REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Zwierzę w domu przynosi całej rodzinie mnóstwo radości oraz innych korzyści. Dowiedz się, jakie są najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na zwierzę domowe.

  Zalet wynikających z posiadania psa, kota lub innych zwierzaków domowych jest wiele. Zwierzęta wpływają pozytywnie na sferę emocjonalną i psychiczną, ale również fizyczną. Ich dobroczynny wpływ potwierdzają liczne badania naukowe.

  Zwierzęta zmniejszają stres

  Przebywanie z kotami, psami oraz innymi ukochanymi zwierzakami pozwala zredukować poziom stresu. Według wielu badań naukowców już sama obecność zwierzęcia zmniejsza poziom napięć w czasie wykonywania rozmaitych czynności, a także obniża poziom hormonu stresu (kortyzolu). Co więcej, pozwala zlikwidować stres nawet lepiej niż ma to miejsce w przypadku kontaktów z drugim człowiekiem, nawet bardzo bliskim.

  To bardzo ważne odkrycie, ponieważ redukcja poziomu hormonu stresu wpływa dobroczynnie nie tylko na sferę psychiczną, ale też fizyczną.

  Wykrywanie cukrzycy     

  Zwierzęta pomagają również cukrzykom. Badania przeprowadzone przez naukowców wykazały, że przede wszystkim psy potrafią wyczuć zmieniający się oddech u osoby, u której dochodzi do obniżenia stężenia cukru we krwi. Zwierzaki mają bardzo wyostrzone zmysły – udowodniono, że nawet jedna trzecia wszystkich domowych kotów i psów może zmieniać swoje zachowanie w sytuacji, gdy wykryje zmiany poziomu cukru u swego opiekuna. Dlatego też są one tak pomocne w przypadku osób cierpiących na tę chorobę.

  Zwierzęta zapobiegają alergii

  Wielu rodziców, którym rodzi się dziecko, obawia się, że kontakt z psem czy kotem wywoła u malucha alergię. Okazuje się, że obawy te są bezpodstawne. Udowodniono bowiem, że dzieci dorastające z psami czy kotami, czyli mające częsty kontakt z ich sierścią, są mniej narażone na rozwój alergii albo astmy. Rodzice nie powinni więc pozbawiać maluchów możliwości kontaktu ze zwierzętami. Jest to ważne nie tylko dla prawidłowego rozwoju psychicznego i emocjonalnego pociechy, ale też sprzyja zdrowiu.

  Zwierzaki skłaniają do aktywności fizycznej

  Opieka nad czworonogiem wiąże się z koniecznością zapewnienia mu odpowiedniej dawki ruchu. Dotyczy to rzecz jasna przede wszystkim psów, ale wiele osób coraz częściej chodzi również na spacery z kotami. Ten niekiedy męczący obowiązek wymagający aktywności niezależnie od pory roku i pogody, jest bardzo korzystny dla zdrowia. Zapewnia sporą dawkę ruchu, a także pomaga dotlenić organizm, co jest korzystne m.in. dla pracy serca i mózgu człowieka.

  Otwarcie na kontakty społeczne

  Zwierzęta pomagają także otworzyć się swym opiekunom na kontakty społeczne. Spacery z psami po okolicy sprzyjają zacieśnianiu więzi z sąsiadami, którzy również wyprowadzają swych pupili, natomiast rozmowy na forach tematycznych poświęconych kotom, papugom, chomikom bądź innym zwierzakom sprzyjają poznawaniu nowych ludzi z różnych stron Polski, a nawet świata.

  Więcej informacji na temat zwierząt, a także prawidłowego dbania o ich właściwy rozwój i zdrowie znajdziesz na stronie internetowej https://www.dbamyozdrowiepsowikotow.pl/

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3193 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021