REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (NAC)

  REKLAMA

  Przez pięć lat drewniane domy i polne drogi, krok po kroku zamieniały się w nowoczesne blokowiska. 8 stycznia 1977 roku w sobotę o godzinie 10:00 do nowo wybudowanego osiedla na Ursynowie wprowadzili się pierwsi lokatorzy - taka krąży legenda. Jak wtedy wyglądała nasza dzielnica? 

  Mimo że decyzja o budowie osiedla Ursynów zapadła w 1971 roku, pierwsze ekipy budowlane z ciężkim sprzętem pojawiły się tu rok później, a mieszkańcy na wymarzone mieszkania musieli trochę poczekać.

  Przez kilka lat ekipy budowlane, pod nadzorem Marka Budzyńskiego starały się stworzyć mieszkańcom jak najlepsze warunki. - Naszym celem było stworzenie intymnego wnętrza, cichej uliczki, gdzie nie będzie wjazdu samochodów, gdzie będą mogli ludzie odpoczywać, to są te wszystkie elementy, które wychwyciliśmy i wspólnie z wykonawcami, projektantami staraliśmy się tutaj w tym osiedlu realizować - mówił w 1977 roku dyrektor budowy. Z jakością było jednak słabo. Tylko część mieszkań było wykończonych, resztę musieli przygotować mieszkańcy we własnym zakresie. 

  Otwarcie nowego osiedla nadzorował pierwszy sekretarz Edward Gierek. - Budujecie na lata — przypominał. - Chodzi o to, żeby za dwadzieścia, trzydzieści lat ludzie o Was źle nie mówili.

  Czy cel został zrealizowany? Zobaczcie jak budowano Ursynów! (Zdjęcia pochodzą ze zbiorów NAC). Masz własne zdjęcia z okresu budowy Ursynowa i chcesz się nimi pochwalić - wyślij je do naszej redakcji: redakcja@haloursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kri 1 ponad rok temu

   pierwsi lokatorzy wprowadzili się na Ursynów (Puszczyka) w kwietniu 1976 roku

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1226 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018