REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 lipca 2016, 17:45 komentarzy 1

  Karolina Kaczyńska-Piwko

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Światowe Dni Młodzieży)

  Trwają Światowe Dni Młodzieży. Na Ursynowie gości około 400 pielgrzymów z zagranicy. W ramach atrakcji goście i uczestnicy obchodów w sobotę będą mogli bezpłatnie skorzystać z szeregu atrakcji sportowych. Gościnność ma swoją cenę. Na ten cel ratusz przeznaczył ponad 43 tysiące złotych. Nie wszystkim to się podoba.

  Dzielnica w ramach Światowych Dni Młodzieży przyjęła około czterystu gości, głównie z Ameryki Południowej. Na Ursynowie goszczą Argentyńczycy, Paragwajczycy, Kanadyjczycy, Kostarykanie, Litwini, Ekwadorczycy, a nawet Zambijczycy. Władze chcą, aby pielgrzymi dobrze wspominali pobyt.

  - Światowe Dni Młodzieży na Ursynowie są wyjątkową okazją do integracji gości z zagranicy z mieszkańcami Ursynowa, dlatego wspólnie zapraszamy wszystkich do udziału w atrakcjach sportowych i kulturalnych  przygotowanych przez władze dzielnicy. Urząd przeznaczył na organizację oferty atrakcji dostępnych dla wszystkich (wynajęcia obiektów, organizacji zajęć sportowych, zawodów)  ponad 43 tys. złotych – mówi Bernadeta Włoch-Nagórny z ursynowskiego ratusza.

  W części atrakcji mogą wziąć udział tylko osoby uczestniczące oficjalnie w Światowych Dniach Młodzieży. Do skorzystania z bezpłatnych zajęć na pływalni, hali i siłowni organizowanych przez UCSiR w dniu 23.07.2016 r w godzinach 8:00-13:00 uprawnione są tylko osoby legitymujące się dokumentem potwierdzającym udział w ŚDM oraz dokumentem tożsamości.

  Również w sobotę 23 lipca na obiektach Gimnazjum nr 92 przy ul. Koncertowej 4 zostanie przygotowano specjalna strefa sportowa podzielona na trzy części. W jednej będzie rozgrywany turniej piłkarski, w drugiej siatkarski, a w trzeciej, relaksacyjnej, będzie można pograć w badmintona, freesbie, beach soccera i boule. Goście Światowych Dni Młodzieży będą brać udział w aktywnościach sportowych do ok. 13:00. Dopiero później boiska będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

  Mieszkańcy, którzy nie biorą oficjalnie udziału obchodach Światowych Dni Młodzieży, mogą uczestniczyć w muzycznych wydarzeniach.

  - Dodatkowo w ramach oferty kulturalnej zapraszamy mieszkańców i gości z zagranicy na dwa koncerty  organizowane w ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego 2016, pt. „Muzyka która buduje - koncerty muzyki chrześcijańskiej” – dodaje rzecznik dzielnicy.

  Aby móc skorzystać ze wszystkich bezpłatnych atrakcji, które dzielnica przygotowała na weekend, trzeba być formalnym uczestnikiem Światowych Dni Młodzieży. Mieszkańcy są zdezorientowani i nie rozumieją, dlaczego wszyscy nie dostali takich przywilejów.

  - Gościnność to piękna sprawa, ale czy naprawdę tak dużą stratą byłoby otwarcie obiektów na ten czas dla wszystkich? Albo chociaż wprowadzenie jakiś zniżek również dla mieszkańców? To nasze podatki idą na ten cel, a nie każdy musi być wierzący czy chcieć uczestniczyć w Dniach Młodzieży – komentuje pani Mariola.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3232 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020