REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Nie lada gratka dla wielbicieli wokalnego talentu Zbigniewa Zamachowskiego. W ramach obchodów 40-lecia pracy artystycznej aktor zaśpiewa utwory najwybitniejszych twórców - polskich i nie tylko. Usłyszeć będzie można także jego własne autorskie kompozycje. 

  Aktor zaprezentuje między innymi utwory Agnieszki Osieckiej,  Starszych Panów, czyli Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, Piotra Bukartyka czy Bułata Okudżawy. 

  - Będzie to koncert w ramach obchodów 40-lecia pracy Zbigniewa Zamachowskiego. Co prawda ta czterdziestka minęła w zeszłym roku, ale z powodu pandemii i obostrzeń, jakie mieliśmy, gramy go nadal. Jeździmy z tym recitalem po całym kraju. Wszędzie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przyjmowany jest owacyjnie. Zbyszek nie tylko w nim śpiewa. Cały koncert okraszony jest finezyjnymi i błyskotliwymi anegdotami z artystycznego życia Jego i kolegów. To będzie wyjątkowy wieczór - zapowiada Bogdan Waszkiewicz, menedżer aktora.

  Zbigniewowi Zamachowskiemu w niedzielny wieczór akompaniować na fortepianie będzie Roman Hudaszek, wieloletni członek zespołu „Wały Jagiellońskie”.

  Człowiek orkiestra

  Aktor słynie ze swoich niezliczonych talentów, nie tylko aktorskich. Podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1988 roku Zbigniew Zamachowski razem z Adrianną Biedrzyńską brawurowo zaśpiewali utwór „Czy te oczy mogą kłamać" autorstwa Agnieszki Osieckiej. 

  - To była gala piosenki poświęcona twórczości Agnieszki Osieckiej, która była wtedy obecna na festiwalu. To był mój pierwszy znaczący koncert we Wrocławiu. Później byłem zapraszany na inne i na pewno te występy przyczyniły się do tego, że było mi łatwiej startować z moimi propozycjami aktorsko-muzycznymi - opowiadał aktor w jednym z wywiadów.

  Magda Umer specjalnie dla Zamachowskiego wymyśliła i wyreżyserowała musical „Big Zbig Show”, który w latach 90. cieszył się ogromnym powodzeniem. Występował także w przedstawieniu „Zimy żal” poświęconemu twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego – twórców „Kabaretu Starszych Panów”. Aktor także komponuje, pisze teksty i gra na wielu instrumentach – fortepianie, gitarze, flecie czy harmonijce.

  Jednak Zbigniew Zamachowski to przede wszystkim wybitny aktor teatralny i filmowy. Grał między innymi u Kieślowskiego, Wajdy czy Kutza.

  - Zawsze odpowiadam, że moją najulubieńszą rolą jest postać Tomasza Siwka w „Zawróconym” Kazimierz Kutza. Rola w „Białym” Krzysztofa Kieślowskiego otworzyła mi drzwi do gry w filmach zagranicznych. Jeśli otrzymuję propozycje, żeby coś zagrać za granicą, to właśnie dzięki temu filmowi. Po nim stałem się rozpoznawalny - podkreśla.

  Recital Zbigniewa Zamachowskiego już w tę niedzielę (27 lutego) o godz. 18 w UCK „Alternatywy” przy ul. Gandhi 9. Organizatorzy przyznają, że bilety na koncert rozeszły się jak „świeże bułeczki”,  ale zaznaczają, że często w ostatniej chwili są zwracane pojedyncze bilety i wtedy można je zakupić tuż przed koncertem. Warto więc pojawić się tuż przed recitalem.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4456 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHNIA PUPILA 22.06.2021 - 21.07.2022