawdzeni kondycji i start na poziomie ogólnopolskim, Memoriał Hopfera wciąż pozostaje dużym wydarzeniem wyścigów lekkoatletycznych na Mazowszu. Przez prawie 40 lat historii zawodów jego uczestnicy chwalą zarówno organizację jak również autentyczny, przełajowy charakter wyścigu.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z 38. MEMORIAŁU HOPFERA:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5064 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020