REKLAMAA1_FortSluzew-stary-od-01-01-do-31-01-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  4-letni Jędrek potrzebuje leczenia w USA

  4-letni Jędrek potrzebuje leczenia w USA (rodzice chłopca)

  REKLAMA

  4-letni Jędrek z Ursynowa walczy o życie. Malec zmaga się z nowotworem i niezwykle rzadką mutacją genu. Zrozpaczeni rodzice szukają pomocy wśród mieszkańców. Do końca września trzeba zebrać 2 mln złotych - tyle kosztuje specjalistyczne leczenie w Ohio.

  Mały Jędrek z Ursynowa jest poważnie chory. Poza wyjątkowo złośliwym nowotworem splotu naczyniówkowego, maluch zmaga się z mutacją w genie tp53, zwaną inaczej zespołem Li-Fraumeni. To z jej przyczyny białko nie blokuje podziału nieprawidłowo rozwijających się komórek. Skutek jest tylko jeden - nowotwór. 

  Joanna i Paweł, rodzice Jędrka, mieszkańcy Ursynowa, są zdeterminowani i walczą o życie dziecka, choć jest bardzo ciężko. Diagnoza lekarza był druzgocąca - w naszym kraju proponowana terapia pomija mutację Jędrka. Rodzice wiedzą, że muszą szukać ratunku gdzie indziej. 

  Jedyną szansą na życie dziecka jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Leczenie zaproponowane przez lekarzy z Nationwide Childrens Hospital w Ohio kosztuje 500 tys. dolarów, czyli ok. 2 mln złotych. Rodzice nie są w stanie wyłożyć tak dużych pieniędzy - zwracają się z prośbą o pomoc - każda złotówka jest cenna.

  Do końca września trwa zbiórka pieniędzy, która może uratować życie małego Jędrka. Teraz chłopiec znajduje się w szpitalu, gdzie lekarze podają mu chemię.

  - Musimy zapłacić jak najszybciej, jak najszybciej tam lecieć i zacząć leczenie synka. To jedyna, ostatnia już szansa. Protokół zaproponowany w Stanach nie jest żadną eksperymentalną terapią. Prof. Finlay, uznany za ojca neuroonkologii, ma duże doświadczenie w leczeniu podobnych przypadków - mówią rodzice Jędrka, Joanna i Paweł.

  Zbiórka trwa, pieniądze można wpłacać tutaj. Co ważne jest to akcja zweryfikowana i wspierana przez Fundację Siepomaga. Czasu jest mało - zostało zaledwie 11 dni. Liczymy na wsparcie mieszkańców, jednocześnie trzymając kciuki za zdrowie i życie 4-letniego Jędrka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tm 4 3 miesiące temu

   Prosimy o aktualizację informacji dotyczących leczenia Jedrusia. Wszyscy chcą usłyszeć dobre informacje, ale w przypadku pojawienia się dalszych potrzeb napewno nastąpi dalsza mobilazacja. Pozdrawiam - wszystkich !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama 3 4 miesiące temu

   Boże daj mu zdrówko. Płakać mi się chce jak widzę to buziulke mała która cierpi. Dzisiaj wpłacę pieniążki.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ola56 2 4 miesiące temuocena: 100% 

   Jędruś Ty się już możesz pakować, jutro powinna być cała suma potrzebna abyś wrócił zdrowy. Wczoraj wpłaciłam i obserwuję jak szybko przybywa pieniążków. Jak dobrze że jest tylu dobrych ludzi

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mamiszon 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Miło popatrzeć jak pieniążków przybywa. Taki czysty odruch serca...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0689 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018