REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2018, 23:54

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Coraz więcej firm wybiera obsługę informatyczną świadczoną jako outsourcing. Jakie są główne zalety takiego rozwiązania?

  Outsourcing znalazł szerokie zastosowanie jako wsparcie w biznesie. Dzisiaj można korzystać z niego między innymi w przypadku obsługi księgowej i kadrowo-płacowej, przy zlecaniu transportu, sprzątania czy w ramach szkoleń. W takiej formie oferowana jest także obsługa informatyczna dla firm. Jakie są główne korzyści związane z wybraniem takiej formy usług IT?

  Dostęp do najnowszych technologii

  Mniejsze koszty stałe

  Kolejną zaletą korzystania z zewnętrznej obsługi informatycznej jest możliwość obniżenia kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Zatrudnienie własnego informatyka byłoby sporym wydatkiem dla firmy – specjaliści w tym zakresie mają wysokie oczekiwania finansowe. Wybór outsourcingu to możliwość znacznego zmniejszenia kosztów IT w biznesie.

  Koszty obsługi IT dla firm rozpoczynają się już od około 500 złotych miesięcznie. Na ostateczną cenę wpływa przede wszystkim zakres wybranych działań oraz forma obsługi, a także indywidualna polityka cenowa firmy outsourcingowej. Aby uzyskać dokładne ceny, warto skontaktować się z kilkoma firmami przed podjęciem decyzji o wyborze jednej z nich.

  Większy komfort pracy

  Kolejną zaletą, jaką niesie ze sobą obsługa informatyczna świadczona przez zewnętrzne firmy, to zwiększony komfort pracy.

  Fachowcy mogą wówczas zająć się wszystkimi sprawami związanymi z IT w firmie, co pozwala na uzyskanie większej wygody w realizacji obowiązków, a także może być dużym wsparciem w planowaniu dalszego rozwoju przedsiębiorstwa, na przykład przez wdrożenie odpowiedniego oprogramowania komputerowego.

  Redukcja poziomu ryzyka

  Firmy decydujące się na korzystanie z usług outsourcingu obsługi IT mogą również znacząco obniżyć poziom ryzyka swojej działalności. Brak wsparcia w dziedzinie informatyki może oznaczać dla firmy dużo problemów, na przykład związanych z awariami sprzętu, oprogramowania, wykradzeniem lub straceniem ważnych danych.

  Poprzez współpracę z zewnętrzną firmą informatyczną można wtedy zmniejszyć to ryzyko. Wsparcie ekspertów jest wówczas na wyciągnięcie ręki – wystarczy tylko skontaktować się z firmą i zaprezentować problem, aby uzyskać pomoc praktycznie od zaraz.

  Zwiększenie konkurencyjności firmy

  Te firmy, które korzystają z profesjonalnego outsourcingu w dziedzinie IT mogą również znacząco poprawić swoją konkurencyjność w branży. Dzisiaj, gdy internet pełni tak dużą rolę, korzystanie z fachowych usług w tym właśnie zakresie pozwala firmie na przegonienie konkurencji, która nie ma dostępu do nowych technologii.

  W związku z tym obsługa informatyczna może być w tym przypadku przyszłościową inwestycją w rozwój firmy – efekty tej inwestycji można zauważyć już od pierwszego miesiąca współpracy z firmą outsourcingową.

  Gdzie skorzystać z zewnętrznej obsługi informatycznej?

  Aktualnie firmy mają do dyspozycji szeroką gamę usług IT oferowanych jako outsourcing. Przy doborze tych najlepszych warto zwrócić jednak uwagę nie tylko na niskie koszty, ale również na zakres oraz jakość obsługi.

  Do skorzystania ze swoich usług outsourcingowych w tym właśnie zakresie zaprasza firma IT Center, która posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi informatycznej klientów biznesowych w Warszawie.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3389 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020