REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  Przed ratuszem trwa zbiórka krwi. To już druga akcja w ramach "40 litrów na 40-lecie" - od rana pielęgniarki mają pełne ręce roboty - chętnych dawców nie brakuje. Ambulans czeka na dawców do godz. 15:00.

  Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Krewki Ursynów" i ratusz świętują 40 lat dzielnicy - świętowanie przybrało szlachetną formę - od maja organizowane są cykliczne zbiórki bezcennego leku. "40 litrów na 40-lecie Ursynowa" to tylko umowna granica, bowiem klub nie zamierza kończyć zbiórki po jej przekroczeniu.

  - Podczas pierwszej akcji zebraliśmy prawie 20 litrów. Liczymy, że dziś uda się pobić ten wynik. Akcja potrwa do listopada, po zebraniu 40 litrów idziemy dalej - mówi Tomasz Mazur, członek "Krewkiego Ursynowa".

  Dzisiejsza zbiórka rozpoczęła się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 15:00. 

  - Teraz obsługujemy dwie osoby jednocześnie, ale jeśli będzie taka potrzeba, nie ma problemu, żeby było to 3 albo 4 dawców w tym samym czasie. Mamy odpowiednie warunki - mówi nam jedna z pielęgniarek w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

  Już chwilę po podstawieniu autokaru pojawili się pierwsi ochotnicy. Ursynowscy dawcy nie zawodzą i wydaje się, że frekwencja może być wyższa w każdej kolejnej edycji.

  - Tutaj jestem pierwszy raz, zazwyczaj oddaję krew na Saskiej. Tutaj przyjechałam z chłopakiem, który jest zaangażowany w organizację. Krew jest bezcenna a ja pomagam, bo zwyczajnie mogę to robić - opowiada Ewa, która krew oddaje dwa razy w ciągu roku.

  Kolejne zbiórki odbędą się 29 lipca, 26 sierpnia, 30 września, 28 października i 25 listopada.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z AKCJI:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1242 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018