REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (NAC)

  REKLAMA

  W przyszłym roku Ursynów obchodzić będzie 40. urodziny powstania pierwszego osiedla. Dzielnica szykuje huczne obchody. Na początek ogłosiła konkurs na logotyp jubileuszu.

  8 stycznia 1977 roku do bloku przy ul. Puszczyka 5 wprowadzili się pierwsi mieszkańcy. I choć pierwsze bloki tonęły w błocie a wokół była pustka, osiedle szybko się zaludniało. Było ono jedną z ostatnich największych inwestycji PRL. Do dziś mieszkańcy, którzy sprowadzili się na Ursynów z rozrzewnieniem wspominają czasy swojej młodości i przygody codziennego życia, doskonale utrwalone przez Stanisława Bareję, nie tylko w serialu "Alternatywy 4".

  Na tym sentymencie oraz chęci poznawania historii Ursynowa przez młodszych mieszkańców, dzielnica chce oprzeć huczne obchody 40-lecia Ursynowa. W urządzie powstaje właśnie plan imprez związanych z rocznicą. Będą koncerty, gry miejskie, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi. 

  - Dni Ursynowa - zazwyczaj jednodniowe - w przyszłym roku będą trwały dwa dni, właśnie w związku z 40-leciem - zapowiada wiceburmistrz Łukasz Ciołko. Szczegóły mamy poznać najpóźniej w styczniu, gdy znany będzie budżet przedsięwzięcia.

  Dzielnica chce, aby obchody 40. rocznicy powstania Ursynowa były rozpoznawalne i kojarzyły się pozytywnie. Stąd pomysł na konkurs na logotyp jubileuszu. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy - nie tylko mieszkańcy naszej dzielnicy. Swoje projekty można nadsyłać do 21 listopada nad adres: konkurs@ursynow.pl.

  W jury zasiedli, obok przedstawicieli urzędu, uznani artyści związani z Ursynowem: grafik i malarz prof. Rafał Strent oraz artysta malarz Franciszek Maśluszczak. Komisja wybierze najlepsze prace, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców Ursynowa. Zwycięzcę konkursu na znak graficzny 40-lecia poznamy w grudniu. Autor zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę o wartości do 760 złotych.

  Link do regulaminu konkursu (plik .pdf)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zuza 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Najlepszym logotypem jest zastępca burmistrza Łukasz Ciołko. Co tydzień w lokalnym piśmie, prezentuje swoja podobiznę. W końcu ludzie przyzwyczaja się do jego twarzy i logotyp gotowy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Ta przyjezdny z "koziej wólki" Ursynowianin-Ciołko się znalazł. Dobre sobie!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TJO 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Maśluszczak i Strent. Kim są ci goście wogóle? W życiu o nich nie słyszałam.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1211 sekundy
  REKLAMA