REKLAMAA1 AUTOGT 16.12.2022 - 15.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 lipca 2019, 13:26 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wakacje to najczęściej wybierany czas na urlop. Gdy w firmach zaczyna brakować stałych pracowników, chętnie zatrudniają one na ten okres nowe osoby. Takiej pracy często szukają studenci oraz licealiści. Jak ją znaleźć w Warszawie?

   

  Wiele firm potrzebuje pracowników na wakacje, aby wypełnić urlopowe wakaty swojego stałego zespołu. Chcesz pracować w czasie wolnym od szkoły, aby zdobyć pieniądze na późniejszy wakacyjny wyjazd, na wymarzony zakup lub opłacenie studiów w kolejnym roku akademickim? Wskazówki, w jaki sposób znaleźć pracę tymczasową latem, poznasz na Aplikuj.pl.

   

  Popytaj krewnych i znajomych

   

  Na początek warto za pracą rozejrzeć się w swoim najbliższym otoczeniu. Jeśli ktoś z bliskich lub znajomych prowadzi jakąś firmę, jest bardzo prawdopodobne, że może potrzebować sezonowego pracownika. Na pewno, jeśli odpowiednio wcześniej poinformujesz otoczenie, że szukasz zajęcia na okres wakacyjny, zatrudnią ciebie, zamiast szukać kogoś obcego.

   

  Szukaj w określonym miejscu

   

  Istnieje poza tym wiele branż, które ze względu na swoją specyfikę latem mają najwięcej pracy. Należą do nich chociażby firmy, które obsługują turystów, a ci bardzo chętnie przyjeżdżają do stolicy. Dodatkowych pracowników będą poszukiwali właściciele barów, restauracji, biur podróży, hoteli i pensjonatów. Do takiej pracy nie potrzeba najczęściej żadnych specjalnych kwalifikacji, więc jest to idealna praca na wakacje.

   

  Sprawdź portale z ogłoszeniami

   

  Nie każdy jednak ma w swoim najbliższym otoczeniu właścicieli firm, którzy chętnie go zatrudnią na czas wakacji. Jak wtedy szukać letniej pracy w Warszawie? Najpopularniejszym sposobem poszukiwania zajęcia w stolicy są portale z ogłoszeniami o pracę. I nie muszą to być wcale typowe serwisy zajmujące się rekrutowaniem pracowników na umowę o pracę. W ostatnich latach wiele anonsów dotyczących zleceń sezonowych ukazuje się na przykład na OLX. Zaglądaj na serwisy ogłoszeniowe, aby mieć pewność, że nie przeoczysz żadnej ciekawej oferty. Serwisy ogłoszeniowe nie tylko publikują anonse, ale dają także możliwość wysyłania odpowiedzi na nie.

   

  Pokaż się na portalach społecznościowych

   

  Jedną z dobrych metod poszukiwania pracy wakacyjnej są portale społecznościowe. Pracodawcy bardzo chętnie szukają pracowników właśnie za pośrednictwem tego typu stron internetowych. Pamiętajmy, aby dokładnie zaznaczyć, że interesuje nas praca w Warszawie. Pomocny w poszukiwaniu zajęcia na lato może okazać się również popularny Facebooku. Funkcjonuje na nim wiele grup, które są poświęcone poszukiwaniu pracy w Warszawie. Można do nich dołączyć i śledzić informacje o ofertach pracy na wakacje oraz zasięgać porad – na przykład poznając 10 trudnych pytań, które mogą paść na rozmowie kwalifikacyjnej.

   

  Samodzielnie wysyłaj CV

   

  Pracodawcy cenią sobie postawę aktywną ze strony potencjalnych pracowników, również sezonowych. Zamiast więc czekać, aż ktoś zaproponuje nam pracę lub interesująca oferta pojawi się w Internecie, można samodzielnie wysyłać CV. Niektóre firmy wręcz zachęcają, by wysłać do nich dokumenty aplikacyjne, nawet jeśli aktualnie nikogo nie poszukują. Można to więc zrobić już zimą, a istnieje szansa, że pracodawca odezwie się do nas, gdy będzie się zbliżać lato.

   

  W Warszawie z pewnością uda się znaleźć pracę na lato. Lepiej jednak zacząć szukać jej odpowiednio wcześnie, ponieważ tuż przed wakacjami najciekawsze, najlepiej płatne zlecenia mogą być już nieaktualne.

  Artykuł załadowany: 0.4642 sekundy
  REKLAMAA2 PIS (M.Rojewski) 26.01.2023 - 30.01.2023