REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Dzisiejsza zbiórka krwi przyciągnęła wyjątkowo dużo kobiet!

  Dzisiejsza zbiórka krwi przyciągnęła wyjątkowo dużo kobiet! (KT)

  REKLAMA

  Działacze "Krewkiego Ursynowa" od rana przyjmowali mieszkańców, którzy chcieli oddać krew. Cykliczne zbiórki pod ratuszem organizowane są pod hasłem "40 litrów krwi na 40-lecie dzielnicy", ale do dziś udało się osiągnąć dwukrotność tej liczby. Ursynowianie nie zawodzą, a pomysłodawcy akcji teraz chcą dobić do setki.

  Kolejna zbiórka krwi "Krewkiego Ursynowa" przyniosła świetne rezultaty. Od godz. 10:00 mieszkańcy ustawiali się przed ratuszem, Mało tego - wciąż pytali, kiedy będą następne spotkania. Organizatorzy są zadowoleni, bo widzą, że zapas najcenniejszego surowca staje się coraz pokaźniejszy. 

  - Zawsze mamy dużą frekwencję. Dziś udało nam się osiągnąć 80 litrów. Dla tych, którzy przyszli, mieliśmy niespodzianki - darmowe kebaby i lody. Zauważyłem, że pojawia się coraz więcej młodych ludzi i bardzo dużo kobiet - mówi Jacek Okraszewski, prezes ursynowskiego klubu krwiodawców "Krewki Ursynów".

  W ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa tłok, gwar, ale i wszechobecne uśmiechy. Pielęgniarki w skupieniu zajmowały się kolejnymi pacjentami, którzy żartowali i dbali o atmosferę dnia.

  - Nie wyobrażam sobie, żeby miało mnie tu zabraknąć. Przychodzę zawsze - mnie to nic nie kosztuje, a mogę pomagać - większej zachęty nie potrzebuję - mówi Wojciech, który regularnie oddaje krew.

  Warto było spędzić chwilę w samym ratuszu. Na parterze budynku mogliśmy zapisać się jako dawcy szpiku kostnego i poprzeć petycję ws. oddziału pediatrycznego w budowanym właśnie Szpitalu Południowym.

  Kolejne akcje "Krewkiego Ursynowa" odbędą się 28 października i 25 listopada - od godz. 10:00 do 15:00.

  A już w niedzielę dwie kolejne szanse na to, by oddać krew. Parafia św. Tomasza Apostoła przy ul. Dereniowej organizuje zbiórkę w godz. 10:00-15:00. Ambulans będzie podstawiony vis a vis wejścia do kościoła - róg Dereniowej i Gandhi. Zaś zbiórka z cyklu "Biała niedziela" organizowana przez "Nasz Ursynów" trwać będzie na placu przy fontannie (al. KEN 101) - także od godz. 10:00 do godz. 15:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1222 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance_od16-03-do-17-06-2018