REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 sierpnia 2022, 10:51

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay)

  Dobrze wykonany tatuaż jest piękną ozdobą ciała, która pozwala nam wyrazić siebie. Niestety z czasem blaknie, a niewiele osób wie, że aby temu zapobiec musimy zacząć dbać już o świeżo zrobiony tatuaż. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę podczas gojenia? Jakich kosmetyków użyć? Na te i na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

  Jak dbać o świeży tatuaż zaraz po zrobieniu

  Pierwsze kroki o zachowanie tatuażu i jak najlepszą jakość jego późniejszego wyglądu, stawiamy tuż po zrobieniu tatuażu, a właściwie nie my tylko nasz tatuator. Od jego doświadczenia, a później oczyszczenia i zabezpieczenia dziary zależy, jak będzie się ona goić. Ale zacznijmy od podstaw. Tatuaż to tusz wprowadzany pod skórę podczas procesu tatuowania, a więc dla naszego organizmu ciało obce, którego ten będzie chciał się pozbyć. Należy więc zminimalizować łuszczenie się skóry i wspomagać organizm w jak najszybszym zagojeniu się miejsca wykonania, które jest tak naprawdę otwartą raną.

  By tatuaż goił się prawidłowo, zadbaj o częste mycie, osuszanie i zabezpieczanie dziary od środowiska zewnętrznego. Do mycia tatuażu używaj naturalnych mydeł i żeli jak np. mydło w piance od Neba. Po delikatnym namydleniu i spłukaniu letnią lub delikatnie ciepłą wodą dokładnie osusz miejsce papierowym ręcznikiem (zadbaj o to, by papierowy ręcznik się nie strzępił i nie rozpadał!) i załóż folię ochronną, która ma zabezpieczyć tatuaż od bakterii i otoczenia. Warto w tym czasie korzystać z ubrań z naturalnych tkanin, aby dodatkowo nie podrażniać świeżej rany.

  Jakie kosmetyki do tatuażu wybrać?

  Tu sprawa jest jasna! Tylko prosty skład i sprawdzony producent. Nie ma co eksperymentować, zwłaszcza gdy ma to pomóc w wygojeniu rany. Warto postawić na produkty, które można bezpiecznie stosować na otwartą ranę. Wykonanie tatuażu jest męczące dla organizmu, a dobry krem czy masło, łagodzi podrażnienia, zapewnia odpowiednie nawilżenie i wpływa korzystnie na tatuaże.

  Czego unikać w produktach do pielęgnacji tatuażu

  Wiele osób decyduje się na kosmetyki do pielęgnacji tatuażu z alkoholem, lub perfumami w składzie. To poważny błąd! Alkohol, tak spożyty jak i w środkach higieny, nie dość, że spowalnia regenerację naskórka, to dodatkowo podrażnia wytatuowane miejsce, a tym samym wydłuża proces gojenia.

  Jak często myć świeży tatuaż?

  Świeży tatuaż wymaga częstego mycia, do 3-4 razy dziennie. Ważne jest tu nie tylko samo czyszczenie, ale także osuszanie i zabezpieczanie dziary po myciu. Myć tatuaż powinno się letnią wodą z użyciem mydła o sprawdzonym składzie i neutralnym pH. Świetnie sprawdzi się tu mydło w piance firmy Neba. Po myciu postaraj się prawidłowo zadbać o dokładne osuszenie rany papierowym ręcznikiem (jest jednorazowy, nie rozwijają się w nim bakterie). Następnie zabezpiecz miejsce folią (w pierwszych dniach po zrobieniu), lub nałóż cienką warstwę kremu.

  Nawilżaj i odżywiaj tatuaż z użyciem kosmetyku

  Oprócz dokładnej higieny, która przyspiesza proces gojenia, stosuj również kremy i odżywki pełne składników odżywczych przeznaczone do wytatuowanej skóry. Skóra w procesie gojenia potrzebuje składników i witamin, nie tylko przyjmowanych z pożywieniem, ale również nakładanych bezpośrednio na dziarę. Krem do tatuażu lub masło z serii "tatuaż w doskonałej formie", nie tylko pomoże pielęgnować pierwszy tatuaż, przyspieszy proces gojenia, ale także pozwoli zachować intensywne kolory i ułatwi pełne wygojenie skóry.

  Jak dokładnie wygląda i ile trwa gojenie tatuażu?

  Eksperci przyjmują, że pełne wygojenie trwa od 14 do 20 dni. Wszystko zależy od pracy, jaką włożono by pielęgnować tatuaż, od wielkości dziary, odporności organizmu i miejsca zrobienia malunku. Dzielą to zazwyczaj na trzy etapy, pierwszy do około tygodnia po zrobieniu, drugi do 14-20 dni po zrobieniu. Trzeci trwa tak długo jak tatuaż zdobi nasze ciało, bo należy pamiętać, że dbanie o tatuaż nie kończy się po jego zagojeniu!

  Tatuaż a słońce?

  Wiele osób nie może doczekać się lata, aby pochwalić się swoją nową dziarą. Warto mieć jednak na uwadze, że świeży tatuaż i działanie promieni słonecznych nie idą ze sobą w parze i warto się z tym wstrzymać. Jeśli jednak musimy go wyeksponować, to warto zadbać o krem z wysokim filtrem i poprawne zabezpieczenie.

  Dlaczego dbanie o tatuaż jest takie ważne?

  Studio tatuażu nie bez powodu uczula nas jak dbać o świeży tatuaż. Bez specjalnej pielęgnacji i opieki można nabawić się poważnych problemów skórnych czy nawet zakażenia. Mocno zaczerwieniona i lekko posiniaczona skóra czy ból wytatuowanego miejsca są zupełnie normalne i są naturalną reakcją organizmu. Jeśli jednak pojawią się czerwone guzki, silny obrzęk czy ropny wyciek, to konieczna będzie wizyta u lekarza i terapia antybiotykowa.

  Artykuł załadowany: 0.4285 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022